1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Haber Euro Truck Simulator 2 1.36 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı!

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve ' Jaqen tarafından 16 Ekim 2019 başlatılmıştır.

1. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Microsoft DirectX, Windows işletim sisteminde bulunan çeşitli uygulamaların ve özellikle de oyunların, bilgisayarınızın video ve ses donanımı ile senkron ize bir şekilde çalışmasını sağlayan temel bir Windows bileşeni/özelliğidir.

- DirectX bileşenine gereksinim duyan oyun ve uygulamalar, genellikle daha verimli performans sağlayarak bilgisayarınızın bileşenlerini o esnada tam olarak kullanmasına izin verir.

- DirectX bileşeni, geliştirilmekte bir bileşen olup, sürümlere ayrılmaktadır. DirectX'in her yüksek sürümü, elbette daha performanslı ve verimli bir hizmet sunar.

- DirectX bileşeninin hangi sürümünü kullandığınızı öğrenebilmeniz için;

Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 işletim sisteminde + S tuşlarına basın, arama bölümüne dxdiag yazın ve gelen sonucu seçiniz. Açılan, DirectX Tanı Aracı sayesinde kullanmakta olduğunuz DirectX sürümünü öğrenebilirsiniz.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7 işletim sisteminde, Başlat Menüsü'ne dxdiag yazarak gelen sonucu seçmeniz yeterli olacaktır.

- DirectX bileşeninin destek verdiği ve vermediği sürümleri mevcuttur. Windows işletim sisteminin farklı sürümleri, farklı DirectX sürümlerini desteklemektedir.

Windows 10, Windows Server 2016: DirectX 11.3 ve DirectX 12
    Windows 8, Windows RT, Windows Server 2012: DirectX 11.1
    Windows 8.1, Windows RT 8.1, Windows Server 2012 R2: DirectX 11.2
    Windows 7 ve Windows Server 2008 R2: DirectX 11.0, DirectX 11.1
    Windows Vista ve Windows Server 2008: DirectX 10, DirectX 10.1, DirectX 11.0
    Windows XP: DirectX 9

- Unutmayınız, Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerine olan destek, Microsoft tarafından sonlandırmadığından dolayı bu işletim sistemlerini kullanmanız, bilgisayarınızın güvenliği açısından sorun teşkil edecektir.

- Peki, DirectX'in en son/en güncel sürümü nasıl edinilir?

DirectX'in herhangi bir sürümü için kurulum paketi bulunmamaktadır. DirectX'in en güncel sürümünü, Windows Update aracılığı ile edinebilirsiniz. Ayrıca unutmayınız, aynı zamanda bilgisayarınızın ekran kartı aygıtının sürücüsünü de güncelle-melisiniz. Bilgisayarınızın ekran kartı, DirectX'in en son hangi sürümü ile uyumlu ise ancak o sürümü Windows Update aracılığı ile edinebilirsiniz.

3. parti sitelerde bulunan sözde ''DirectX Setup'' dosyası, Microsoft tarafından hiçbir şekilde onaylanmamıştır ve bu kurulum paketlerini kullanmanız durumunda DirectX bileşenimiz zarar görebilir.

power10 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  2. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bu yoruma ek olarak keşfettiklerim.

TR Plaka betada destekleniyor.
    • license_plate: "34UMT23|turkey"

Türkiye'de olacak iller
    • 22 - Edirne
    • 34 - İstanbul
    • 39 - Kırklareli
    • 59 - Tekirdağ
    Trafikte göreceğiniz araba markaları ve plakalar:

Araçlar:
    • Alfa Romeo,
    • Audi,
    • BMW
    • Dacia,
    • Fiat,
    • Ford
    • Range Rover,
    • Mazda,
    • Mini Cooper,
    • Nissan,
    • Opel Astra (Enes'in arabası)
    • Peugeot,
    • Renault,
    • Skoda,
    • Volkswagen ,
    • Volvo
    Plakalar:
    • 22 - Edirne
    • 34 - İstanbul
    • 35 - İzmir
    • 59 - Tekirdağ
    • 06 - Ankara
    • 16 - Bursa
    • 17 - Çanakkale
    • 01 - Adana

Türk Lirası desteklenecek.

Türkiye'de ki tabelalardan bir kaç tanesi:

Keşfedebildiğim bir kaç bir şey daha olursa konuya dahil ederim.

Enes55, TheKingTR, Nemesis306 ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  3. Ege1903

Ege1903
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.037
    716
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Vay be bu günleri de gördük ya artık daha ne diyelim. Hepsi süper detaylar.

mexiumut, TRMert77, hoca33 2 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    anladım zaten promods için ayrı server olacakmış isteyen ona girip promods oynayacakmış şuan yok yani

Unique1992 bunu beğendi.
  5. Unique1992

Unique1992
    Plaka

32
    577
    474
    190
    Scania
    TruckersMP Profili
    dx11 kurtarıyor mu direk. benim bir arkadaşımın bilgisayarı windows 7 dxdiag da dx11 yazıyor açılır mı oyun?

6. Batu17

Batu17
    Plaka

140
    51
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Artık kapılar,camlar açılacakmı? Hareketli perdeler,Omsideki gibi tüm tuşlar çalışacakmı.Bunlar önemli şeyler.Yoksa oyun motorumu değişmesi gerekiyor?

7. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ben en çok tırdan inip yürümek köprüden geçerken tırı durdurup korkuluklardan manzaraya bakmak istiyorum veya tırın etrafında yürüyüp trın orasına burasına bakmak istiyorum bu bu kadar zor mu ya:^:U:H:D

8. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Dostum çok güzel anlatmissin.

Bende w7 dx 11destekliyor. Bunu dx 11.1 sp eklentisiyle yapılabiliyormus fakat Microsoft windows 7 i 14 Ocakta tamamen desteği kesecekmis.

Windows 8 veya 10 kurup oem keylerle mi şansımi denemeliyim bilemedim. Oem keyler içinde sağlıkli olduğu söylenmiyor. Magazada ise orjinali 1000 tl olmuş şok.

Ya da w7 i sp eklentisiyle dx11.1 yapıp desteği kessede öyle gittiği yere kadar mı oynamaliyim. Arada bi Ets oynuyorum pcde başka yaptığım birşey yok yardımcı olabilirsen sevirim

9. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şu andaki win 7 deki mevcut key in win 10 olarak yükseltmek me yaptığında zaten Orjinal gibi devam edersin bi sıkıntı olmaz.

hoca33 2 ve power10 bunu beğendi.
  10. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Umarım bu güncelleme ile Road The Black Sea gelir.