1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü FPS Sorunum

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve LastWorld16 tarafından 17 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. LastWorld16

LastWorld16
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    11
    9
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkese merhaba.
    Bir adet laptop'um var. Birkaç tuş sorunu nedeniyle servise göndermiştim. Yaklaşık 1 ay süre sonra nihayet bana ulaştı. Hazır yapılmışken bilgisayara format atmak istedim.
    Her zaman yaptığım gibi sürücüleri güncelleştirip, ekran kartı güncellemesi yaptım. Ayarlamalara geçtiğim zaman "artık grafik işlemci seçimini windows os yönetmektedir. Windows grafik ayarları sayfasını açın." bildirimi ile karşılaşıyorum. Hem nvidia denetim masasından ayarlamalar yaptım, hem de o grafik ayarları kısmından oyunları harici ekran kartına yönlendirdim fakat Euro Truck Simulator 2'ye girdiğim zaman donmalar, takılmalar gibi problemler ile karşılaşıyorum. Bilgisayarımın özellikleri oyuna yetecek kadar iyi ancak neden böyle oldu diye düşünüyorum.
    Acaba olabilir mi dediğim tek şey windows.old klasöründen steam'i kopyalayıp Euro Truck Simulator 2'yi o konumdan kopyaladım sıfırdan indirmedim o konudan dolayı bir sorun olabilir mi diye düşündüm. Sizlerin de fikrini bekliyorum. Teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:
    İntel Core İ7-7700HQ 2.80 GHz (8 cpu)
    16 GB Ram
    Intel HD Graphics 630 + NVIDIA GTX 1050 4 GB
    128 GB SSD + 1 TB HDD

2. ahmet91

ahmet91
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Son birkaç sürümdür ETS 2'de FPS problemi var. Yani en azından ben de GTX 1650'de FPS sorunu yaşıyorum.

Uorku bunu beğendi.
  3. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Belgelerim/euro truck simulator 2/ klasöründeki game.log dosyanızı paylaşın yardımcı olalım.

4. LastWorld16

LastWorld16
    Plaka

24
    11
    9
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    @hackvita Buyrun aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
    Oyun içerisinde grafik ayarlarını düşürdüğüm zaman düzelme oldu ancak önceden de bu ayarlar ile oynuyordum neden böyle oldu anlayamadım. Desteğiniz için teşekkür ederim.

https://dosya.co/237h34mj3jyh/game.log.txt.html

5. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Eğer oyunu 1080p de oynuyorsan ölçeklemeyi 150 yapmalısın. Geri kalan ayarların high olsun sıkıntı çıkarmaz. Kullandıgın ekran kartı bu oyun için sönük kalıyor kalabalık yerlerde patlarsın. Eğer çok düşük fps alıyorsan harici ekran kartını kullanmıyor olabilir bilemeyiz. Fps testi yapıp buraya screenshot olarak atmalısın ona göre bakalım.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    NVIDIA GeForce GTX 1050 (27.21.14.5671) hocam sürümünüz 456.71 öncelikle bu sürüm 07.10 tarihli son sürüm. Fps düşüşünüz bundan kaynaklı muhtemelen vereceğim linkten önce 456.38 sürümünü deneyin sonuç alamaz iseniz daha eski stabil bir sürüme misal 452 sürümüne dönün. Yani bilgisayarı servise vermeden önce kullandığını son sürüm ne zamana denk geliyorsa o sürümü indirin 1 ay sonra gerekirse son sürüme tekrar yükseltirsiniz. Fps sorununuz çözülecektir. Ayrıca SSAO ayarınızı kontrol edin gerekirse kapatın.
    Link https://www.nvidia.com/en-us/geforce/drivers/

Edit: Oyun 1050 hariciyle çalışıyor merak etmeyin

7. LastWorld16

LastWorld16
    Plaka

24
    11
    9
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    @hackvita Öncelikle tekrar teşekkür ederim.
    Servise gitmeden önceki ekran kartını kurdum %20 etki gösterdiğini söyleyebilirim. Oyun içerisinde de SSAO'yu kapatıp dikey eşitleme kısmını tasarruflu olarak seçtim. "en yüksek" ibaresi bulunan maddelerin hepsini "yüksek" olarak değiştirdim. Sorunum %80-%85 olarak çözüldü.
    Sanırım ya oyun sürümü ile ilgili bir sorun yaşıyorum (ahmet91'in dediği gibi) , ya da ekran kartımın sürücüleri hakkında bir sorun var. Mecburen ilerleyen zamanlardaki güncellemeleri bekleyeceğim.
    İyi akşamlar dilerim. :)

hoca33 2 bunu beğendi.
  8. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    aynen öyle bende gtx 1050 var en yüksek grafikte kullanıyorum ve fps düşüklüğü yaşıyorum nedense bende anlayamadım.

ahmet91 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.