1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Duyuru ETS2MP ve ATSMP 64 Bit desteği hakkında ÖNEMLİ bir bilgilendirme!

Konusu 'Duyurular / Haberler' forumundadır ve ismail tarafından 24 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.355
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    oh iyi benimki 64 bit sıkıntı yok :D

2. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Olabildiğince yanlış bir tabir kullanmışsınız. Bit terimi verilerin kullanımı ile ilgili değil. Daha doğrusu, doğrudan işlem yapan şeyler değil bunlar. Şöyle örnek vereyim, 32 bit sistemde atanabilecek en büyük pozitif değer 2,147,483,647'dir. Bu değerin bir üstüne çıktığınızda 0'a geri döner. Dikkat ederseniz sayı 2gb değerlerine tekabül ediyor. Yazılım başına en fazla 2gb ram atanabilmesinin ana sebebi de zaten bu. İstese de bu sayının üzerini sisteminiz okuyamıyor.

O yüzden 64bit işletim sistemlerinin en büyük faydası teorik olarak sınırsız ram kullanabiliyor olmanız. Herhangi bir miktarla sınırlı kalmıyorsunuz, yazılımlar da aynı şekilde ihtiyaç duydukları kadar ram kullanabiliyorlar. Hearthstone oynayanlar bilirler, eğer canınız 2,147,483,647 değerinin bir üstüne çıkarsa canınız doğrudan 0'a iniyor ve karakteriniz ölüyordu. Bunun sebebi Hearthstone'un 32 bit olarak kodlanmış olmasıdır örneğin. Ya da Youtube'da Gangnam Style klibi sayacı bozmuştu örneğin, bunun da sebebi sayacın 32 bit olarak kodlanmış oluşu. Sayaç yukarıda verilen sayıya varınca takılıp kalıyor normal olarak.

Ya da bir örnek daha geçtiğimiz ay CS:GO'da oluşan envanterdeki itemların oyun içinde görünmeme sorunu. CS:GO 32 bit olarak kodlanmış bir oyun olduğundan, oyundaki toplam item sayısı yukarıdaki sayıyı geçince oyun algılayamıyor ve size gösteremiyordu. Steam envanterinde ise görünebiliyordu çünkü Steam 64 bit olarak kodlanmıştı.

Uzun lafın kısası, artık 32 bit geride kaldı arkadaşlar. Uğraşmayın, işlemciniz destekliyorsa geçiverin rahat edin.

Not: Merak edenler için, 64 bit sistemde ulaşabileceğiniz en yüksek değer: 9,223,372,036,854,775,807.

Son düzenleme: 27 Şubat 2016
    serkant, DarkBlueRZ, Charles ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Daxtie

Daxtie
    Plaka

29
    193
    88
    120
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Aynen bendede 4gb ram var gayet sorunsuz kullanabiliyorum 64bit.Ama 8 GB ram alcam c.tesi günü.Başka oyunlar için lazım oluyo :D.

4. Kane

Kane

27
    7
    0
    35
    TruckersMP Profili
    Benim pc 2 GB ram var 64 bit yüklediğimde pc kafayı yiyor zaten korsan işletim sistemiyle çalışmıyor bilgisayar yani ben mp oynayamaycak mıyım?

5. UmutReis

UmutReis

5
    0
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bu olayı hiç sevmedim kuzenim oyuna giremiyor yaw :D

6. Cagdas3553

Cagdas3553
    Kayıtlı Kullanıcı

26
    1
    0
    0
    Arkadaşlar peki benim bilgisayarım 32 bit, 64 bit format atsam oyunu oynayabilir miyim ?

7. CaptainJackSari

CaptainJackSari
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    10
    3
    120
    Scania
    TruckersMP Profili
    Donanımınız 64 bit yazılımı destekliyorsa oynarsınız.

8. Kocaeli4189

Kocaeli4189
    Kayıtlı Kullanıcı

22
    4
    2
    15
    Mercedes
    Eger 64 Bit Diyilse 32 Bitse Gidin Bilgisayarcıya 64 Bit Yaptırın Bu Kadar Kolay Eger Para Vermek İstemiyorsanızda Bilgisayardan Araştırın Kendiniz Yapın Ama Ben Bilgisayarcıya Yaptırdım Ve Bu Dediklerim Sadece Bilgisayarınız 64 Bit Destekliyorsa Yapa Bilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Eylül 2016
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.