1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Haber Idaho Spuds Etkinliği

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Ghost tarafından 16 Temmuz 2021 başlatılmıştır.

1. Paarthurnax

Paarthurnax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    O nadir olanlar da düşer mi düşmez mi meçhul tabi. Ets'de bir gold pennant 105 tl şu an. Bir arkadaşta peluş ekskavatör vardı, en son 90tl di.. Bunlar gibiler çıksa ohoo.

Mesele zaten etkinliği yapmak isteyip yapamamak. Bunun sırf dlc satmak ve insanları sömürmek için yapılmış bir etkinlik olduğu çok belli değil mi? Verdiği ödüller cezbetse anlarım "aaa çok güzel lan" diyerek alırsın. Ama dalga geçer gibi "ahşap kasede patates cips" deyince gülesim geliyor. Madem böyle yapacak, o zaman diğer haritalara da açsınlar zevkle yapalım etkinliği.

Not: Ben etkinlik yapıyor ya da yapmıyor diye Scs'ye kızmadım hiçbir zaman. Yaptığı etkinliğin hakkını versin yeter. Senin dediğin şey "paran yoksa oynama" demekle aynı anlama geliyor. Diğer yönden scs'yi son convoy güncellemesiyle de tebrik eden biriyim. Kimin ne düşündüğünü bilmeden yargılamayalım lütfen :) İyi oyunlar...

2. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Valla arkadaşım bu oyunu oynuyorsan parasına bakmayıp tüm harita dlclerini alacaksın he ben para harcamam dersen oynamayacaksın. adamlar sonuçta zorla oyun satmıyor işine gelen alıp oynar gelmeyen oynamaz yada indirimi bekler;)

3. kalenderonur

kalenderonur
    Plaka

405
    361
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu oyunu oynamak için DLC lerin alınması gerektiğini düşünen biriyim.
    Fiyat konusunda gelince hak verebilirim ama burada yapımcının bir suçu olmadığını düşünüyorum, tamamen alım gücünün dengesizliği ve ülke ile alakalı bir konu...

Ghost ve Paarthurnax bunu beğendi.
  4. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu seni hiç ilgilendirmez ;) Her şeyi sorgusuz sualsiz kabul edersen üzülürsün bilgin olsun. Ha kabul etsek de etmesek de oyun bu, fiyat bu doğru. Ama herkesin de senin gibi her yıl 2 oyuna birden verecek parası olmayabilir. Paran varsa da Allah daha çok versin ne diyeyim. Ülkenin ekonomik durumları malumken bu tip yorumların gelmesine şaşırmamak gerekiyor. Şu etkinliklerde yapımcıdan istediğimiz tek şey daha cezbedici hediyeler vermesi. Yoksa ne zevki kalır ne başka bir şeyi. Sen umursamıyorsan başkalarının yorumlarını da umursamayıp kendi işine bakabilirsin ;) Tekrardan iyi oyunlar...

Bu oyundan tam olarak zevk alabilmek için dlc gerekli evet, buna hak veriyorum. Sadece yapımcının ülkemiz için yaptığı pazarlama stratejisi bizi enayi yerine koymak gibi oluyor açıkçası. Dediğin gibi mükemmel ekonomimizle de birleşince böyle şeyler oluyor malesef...

5. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    iyi de sen niye üzerine alındın bu lafı çözemedim ben seninle muhatap bile olmadım ki başkalarının yorumuna takılıp bozulan sensin ben değil:U pahalı geliyorsa oynamazsın olur biter;) ben oynuyorum aldım hiç üzülmedim açıkçası. benim 26 oyunum var oynadıklarım ats ets2 fs 19 diğerleri zaten biri hariç ucuza yada bedavaya gelmişti her sene de oyun almam bilip bilmeden atıp tutma bana da tantana yapma git scs ye yap pahalı geliyorsa...... daha da benimle polemiğe girme hadi sana da iyi oyunlar;)

6. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Buraya etkinliğin durumu hakkında yazan tek kişi bensem kim üstüne alınmalı peki? Dağa taşa söyleyecek halin yok. Sana kesin olarak her sene oyun alıyorsun diyen de olmadı ancak senin bir cümlenden başka anlam çıkarabilecek varsa buyursun :D Hani diyorsun ya "bu oyunu oynuyorsan parasına bakmayıp tüm dlcleri alacaksın" diye. Her yıl hem ets hem ats 1'er tane dlc çıkardığını ve bunlara özel etkinlik yapıldığını varsayarsan her yıl bunları alıyorsun demektir. Almana lafım yok tabii ki, benim yerime de eğlen ama başkasının alıp almadığına burada karışma. Şimdi karışmadım da dersin sen ama neyse bir şey demiyorum daha da ;)

7. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    selam etkinliği yapan arkadaşlar 3 yük götürdüm birini saydı nereye gidecek bunlar anlamadım anlayan varsa anlatırsa memnun olurum 1 tane kabul etti idaho dan başka şehre götürdüm kabul etti. diğer 2 götürmem biri idahodan alıp başka bir idaho şehrineydi bunu kabul etmedi bir daha idahodan alıp başka şehre götürdüm bu da kabul olmadı:U ee daha nereye götüreceğiz anlamadım:H

Son düzenleme: 17 Temmuz 2021
  8. Ghost

Ghost
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

785
    2.590
    300

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.067
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim kızdığım nokta firmaların kâr/oyuncu orantısından çıkıp kar/kar yönüne gitmeleri. Özellikle TMP falan olmasaydı, SCS bu satışları yakalayamazdı. Ben MP girmesem korsan oyunla yıllar önce bırakırdım oynamayı. Ama kur/DLC oranı da çok cüzdan yakıyor. Artık son Iberia DLCsine de para vermem deyip almadım. Alsam alırım ama daha Black Sea DLC'sini tamamen gezmeden sıkıldım (tüm Steam başarımları gitti gerçi).

En az 100 mil (~161 km üzeri) mesafe ve Idaho şehirlerinden birinden alıp gitmen gerek. Özellikle 2 kere okudum, ondan sonra mesafeyi fark ettim (SCS çoğu etkinliğe mesafe sınırı koyuyor).

• 6 Patates ve 1 Big Potato yükü.
    • 100 mil (161 km üzeri) mesafe.
    • Idaho şehirlerinden birinden harici yük alınacak. Harici piyasa sadece patateslerde işe yarıyor, kişisel dorse ile Big Potato alınamıyor. Patates işleri hep Sunshine Crops firmasından, büyük patates ise Wallbert firmasından çıktı bana.

10. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili

@Razor3214 @Ghost arkadaşlar konuda yazanı okudum da hatta garanti olsun diye 200 mili geçik alıyorum harici sözleşmeden patates dorsesini ama kabul etmiyor az önce yine götürdüm yok abi kabul etmedi:@ NOT: 6 Patates ve 1 Big Potato yükü. bunu yazmışsın big potato dediğin başka bir şey mi ben hep onu mu götürdüm acep :U:niekhd1:bir bakayım farklı tipte yük mü vardı öyleyse hiç fark etmedim saatlerdir yük taşıdım 1 tane kabul etti deli etti:niekhd1:

bu da yüklerin resmi