1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Euro Truck Simulator 2 durduk yere çökme sorunu

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve Stephan tarafından 28 Eylül 2021 başlatılmıştır.

1. Stephan

Stephan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

19
    3
    1
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle merhaba sayın kullanıcılar,

Önceki bilgisayarımda ne kadar kasa kasa olsada ets2yi directx ile oynuyordum şimdi yeni bilgisayar aldım fakat directx ile oynarken en ufak kasmada (tabi çok iyi bilgisayar değil kasmamasıda önemli değil) oyundan atıyor ALT+TAB yapıncada aynı şey oluyor. önceki bilgisayar bundan çok çok daha kötüydü fakat onda böyle bir sorun ile karşılaşmıyordum. Araştırmaları yaptım crash.log dosyasını silip oyun dosya bütünlüğünü doğruluyorlar fakat bu işe yaramadı. OpenGL ile açtım fakat bu sefer modların textureları gözükmüyor simsiyah oluyor. En son DirectX11 yükledim belki bir işe yarar diye fakat olmadı.

Önceki laptopum :
    İntel Celeron N3060 1.6GhZ 2 çekirdek işlemci
    4GB DDR3 Ram
    Ekran kartı : İntel HD 400 paylaşımlı(diye hatırlıyorum)
    Dx : 11

Şimdiki laptop :
    İntel İ3 1115G4 3.0GhZ 2 çekirdek işlemci
    8GB DDR4 Ramp
    Ekran kargı : İntel UHD650 paylaşımlı
    Dx : 12

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Belgelerim\Euro Truck Simulator 2 içindeki game.log ve game.crash dosyalarına bakmakta yarar var. Onları atabilir misin?

hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Stephan

Stephan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

19
    3
    1
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    https://hastebin.com/esipiwoseq.yaml - https://hastebin.com/amuvucayux.yaml

İlk baştaki gamelog sağdaki gamecrash

(loglarda telemetry server vs.geçiyor fakat onunla alakalı değil telemetry serverı kurmadan öncede oluyordu)

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    DX'i windows otomatik yüklüyor yeni sistemlerde zaten ve sende DX12 desteği görünüyor.

Ayrıca loglara bakınca biraz mod olduğunu gördüm. Tüm modları inaktif edip, bir de başka bir profil oluşturarak (geçici) oyunu açmayı dener misin? Modlar uyumsuz olabilir. Ekran kartını tamamen silip tekrar yüklemeyi deneyebilir, ardından Windows güncellemelerine falan da bakabilirsin. Veya şu konuda anlattığım programı kullanarak da ekran kartını sıfırdan kurabilirsin.

Önce modları devre dışı bırakmayı denemekte yarar var. Ancak bazı SCS ve TMP forumlarında bazı ekran kartlarının DX11 ile sorunu olduğunu falan yazıyor.

hoca33 2 bunu beğendi.