1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Hangi internet sağlayıcı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Ayberkk tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Maxstar

  Maxstar
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  309
  48
  170
  Volvo
  TruckersMP Profili
  SOL Gece kuşu tarifesini öneririm. 50 hız 100 akk 00.00-06.00 arasında akk işlemiyor.
   

 2. Greybeard

  Greybeard
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  1.151
  1.542
  435
  TruckersMP Profili
  Süperonline'nin fiber hattından şikayet pek duymadım fakat adsl için TTnet ile aynı hat, bir arıza olduğunda Türk Telekom'dan hemen bir ekip gelmesini bekleme yani.
   
 3. Cemsnbc

  Cemsnbc
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  37
  2.038
  1.463
  405
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Ben uydunet in çağrı merkezinde çalıştım.

  Uydunet tarife bakımından çok uygun fiyata bir internet sağlayıcısıdır. Benim çalıştığım dönem de akk yoktu millet rahat rahat herşeyi indiriyordu. Şimdi akk denen illeti uydunet de uyguluyor. Uydunet in tek eksik yanı alt yapısının her yerde olmaması. Onun dışında çoğu oda da çekmediği söylenir. Diğer firmalara göre kullanabilir.

  Superoline gelince normal adsl hizmetini ttnet in alt yapısı ile veriyor. Fiber internet hizmetini ise belli şehirlerde kendi alt yapısı ile veriyor. Superoline nın fiber interneti gayet güzel diye duymuştum.

  Metronet vardı bir ara elektrik üzerinden internet hizmeti veriyordu. Onu da çalıştığımız yerde kullanıyordum. İdare eder cinsten bir internetti.

  Turknet denen bir internet daha var hiç bulaşmanı hatta yakınından geçmemeni öneririm. Alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor ve milleti çok madur eden firma.

  Vodafone net diye de var oda biri adsl i satın almıştı sanırım. Onun interneti nasıl bilemiyorum. Alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor.

  Himnet diye bir internet firması daha var çoğunuz bu ismi yeni duyacaksınız. Bende ilk duyduğumda inanmamıştım. Alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor. Tek artı tarafı var. Faturaları geç yatırdığında senden faizli fatura almıyor.

  TTNet ise ülkenin lider konumunda ama alt yapı olarak kendisini geliştirmiyor ve çok adil olmayan akk diye saçma sapan bir uygulama yüzünden milleti deli ediyor. Alt yapı kendisinin ama çok sorunlu bir interneti var.

  Dopping adsl var oda digiturk ün interneti oda alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor. Hiç denemedim nasıl bir hizmeti var. Sonuçta alt yapı ttnet in düşünmek lazım.

  D smart net. Aydın Doğan'ın internet hizmeti zamanında kullanmıştım. Çok kazığını yedim. Alt yapısı yine ttnet den.

  Sonuç olarak hepsi de akk ne denen illeti uyguluyor. Hepsinin tek tek kampanyalarını incele hangisi kafana yatarsa onu almanı , bir de oturduğun bölge de Suoeroline fiber alt yapısı varsa onu gözden geçir derim.

  Yararlı olması dileğimle...
   
  Semihcan bunu beğendi.
 4. 25 Mustafa

  25 Mustafa
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  24
  457
  113
  335
  Scania
  TruckersMP Profili
 5. Barantani

  Barantani
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  45
  17
  70
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Lanet olası AKK... :( Bu arada aynı hizmeti alıyorum Uydunet 10 mbps 50 gb fakat ne yazık ki akk dolunca 3 mbps düşüyor.
   
 6. BulleTradek

  BulleTradek
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  889
  174
  355
  Scania
  TruckersMP Profili
 7. HasanV

  HasanV
  Kayıtlı Kullanıcı

  20
  122
  37
  110
  Turkcell Superonline kullanıyorum ETS 2'de Europe sunucularında 35-40 ms alıyorum. Diğer oyunlarda Türkiye lokasyonlu sunucularda ise 6-7 ping alıyorum.

  @Cemsnbc Bende bundan 2-3 yıl öncesinde Metronet kullanıyordum. Oturduğum sitede Metronet olduğu için Superonline-TTNet fiber altyapılarını getiremiyorlardı. 1,5-2 Yıl öncesinde Metronet, Superonline tarafından satın alınınca oturduğum siteyede fiber altyapı geldi ve Superonline'a geçtim. O günden beri hiçbir sıkıntı yaşamadım internet konusunda.
   
 8. gurkanerkan34

  gurkanerkan34
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  26
  5
  0
  45
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Superonline ve Uydunetten şaşmamak lazım. Kendim Uydunetin kotasız 10 MB tarifesini 100 lira gibi bir fiyata kullanmaktayım ve oldukça memnunum. İlk başlarda kablosuz bağlantı konusunda sıkıntı yaşadım ancak müşteri hizmetlerinin yardımıyla bu sorunun üstesinden gelindi. Superonline fiber alt yapısını kullanmadım ancak çok iyi yorumlar var. Eğer oturduğunuz yerde fiber alt yapısı mevcut ise ikisi arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum.
   
 9. Tosunpasa

  Tosunpasa
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  32
  112
  44
  195
  Scania
  TruckersMP Profili
  2 aydır uydunet kullanıyorum. Kablolu bağlantısından fazlasıyla memnumu fakat kablosuz bağlantısı rezalet. Hangi ayarı yaptıysam yine olmadı. Telefon modeme bağlı oldu halde interneti kesiyor 1-2 saniye sonra geliyor. Sürekli olarak böyle yapıyor. Bide buna çözül bulmasa senelerde taahüt veririm onlara :)
   
 10. Sawkopat

  Sawkopat
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  25
  1
  0
  70
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Fiber alt yapı kullanılmayacak ise Uydunet kullanmak daha mantıklıdır. Sonuçta diğer servis sağlayıcıları Türktelekomun alt yapısını kullanıyor. (Telefon kablosu).
  Uydunet 0,75 kablo ile Kablo tv Teledünya ve Uydunet'i gayet performanslı bir biçimde veriyor.
  Ben Uydunet 25mbit Download 2mbit Upload 50gb AKK kullanıyorum. Ayrıca Uydunet Upload için kota sınırlaması getirmiyor. SuperOnline da ise Upload bile kotalı.