1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü ETS2-MP: 90KM

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve mertcanadres tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Taha

Taha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

23
    46
    6
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hız sınırı getirilip getirilmemesi için bir oylama yapılmış getirilmeye karar verilmiş. Daha sonra azami hız ne olacak diye bir oylama daha yapmışlar.Çoğunluk 90 demiş oyundaki troll'ler yüzünden. birde zaten eu2 var orasıda hız yapmak isteyenler için mevcut ki orasındada çarpma kapalı olması harika olmuş yoksa eu2 de neler olu düşünemiyorum açıkcası...

2. Hilalimsin

Hilalimsin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    mp de hız yapmak önemli değil 90 olması aslında çok güzel sollama sırasında daha zevkli oluyor

3. DaNGeR1905

DaNGeR1905
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

33
    170
    121
    180
    DAF
    TruckersMP Profili
    Arkadaşım hız tamam güzel ama multiplayer da gereksiz. Arkadaşlarla toplanıp konvoy yaptığımızda bile max 50-60 a kadar çıkıyoruz bir yandan da teamspeak dan sohbet gırgır şamata he diyorsun ki ben illa hız yapacam. Girişte EU#2 var Freenom orda çarpışma da yok hız sınırıda yok orda takıl :)

4. ftrspor

ftrspor

30
    34
    3
    35
    Volvo
    TruckersMP Profili
    hız sınırı kesinlikle mantıksız.single da da mp de de.gerçek hayatta otobanda tırlar 120 130 civarına çıkmaktalar.gerçekçi düşünürsek.ayrıca mp de konvoylarda insanlar bi an geride kalmaya korkuyorlar bir daha yetişemem diye.çünkü öndeki 90 arkadaki 90 la gidiyor.son konvoyda da yaşanmış bu olay.hız 90 a ulaştığındaki gaz sesinin bir yazılım tarafından kesilmesi bile simulatorun ruhuna aykırıdır!
    ayrıca arkadaşım!oylamada hız sınırı olsun diyenler azınlıkta idiler.ayrıca hız sınırı kaç olsun diye bir oylama yapıldı 90 100 110 120 şıkları vardı 120 birinci geldi.tüm bunlara rağmen adamlar 90 ı koydular.oy sonucuna riayet etmediler.tüm bunlar mp adminlerinin kendi çıkarlarını düşündüğünü göstermektedir.Allah aşkına soruyorum size,90 ya da 120 ile gidilmesinin troller üzerinde ne gibi bir etkisi vardır?adam yine ters yöne giriyor,yine yol blokluyor,yine kafadan sana çarpıyor.hız sınırı ile engellenen tek şey,troller değil,mp deki zevkimizdir.sırf bu yüzden konvoylar haricinde mp oynamıyorum.vesselam

5. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Gerçekte tırlar 120-130 ile gidiyor demişsin. Peki kural gereği hız sınırı kaç söylermisin ?
    Gerçek hayatta ki hız sınırının yüksek olmasını hangi mantıkla savunuyorsun? Hiç mi tır kazası görmedin..
    Ayrıca her ne olursa olsun bu bir oyun. Tamamen gerçek hayatı ele alacak olsalardı herşey çok kötü olurdu.
    Bir simülasyon oyununda öncelik kurallardır. Sonrası istisnai durumdur.
    Ve şuan MP olması gerekeni yapıyor. 90km çok ideal bir hız. Ha bizde gaza kökleyince ibre 90 a dayandığında pek hoşnut olmuyoruz ama yapacak bir şey yok. Böyle olmalı. Ben MP'nin ilk başlarınıda gördüm.. Hız sınırı yoktu, ibre sonuna dayanıyordu.. ama ne oluyordu? Adamlar yokuşları yağ gibi çıkıyordu.. arkada 15-20 ton yük varken bir yokuşu 90 ile 110 arası bir hızda çıkmak mı daha mantıklı yoksa 90km sınır ile yokuşa geldiğimizde o ibrenin düşüp, motorun zorlanmasından dolayı çıkan ses mi daha mantıklı?
    Son olarak "Hız sınırı olsa da olmasa da adamlar her türlü trollüyor" demişsin.. Hız sınırı olmadığı zaman insan şevke geliyor ve hız yapıyor doğal olarak.. NFS den kalan bir zevk olsa gerek.. bu yüzden bu troller daha çok olurdu.. 90km hız sınırında ise oyun sistemi oyuncuyu oyuna kenetliyor ve gerçekciliğini arttırıyor. İlk zamanlara göre şuan troll oranı çok düştü.
    Oyunun genel sunucu sorunları bitmeden zevkinizi düşünmeyin. Daha beta aşamasındayız ve bir sürü sorun var. Hız sorunu, serverin işlevi ile kıyaslandığında en son plandadır. Şıp diyince olmuyor bu işler.

6. ftrspor

ftrspor

30
    34
    3
    35
    Volvo
    TruckersMP Profili
    kardeşim,öncelikle üslubuna dikkat et.hangi mantıkla savunuyorsun,hiç mi tır kazası görmedin vs. cümleler simulasyon kullanan bir insanın olgunluğuyla bağdaşmaz.tırların düz ve eğimsiz yollarda söylediğim hıza çıkması gayet normaldir.trafiği tehlikeye atacak bir durum değildir.3 şeritli yolun en sağ şeridinden bahsediyoruz.avrupada birçok otobanda en sağ şeritin ortalaması 100 den aşağı inmez.trollerde ise en ufak bir azalma söz konusu yok emin ol.mp koynarken her saniye birisi banlanıyor.açık açık anlattım.adam yine terse giriyor,yine yol kapıyor,yine sana çarpıyor.adamın 30 km hızını engelledin diye zihniyetini engelleyemiyorsun.hız sınırı olmasa ve aynı kontrol sistemi olsa hiçbir farklılık olmayacağını ısrarla savunuyorum.

7. EmreBozkurt

EmreBozkurt
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    680
    1.028
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Gerçek hayatta tırlar 120 130 yapmakta diyosunuz da. Gerçek hayatta 12 yasindaki çocuk tır sürmüyo :)

8. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Anlamıyorlar usta anlamıyorlar..
    Bunlar kaç yaşında anlamıyorum.. bir tırla 120-130 yapınca nasıl zevk almayı düşünüyorlar hiç bilmiyorum.

EmreBozkurt bunu beğendi.
  9. ftrspor

ftrspor

30
    34
    3
    35
    Volvo
    TruckersMP Profili
    beyler saygı sınırlarını zorluyorsunuz!yaşımı soruyorsanız 21 yaşındayım.nfs den kalma alışkanlıkla hız yapma isteği duyuyorum cümlesini sen kurdun emre yavuz.ben kurmadım.ben sakin mantıklı gerçekçi kullanımı savunuyorum.retarderı,aksı,tüm fren çeşitlerini,tırın tüm fonksiyonlarını adam gibi kullanmaktan bahsediyorum.bu tır simulatorü.gerçek hayattaki tırın hiçbir özelliğini sınırlayamazsınız simulatörde.yoksa senin gibi hızı sevdiğim için istemiyorum.kendinle de çelişme bi daha.önce hızdan zevk alıyorum deyip,sonra bunlar kaç yaşında hızdan zevk alıyorlar deme.

10. SoLobLeN

SoLobLeN
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

609
    588
    230
    Volvo
    TruckersMP Profili
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.