1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Güncelleme ETS2MP 0.1.5 Alpha

Konusu 'Güncellemeler / Updates' forumundadır ve Bomlife tarafından 31 Mart 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Tır resmen uçuyor bu nedir? Hız limiti var diye kızıyordum bu kadarı fazla olmuş bence. Bir de iki tane avrupa serveri var ikisininde adı aynı.

2. kaDir44

kaDir44
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    160
    25
    55
    Volvo
    bana göre çok güzel olmuş,oyuna renk gelmiş:) dorse dengesini %100 yapmayı unutmayın :cool:

3. spacefiles

spacefiles
    Plaka

39
    128
    50
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    güzel olmuş yahu bas bas gidiyoruz kazalarda yaşanmaz değil yeni raporlama sistemide güzel daha pratik tab tuşu -sağ klik seç oyuncuyu ver raporu :)

4. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    Dorse dengesini %100 yapın sonra basın 150 ile gidin tır oyunu değil yarış oyunu oynamış olursunuz, oyun bu haliyle oynanmıyor 100 ile gidiyorum yanımdan 150 ile geçiyorlar, limit olmalı ama 90 değil 120 yapılmalı, böyle bir anlamı kalmıyor tır oyunu need for speed oluyor, dorsesiz yarışçılar troller türedi bile yandan geçerken hafif dokun devir sonra kaç.

Eğinli ve NiekHD bunu beğendi.
  5. kaDir44

kaDir44

32
    160
    25
    55
    Volvo
    kardeş neden geriliyorsun şimdi dorse dengesini %100 yapın derken bilmeyen arkadaşlar olabilir, herkez sizin gibi bilgili insanlar değil , %100 yapsınlar ki hız limiti yok sen şimdi sert viraja 150 ile gir bakayım döndürebilecekmisin?. bende ilk zamanlar bunu bilmezdim ki bilen insanlar bu şekilde beni uyarmıştı kaldı ki ben 90 ile devriliyordum dorse dengesi yarıda olduğu için sert virajlarda!!!!

sen şimdi yanlış konuşuyorsun bu oyunda 90km hız sabit iken de trollük vardı hız limiti olmaz iken de trollük olucak , need for speed yıllar önce bitirdik bunla ne ilgisi var şimdi baba. sen yolunda düzgün gidiyorsan sorun yok onu karşındaki insan düşünecek, hemen olayları farklı yöne çekiyorsun!! forumu biraz incele okadar insan uzun yol gidiyor bağzı kesim (90km) ile yol çekilmediğini söylüyor şimdi hız limiti kaldırıldı diye de kimse inkar etmesin...işine gelmiyorsa singleplayerda devam edebilirsin,insanları dikkat etmeleri için uyarıyoruz saçma sapan yorumlar yazıyorsunuz.

Son düzenleme: 1 Nisan 2015
  6. ExeLance

ExeLance

220
    111
    105
    MAN
    TruckersMP Profili
    Hız sınırının gelme sebebinin asıl amacı troll olayı değil lagdı iki tır yan yana gidilmiyordu şimdi şehir içinde olmasda uzun yollarda artık eskisi gibi kasmıyor rahat gidiliyor. Yeni Report sistemini beğendim ama süratli giderken bu olayı yapmak yoldan çıkmaya sebep olmadı değil, alışmak lazım :) Scoreboard(TAB) fontları büyüterek bence çok çirkin olmuş belki ayarlardan düzeltiyordur bilmiyorum bakmadım.Pm sistemi eklenmiş iyi güzel hoş fakat uzakta olan arkadaşın id sini öğrenmek için illa steamdan özel mesaj atıp id sinimi sormamız lazım :/

kaDir44 bunu beğendi.
  7. kaDir44

kaDir44

32
    160
    25
    55
    Volvo
    kesinlikle! hız sınırı kalkması kasma olayını bitirmiş, ben son güncellemede girdiğimde beta versiyon sandım singleplayer gibi aynı :P kasma olayı bitmiş çok az kasma ile gidiyorum 23 ms ile :)

8. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    Bu oyunun hız sınırı kaldırılmasına hazır olduğunu düşünmüyorum. Bilerek takla attırmaya çalışanlar, makaslayanlar, yarış yapanlar vs olacak. Zaten 160-170 ile giden bir aracın ping kaynaklı en ufak sekmesi bile bir facia! Ne zaman oyuncular kurallara uymasını öğrenir, diğer oyunculara saygı gösterek bu oyunu oynar o zaman desteklerim. Diğer değişiklerden bahsedecek olursak mevcut serverin 5000 kişiyi kaldırıp kaldıramayacağı merak konusu doğrusu, geçmiş tecrübelerimizdeki durumları yaşamayız umarım. Ayrıca oyuncu listesindeki karakterlerdeki punto artışı çok çirkin duruyor, bi ayar vs. aradım fakat bulamadım. Kısacası güncelleme pek hoşuma gitmedi benim, hatta bana göre tam bir fiyasko diyebilirim. Ben yine 60-70'e sabitleyip sağ şeritte gitmeye devam edeceğim yoluma ve umarım bu güncelleme "1 Nisan şakasıdır"!

ABBAS ve NiekHD bunu beğendi.
  9. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165
    Hız sınırırın kaldırılması evet "güzel" fakat "kötü" yanları da mevcut. 90 km/h sabit iken daha az kaza ve vur kaç oluyordu, fakat şimdi sınır kalktı bu kaza oranı yüzdesini inkar etmemek gerek büyük ölçüde arttı. Şahsen tekrar limitin geri gelmesini desteklemekteyim.

Ek olarak yeni rapor sistemi başlı başına bir facia olmuş. Şöyle bir örnek vereyim. Mouse ile oynamaktayım hem yol alırken hem rapor göndermek oldukça zor bir hal almış. En basitinden mouse sağ tık yapıp mouse'a aktif et ardından scoreboard açmak, oyuncuyu seçmek ve raporlamak.. bu kadar da basit olmamış açılır pencere olayını getirmişler bir de oradan seçmek gerekiyor.. Şahtı şahbaz olmuş kısacası.

Yukarıda rapor sistemine ek olarak, oyuncu trolledikten sonra oyundan çıkıp gidiyor ya da F7 ile servise ışınlanıyor anında. Ben trollendikten sonra scoreboard'da oyuncuyu seçene kadar çoktan oyuncu sır olmuş oluyor. Fakat eski rapor sisteminde nümerik sistem ile hızlı bir şekilde rapor edebiliyorduk. Oyuncu isterse ağacın arkasına saklansın kaçışı olmuyordu.

Liderlik vasfı sonradan kazanılmıyor.. Ya doğuştan vardır ya da hiç yoktur. Evet topluluğa kulak vermek gerekir fakat, kulak verirken kol kaptırmamak gerekir sanıyorum ki ne demek istediğim gayet net. Topluluğun önerilerin de hız limiti yarı yarıya iken pat diye hız sınırını tekrar kaldırmak saçmalığın ta kendisidir. Kaldı ki daha öncede 3 canlı anket yapıldı limit ile, galip gelen limitin olması iken, o günden bu güne gelinen nokta da oyuncu kaybı yaşanması "Eryk" gitmesi, tamamen topluluğu manipule etmekten başka bir şey değil. "Bakın ben hız sınırını kaldırdım, göz boyamayı iyi yaparım." diyerek oyuncu'yu geri çekmekten öte bir hamle değil bu güncelleme.

Güncelleme içeriğine bakıyorum koca bir hiçlik. Ne diyorlar ? "İyi Sürüşler!"

Sevgiler.

NarPar, Eğinli ve ClioCin bunu beğendi.
  10. BodyguardXP

BodyguardXP
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.536
    502
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    bu konuya ikinci kez yazıyorum ama eklemek istediklerim var -- bence hız sınırı konusunda sanırım ne tamamen kaldırmak nede 90 la sınırlamak mutlu etmiyor mp cileri - ozaman şöyle yapılırsa orta yol bulunmuş olur 110km olsun herkesi tatmin eder diye düşünüyorum -- birde bir arkadaş hız sınırı varkende troller vardı yokkende var demiş bu şimdi aynı şeymi (aynı şeymi derken okadar çok şey demek istiyorumki...) eğer aynı şeyse kusura bakma benim anlama kapasitem yetersiz demekki - kolay gelsin cümleten...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Aralık 2015
    Eğinli bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.