1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Haklı Ban Mı ?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve dkiranel tarafından 22 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. dkiranel

dkiranel
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

15
    6
    70
    TruckersMP Profili
    https://youtu.be/yZ3OTMp0tM4?t=70
    Arkadaşlar dkiranel nickli beyaz tır süren kişi benim sizce haklı bir ban mı yedim ?

İlk video da zaten kendi yolumda gidiyordum dönerken diğerine çarpmayayım diye dar dönerken tellere takıldım zaten hız sınırı olan bir yer.
    İkinci video da ise yeşil ışık yanmıştı adamın geçmesini istesem kış modu olduğu için araba kayıyor diye yavaşlamadım ve zaten o da yavaşladığı için hız kesmeden devam etmiştim.

[​IMG] Bu da yetkili kişinin yaptığı açıklama

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sollamadan ve dikkatsiz sürüşten yemişsiniz banı geçmiş olsun. Sollarken ki kısımda %100 ban durumundasınız. Ancak ışıklardaki durumda yol hakkı normalde düz gidene verilir yani sizin ama hızlı gelmenizi dikkatsiz sürüş saymış admin ben olsam tolare ederdim açıkçası banlık bir durum değil. Tabi admin ışık kısmına bakmadan ilk sollamadan 2 sebeple banı atmışta olabilir.

3. dkiranel

dkiranel

15
    6
    70
    TruckersMP Profili
    Aslında sollamada değil de ben calais'in içinden limana gidiyordum (soldan giriş yaptım) diğer adam ise çevreyolundan geliyordu (sağdan giriş yaptı). İkimizde girdiğimiz şeritten gidiyorduk fakat adam dönerken yavaş döndüğü için bende çarpmayım derken tellere takıldım. Sollama olsa haklı ban derdim, dikkatsiz sürüş olsa da adama zarar vermemek için kendi tırıma zarar verdim.
    Yorumunuz için teşekkürler @hackvita

hackvita bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Videonun başladığı yerdeki yol tek gidiş ise ban "dikkatsiz sürüş" sebebiyle olur belki. Işıklarda durumu çözüme kavuşturamayacaklar galiba, çünkü sağa/sola dönüş ışığı yok ve orada tolare edilebilecek konuyu adam ihlal saymış. Yani karşılıklı yeşil ışık olduğu zaman aksi yöne gidecekler bekleyip öyle dönmelidir.

Özetle, o kadar uzun sürecek ban gerektiren bir konu görünmüyor, eğer dediğim gibi video başındaki tek gidişse orası. Uzun süredir ETS girmediğimden bilmiyorum. Eğer gidiş gelişse, orada düz çizgi olduğundan sollama yapılamaz.

38 KAYSERİLİ 38, dkiranel ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. dkiranel

dkiranel

15
    6
    70
    TruckersMP Profili
    @Razor3214 Yorumun için teşekkür ederim. O yol tek gidiş.

6. Mehmet Moldova

Mehmet Moldova
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    48
    17
    85
    DAF
    TruckersMP Profili
    Düz şeritli yolda sollama yapılmaz kesik şeritli yollarda sollama yapılır

7. Hakankeskin4050

Hakankeskin4050
    Kayıtlı Kullanıcı

34
    7
    9
    0
    Kardeşim altındaki TIR. Neden bu kadar aceleci sürüp sürekli herkesi sollamaya çıkıyorsun ki ? Hız arıyorsan heyecan arıyorsan nfs ne güne var? Üstelik kış modundasın.

Mehmet Moldova bunu beğendi.
  8. UzmanCavus

UzmanCavus
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    herkesi sollamaya çalışmıyor ilk videodaki yer zaten tek gidiş yönünde iki şeritte kullanılabilir , sadece yandakine hasar vermemek için dar almak istemiş ve duvara sürtmüş. Başkasını bilmem, benim görüşüm keşke bodoslama dalsaydın, ikinci videoda ise zaten video sahibinin yavaşlayarak karşıdan gelene yol vermesi gerekiyor ve vermiş arkadaş sadece hızını kesmemiş. Videoyu çeken kişi sadece banlatmak için oynuyor sanırım o.0

Son düzenleme: 23 Aralık 2020
    dkiranel, Turkolass ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  9. furkan4650

furkan4650
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Haklı ban virajlarda sollama asla yapılmaz hem dengeni kaybedersin hemde karşıdan geleni göremezsin kazaya sebebiyet verirsin

10. dkiranel

dkiranel

15
    6
    70
    TruckersMP Profili
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler burda sollama yanlış anlaşılmış ben calais limanına giderken ora tek şeritli bir yol o yüzden sollama söz konusu değildir. Üstte dediğim gibi calais içinden direk sol şeride giriliyor şerit değişikliği yapmadan ilerliyodum. Admine yazıp bunu belirttim. Tellere takılmam ise adamın yavaş gitmesi ve dorsesinin benim şeridime yakınlaştığı için adama zarar vermemek amacıyla dardan aldığım için tellere takıldım. Kimseyi riske attığımı düşünmüyorum.
    Diğer videoda ise ters şeritten gittiğimi düşünmüş ama dover'daydık trafik tersten akıyordu.
    Admine bunları bildirip yanlış anladığını söyledim ve banımı açtı. Konu kilitlenebilir teşekkürler.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.