1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Fatal error - steam çalıstırmayı durdurdu hatasının çözümü

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve samet.gltkin tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. samet.gltkin

samet.gltkin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    8
    0
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar bu hata hemen hemen herkesde çıkıyor ve çözümü nerdeyse yok gibi benimde başıma geldi ve 1 hafta uğraştım denemediğim hiç bir şey kalmamıştı bakmadığım forum kalmadı size de bir çözüm bulayım diye yazıyorum...

PC özelliklerim de şöyle 4 gb ram 3 gb ekran kartı 64 bit i5 işlemci şimdi sıkıntı neden kaynaklanıyor anlatayım.

Benim eskiden pc de 32 bit işlemci vardı hızlı çalışıyor donma olmuyor diye yüklemiştim ama gel gelelim o öyle olmuyormuş benim pc i5 (i3, i7 içinde geçerli) olduğu için en düşük 64 bit yüklemem gerekiyormuş neden mi laptop da 2 ta ekran kartı var orjinalı böyle 1. kartın görevi nette gezinme video izleme falan filan için hep devrede onda sıkıntı yok 2. kart ise 32 bit işletim sistemi olduğu için oyun açtığımız zaman devreye girmiş gibi görünüyor ama çalışmıyor.

Hatayı alan arkadaşlar denetim masası performans kaynak izleyici belleği açıp sonra oyuna girsinler oyun başlayınca alt tab yapıp kaynak izleyicide boş alana baksınlar o zaman anlarlar ne demek istediğimi boş alan sıfır yazıyor oyun sonlanıyor bunun sebebi ekran kartı devreye girmemesi...

2. bir sebebi ise ram asıl olay burda i3,i5,i7 ise oyunu açtığınız zaman bu bellek yine dolar neden mi işlemci ve ram çakışır. nedeni ise şu işlemci yeni nesil teknoloji işletim sistemi eski nesil oyunu rahatça ve atmadan kasmadan donmadan oynamanızın bir tek yolu var işlemciniz (i3,i5,i7) ise pc ye güzel bir win 7 ultimate yada pro 64 bit yüklemeniz yada win 8 64 bit yüklemelisiniz ben öyle yaptım hiç bir sıkıntı kalmadı..

Arkadaşlar inşallah bir sıkıntınız kalmaz güzel bir şekilde oynarsınız teşekkürler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Nisan 2015