1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji G29 Pedal Pası

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve serkant tarafından 3 Mart 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. serkant

serkant
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

22
    412
    319
    200
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Merhaba. Kuzenim G29 alacak ikinci el. Fakat pedallar paslı. Sebebi ne olabilir? Normal mi?

2. makinistfanlari

makinistfanlari
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Çok nemli yerde bulunmuştur muhtemelen. Pas olan yere WD40 sıkarsanız pası söker ama iç kısımdaki elektronikler de paslı mıdır bilemiyorum.

3. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Seti pis kullanmış, ve ek olarak rutubetli çokta iyi bir ortamda bulundurmamış.. Pedallar oksitlenme yapmış ve emin ol bu daha görünen yüzüdür.. 2017'den beridir G29 kullanıyorum geçen bir bakayım dedim benimkinin sağına soluna cillop gibi, Bırak vuruğu kırığı çizik bile yok hiçbir yerinde Maşallah... Kullanımla da alakalı işte..

Gösterdiğin fotoğraflara baktığımda Sadece pedalların değil Direksiyonun içerisi de oksitlenmiş olabilir, Böyle durumlarda pedal içerisindeki Potansiyometrelerin ariza yapma olasiliği yüksek, bence kuzenin sadece işini görecek bir şey değil Temiz bir şeyde istiyorsa başka G29’lara baksın.

4. SgtFairyTale

SgtFairyTale
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

29
    46
    70
    TruckersMP Profili
    Başka bir G29 tercih etsen iyi olur. İç durumunu göremiyorsun ve dış durumuda kötü :/

5. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    reiz dış görünüşünde sıkıntı olmaz pas çözücüyü sık geç :P ama iç aksamı da paslanmış ise sıkıntı yaratabilirmi onu bilmem onu araştır derim yada vzgeç

6. Gorkem09

Gorkem09

278
    374
    250
    Merhaba.Direksiıyon seti alacağım ve bütçeme uygun ve yakınımda olan bir g27 buldum lakin pedallarında paslanma mevcut bu bir sorun teşkil edermi sizce.Şu an bir problemi yok gibi duruyor lakin ileride bir sorun çıkartma ihtimali varmı ?

Pedalların hali bu şekilde

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Nisan 2019
  7. Animaso

Animaso

169
    225
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende G27 kullanmaktayım pedallarda bence sorun çıkmaz diye düşünüyorum ama encoder sorunu var mı yok mu bak sonra çok uğraşırsın.

Gorkem09 bunu beğendi.
  8. Gorkem09

Gorkem09

278
    374
    250
    Kalibrasyon sorunu gördüğüm kadarı ile yok.İnternette biraz araştırmıştım.Bu baktığım direksiyonda da video istedim ve attı böyle bir sorun ile karşılaşmadım.

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kendin elle denemeden alma derim. Video ile çözülecek bir şey değil. Tabii neresi aracılığıyla aldığına göre de değişir.

Gorkem09 bunu beğendi.
  10. Gorkem09

Gorkem09

278
    374
    250
    Cevapladığın için teşekkür ederim bir iki yerde daha sorup araştırdım ve oksitlenme de olabilir dendi bu yüzden de vazgeçtim.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.