1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Haklı Ban ama....

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve TRMert77 tarafından 7 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Next7tmp

Next7tmp
    Kayıtlı Kullanıcı

6
    6
    15
    O video başlığını yazan admin değil. İsterseniz kanıtın başlığından dolayı rahatsız olduğunuzu belirtirsiniz. Banınızın haklı olduğunu zaten kendiniz de dile getirmişken bu sinirinizin nedenini anlayamadım.

2. suleyman53tmp

suleyman53tmp
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

30
    10
    7
    55
    Tarafsız bakmaya biraz siz özen gösterin. Bunu sizin bana değil benim size söylemem gerekir bu yorumlar üzerine.

3. yolcudurabbas

yolcudurabbas
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

39
    88
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    sizi, perma yedikten sonra başka bir hesap ile aramızda görmeyi bekliyoruz .) saygılar..

Doctor Pikachu ve hoca33 2 bunu beğendi.
  4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bak işte tüh ya ben direk videoya basmışım, video sahibinin admin olduğu yazısını görseydim giydiririm bir güzel. Cümlemin asıl anlamını atayım size arşivden yolluyorum,
    Olay 1-https://forum.wotmp.com/konu/kendi-raporumdan-ban-yedim.34891/sayfa-1
    A aracı sollamaya çıkıyor 110 full hız sollanan araç B sabit 100 gidiyor önünde başka bir araç var yol sıkışıyor B emliyet şeridine hamle yapıyor ama hız kesmiyor A kurtaramıyor kaza oluyor. Rapor sahibi B.
    Tmp nin x admininin bakış açısı,
    *A tehlikeli sürüş 1 hafta ban
    * B sollamaya çıkan araca kolaylık sağlamıyor karşı şeritte trafik olmasına rağmen hız kesmiyor kazaya sebebiyet 1 hafta ban
    Olay 2-
    (konu linkini şuan bulamadım bulunca atarım)

A aracı son sürat sollamada B aracı sollanan o da son sürat. Kaza oluyor B raporluyor.
    * TMP admini 20 saniyeyi kısa buluyor ve B yi inatlaşma olup olmadığı konusunda yeterli kanıt sunmadığı gerekçesi ile reddediyor
    Olay 3-
    Bu konunun sahibi arkadaşımız
    A sollamada full hız, B (admin yada kuzeni veya sıradan bir oyuncu sandığımız) o da full hız. Video öncesi B kaçla gidiyor belli değil 16 saniyelik kısım temiz kesilmiş inatlaşıyorlar belki, B emliyet şeridine hamle yapmıyor hız kesmiyor A keza fren emerasi yok sağa kırıyor. Kaza oluyor rapor sahibi B.
    TMP admini,
    * A tehlikeli sürüş, sollama yasağı +25 oyuncu kuralı 1 hafta ban
    * B meçhul, muhtemelen 16 saniyelik bu video ile ban attırıyor (ban kesinlikle haklı) iken kendisi yukarıdaki olayların tersine ban veya ret yemiyor.
    İşte burada tutarsızlık başlıyor Moderatör bey. Ben hangi olayı referans alayım sollamaya çıkarken, sollanırken yada raporlarken siz söyleyin?
    Admin inisiyatifi diye yazısız bir kuralınız var şansımıza artık.

5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu konudada
    https://forum.wotmp.com/konu/haksiz-ban.34371/
    görüldüğü gibi yemiş olduğum ban ilk ban ve bu banı kanıtım la temyiz di, feedback di bir hafta uğraştım kaldırmak için.
    Olaydan iki hafta sonra aynı olayı bir başkası yaşattı bana, ama o kişi sağa yanaşmadı ve beni uçurdu ama adminin cevabı raporu reddetti ve benim durmam gerektiğini söyledi.
    https://m.youtube.com/watch?v=18C98YDcyPc&feature=youtu.be
    Yani durumdan şunu anladım ki adminler kurallar çerçevesinde değerlendirmekten ziyade, kendi düşüncelerine göre değerlerdirme yapıyor. Hatta bazı adminlerin kurallardan bile haberi yok.
    Madem ben 11 sn lik video dan ban yedim, raporumdaki kişiye de ban atıp kanıt isteseydi adam beni görerek mi, görmeyerek mi uçurdu kanıtın da belli olurdu.
    Yorum sizin :kahve:

hoca33 2, Extreme, TRMert77 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Gerçek hayatta da insanı zorlayanlar bunlar, bunun gibi kişiler, kendini şoför sananlar. Bizim zamanımızda böyle durumda yavaşlayıp adamın geçmesini sağlardık ki şimdikiler çoluk çocuk sanırım. Yaklaşık iki yıldır girmiyorum mp'ye hiç bir şey değişmemiş. @TRMert77 böylelerine koz verme gerekirse sen yavaşla arkasına geç. Adminin insiyatifine kaldıysa her şey çok zor, idiot bilmem ne her türlü yasak olması gerek, yan anlamları mı olması lazım. :çay:

7. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo

Arkadaşımız öncelikle admine çarptığını söylemiş, ardından da raporlandığını söylemiş.Yukarıda alıntılarla da belirttiğim üzere burada bir çelişki mevcut.Videoda görünen kısımda da çarpılan kişinin rec yazdığı görünmüyor.Yani burada yorum yapanlarla ilgili bir sıkıntı yok okuduğunuzu anlayabileceğiniz üzere...

Şimdi yaptığım yoruma gelirsek banlayanın admin olabileceği yada olmayabileceği 2 durumuda ele alarak şahsi fikirlerimi, düşüncelerimi söylemişim.Aşağıyada yorumumu tekrar bırakayım, tekrar okunup daha iyi anlaşılabilsin.
    Ek olarak konuya bir takım yeni mesajlar geldiği için konuyu şuanlık kilitlemeyeceğim, saygı çerçevesi içinde herkes özgürce fikirlerini sunabilir, belirtebilir biliyorsunuz. :masum:

hackvita, DaNgEr900, Leno'X ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. SScrack

SScrack
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    1.862
    4.104
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    @TRMert77 Öncelikle yaşadığın olay için büyük geçmiş olsun umarım kısa zaman içerisinde yollara geri dönersin. Yaşadığın olay için kesin hüküm vermek zor ancak benim düşünceme göre her iki tarafta hatalıdır. Senin hatan geçemiyorsan inat etmeden yavaşlayıp arkasına girmem, onun hatası ise sollamaya çıkmış birine yol vermemektir. @CumaliBzdmR kardeşimin dediği gibi eskiden hız kesip yol verme olayı fazlasıyla vardı ve zaten gerçek hayatta olması gereken de budur. Maalesef kimsenin kimseye saygısı kalmış ve oyun giderek amacından uzaklaşarak yarış oyunu moduna girmiştir. @Extreme kardeşimin de belirttiği gibi oyun içerisinde adminden çok admincilik yapılmakta ve gerçekten çoğu admin kurallardan bir haber olarak sadece egosu için ban atmaktadır. Gerçi bir dönem de özel istek ile ban atan adminler vardı :)

@suleyman53tmp ben yazdığın bu yazıya takıldım, benim düşünceme göre hakaretin hiçbir türlüsü normalleştirilemez. Bugün küçük boyutlu gördüğünüz hakaretlere göz yumarsanız yarın daha büyük hakaretlere göz yummak zorunda kalırsınız. Bir de en önemlisi başına böyle bir olay gelse tepkin ne olur ban mı atarsın yoksa normal bu ya diyerek gülüp geçer misin? :)

Extreme, hackvita, DaNgEr900 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. Sultan Baibars

Sultan Baibars
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    9
    16
    0
    Evet, kurallarda aptal gibi kelimelerin suistimal edilmediği sürece cezalandırılmayacağı belirtilmiş ancak raporu oluşturan kişi arkadaşı evrensel dilin İngilizce bulunduğu bir dünyada ve üzerinde yaşadığımız dünyanında neredeyse her yerinde kullanılan bir platformu olan Youtube'da '' aptal '' diyerek rencide etmektedir. Evet insanlar kimi zaman sinirlenebilir, öfkelenebilir ve bu tarz sözcükler anlık olarak çıkabilir, buna kimse karşı çıkamaz ancak olay üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra kimse bir kişiyi bir sosyal medya üzerinden '' aptal '' olarak niteleyemez. Ülkemizde şu anda sosyal medya üzerine yapılan çalışmalar sayesinde umarım her şey daha iyi ve kontrollü hale geçerek bu tarz hakaretlerin ve rencide edici sözcüklerin önüne geçilmesi dileğiyle...

10. BenHallederimTV

BenHallederimTV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

28
    333
    390
    190
    Renault
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim, hatalı olduğumu kabul ediyorum, şahsen ben , biri beni sollamaya kalktığı zaman karşıdan adam gelmiyorsa bile frenliyorum ki rahat geçsin, @CumaliBzdmR dediğin gibi haklısın, biz herkesi kendimiz gibi sandığımız için belki yol verir diye devam ettim ama anlık hatamız buna maal oldu.Ama idiot gibi kelimelere çok önemli bir argo değil bilmemne diyen Truckers mp admini @suleyman53tmp üzücü açıkçası, ki türk yöneticisi bunu diyorsa hiç birşey söylenmez, @SScrack dediği gibi hakaretin büyüğü küçüğü olmaz , bu zihniyetle size iyi görevler @suleyman53tmp

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.