1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Hangi internet sağlayıcı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Ayberkk tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Maxstar

Maxstar
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

309
    49
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    SOL Gece kuşu tarifesini öneririm. 50 hız 100 akk 00.00-06.00 arasında akk işlemiyor.

2. Greybeard

Greybeard
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    Süperonline'nin fiber hattından şikayet pek duymadım fakat adsl için TTnet ile aynı hat, bir arıza olduğunda Türk Telekom'dan hemen bir ekip gelmesini bekleme yani.

3. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben uydunet in çağrı merkezinde çalıştım.

Uydunet tarife bakımından çok uygun fiyata bir internet sağlayıcısıdır. Benim çalıştığım dönem de akk yoktu millet rahat rahat herşeyi indiriyordu. Şimdi akk denen illeti uydunet de uyguluyor. Uydunet in tek eksik yanı alt yapısının her yerde olmaması. Onun dışında çoğu oda da çekmediği söylenir. Diğer firmalara göre kullanabilir.

Superoline gelince normal adsl hizmetini ttnet in alt yapısı ile veriyor. Fiber internet hizmetini ise belli şehirlerde kendi alt yapısı ile veriyor. Superoline nın fiber interneti gayet güzel diye duymuştum.

Metronet vardı bir ara elektrik üzerinden internet hizmeti veriyordu. Onu da çalıştığımız yerde kullanıyordum. İdare eder cinsten bir internetti.

Turknet denen bir internet daha var hiç bulaşmanı hatta yakınından geçmemeni öneririm. Alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor ve milleti çok madur eden firma.

Vodafone net diye de var oda biri adsl i satın almıştı sanırım. Onun interneti nasıl bilemiyorum. Alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor.

Himnet diye bir internet firması daha var çoğunuz bu ismi yeni duyacaksınız. Bende ilk duyduğumda inanmamıştım. Alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor. Tek artı tarafı var. Faturaları geç yatırdığında senden faizli fatura almıyor.

TTNet ise ülkenin lider konumunda ama alt yapı olarak kendisini geliştirmiyor ve çok adil olmayan akk diye saçma sapan bir uygulama yüzünden milleti deli ediyor. Alt yapı kendisinin ama çok sorunlu bir interneti var.

Dopping adsl var oda digiturk ün interneti oda alt yapı olarak ttnet den hizmet alıyor. Hiç denemedim nasıl bir hizmeti var. Sonuçta alt yapı ttnet in düşünmek lazım.

D smart net. Aydın Doğan'ın internet hizmeti zamanında kullanmıştım. Çok kazığını yedim. Alt yapısı yine ttnet den.

Sonuç olarak hepsi de akk ne denen illeti uyguluyor. Hepsinin tek tek kampanyalarını incele hangisi kafana yatarsa onu almanı , bir de oturduğun bölge de Suoeroline fiber alt yapısı varsa onu gözden geçir derim.

Yararlı olması dileğimle...

Semihcan bunu beğendi.
  4. 25 Mustafa

25 Mustafa
    Plaka

28
    462
    114
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
  5. Barantani

Barantani
    Plaka

45
    17
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Lanet olası AKK... :( Bu arada aynı hizmeti alıyorum Uydunet 10 mbps 50 gb fakat ne yazık ki akk dolunca 3 mbps düşüyor.

6. BulleTradek

BulleTradek
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
  7. HasanV

HasanV
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    122
    37
    20
    Turkcell Superonline kullanıyorum ETS 2'de Europe sunucularında 35-40 ms alıyorum. Diğer oyunlarda Türkiye lokasyonlu sunucularda ise 6-7 ping alıyorum.

@Cemsnbc Bende bundan 2-3 yıl öncesinde Metronet kullanıyordum. Oturduğum sitede Metronet olduğu için Superonline-TTNet fiber altyapılarını getiremiyorlardı. 1,5-2 Yıl öncesinde Metronet, Superonline tarafından satın alınınca oturduğum siteyede fiber altyapı geldi ve Superonline'a geçtim. O günden beri hiçbir sıkıntı yaşamadım internet konusunda.

8. gurkanerkan34

gurkanerkan34

30
    5
    0
    35
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Superonline ve Uydunetten şaşmamak lazım. Kendim Uydunetin kotasız 10 MB tarifesini 100 lira gibi bir fiyata kullanmaktayım ve oldukça memnunum. İlk başlarda kablosuz bağlantı konusunda sıkıntı yaşadım ancak müşteri hizmetlerinin yardımıyla bu sorunun üstesinden gelindi. Superonline fiber alt yapısını kullanmadım ancak çok iyi yorumlar var. Eğer oturduğunuz yerde fiber alt yapısı mevcut ise ikisi arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum.

9. Tosunpasa

Tosunpasa
    Plaka

36
    112
    44
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    2 aydır uydunet kullanıyorum. Kablolu bağlantısından fazlasıyla memnumu fakat kablosuz bağlantısı rezalet. Hangi ayarı yaptıysam yine olmadı. Telefon modeme bağlı oldu halde interneti kesiyor 1-2 saniye sonra geliyor. Sürekli olarak böyle yapıyor. Bide buna çözül bulmasa senelerde taahüt veririm onlara :)

10. Sawkopat

Sawkopat
    Plaka

29
    1
    0
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Fiber alt yapı kullanılmayacak ise Uydunet kullanmak daha mantıklıdır. Sonuçta diğer servis sağlayıcıları Türktelekomun alt yapısını kullanıyor. (Telefon kablosu).
    Uydunet 0,75 kablo ile Kablo tv Teledünya ve Uydunet'i gayet performanslı bir biçimde veriyor.
    Ben Uydunet 25mbit Download 2mbit Upload 50gb AKK kullanıyorum. Ayrıca Uydunet Upload için kota sınırlaması getirmiyor. SuperOnline da ise Upload bile kotalı.