1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi ETS2'de mouse + direksiyon seti kullanımı.

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve LowBob tarafından 7 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. LowBob

LowBob
    Kayıtlı Kullanıcı

26
    2
    1
    0
    Merhaba arkadaşlar. Konuyu doğru yere açmışımdır umarım. İyi kötü bi direksiyon setim vardı. Dün direksiyonun sağa ve sola dönmesini sağlayan potansiyometresi bozuldu. Aklımda çok turlu bi potansiyometre takıp, direksiyonun belli bi dereceden sonra dönmesini engelleyen parçayı sökmek vardı. Ama emin olamayıp daha kolay bi sistem kurmayı denemek istiyorum. Youtube'da bi kaç videoya denk geldim. Direksiyon setinin içine mouse yerleştirip 900 derecelik direksiyon seti elde etme ile ilgili. Bunu yapmaya karar verdim ancak yapmadan önce oyun içinden kontrol ettiğimde mouse kontrolcüsünü seçince direksiyon setini seçemiyorum. Yapmak istediğim ise direksiyon kısmını mouse ile halledip gaz ve freni direksiyon setinin pedallarıyla kullanmak istiyorum. Ancak ikisini bir arada kullanamıyorum. Bu konuda yardımınızı istiyorum. İkisini de nasıl seçebilirim?

Edit: pedalın kablosu direksiyon setinin içine gidiyor. yani aynı zamanda direksiyon setinin üzerindeki tuşları da kullanabileceğim eğer iki kontrolcüyüde seçebilirsem.

Arkadaşlar yok mu bunun bi yolu? Yardım lütfen.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Nisan 2018
  2. Emir78

Emir78
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hiç denemedim nasıl olduğunuda bilmiyorum :(

3. LowBob

LowBob
    Kayıtlı Kullanıcı

26
    2
    1
    0
    Hadi ya :( Potansiyometre ile ilgili de şüphelerim var. Lehim falan onlar kolay iş. Ancak kararsızlıklar falan olabiliyormuş. Elimde de baya bi kullanmadığım mouse var. Ayarlar kısmını halletsem gerisi kolayda işte... Bundan sonra direksiyon seti alsam G27'den aşağısını almak istemiyorum. Ona da verecek param yok :D öğrencilik hali. neyse. Teşekkür ederim ilgilendiğin için. Hala yoruma açıktır varsa bilen yazsın lütfen. :)

Emir78 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.