1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel ETS Başarımları Hakkında Yardımlaşma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MERTA4141 tarafından 13 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. 01adanali01

01adanali01
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    81
    69
    110
    Scania
    TruckersMP Profili
    baktım son autosave dosyasına 7 tane buldum dedigin kodlarda benım anlamadıgım o kadar taşıdıgım agır yükler nerde

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tek bir kayda bakma. Elle kendin kayıt yaptıysan onlara da bak.

"Belgelerim > Euro Truck Simulator 2 > profiles > profilin id >save" bu klasörü bir dosya yükleme sitesine yükle, bakalım. Merak ettim, kayıt almamış olabilir mi diye.

Save isimli tek klasör var ya, içinde autosave falan olanlar. O klasör.

Son düzenleme: 1 Kasım 2020
    01adanali01 bunu beğendi.
  3. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bu başarım için görevleri kendi aracınızla yapmayın. Profesyonel bir şoför olarak special transport piyasasından iş alarak yapın. Tabii bu bir öneri, anlatım dili bazan böyle kaba olabiliyor. Kusura bakmayın.

Sahip olduğunuz tüm haritaları geçici olarak kaldırın. (Steam Kütüphane => Euro Truck Simulator 2 => sağ tık özellikler => DLC sekmesindeki tüm harita kutucuklarının tik işaretini kaldırın) Bu sayede oyun 17 şehirde special transport görevi verecektir. Her şehirde 2 rota var ve ikisi de aynı şehre gider. Örneğin Dortmunddan çıkan 2 rota, Hannover şehrine gider. Buna benzer şekilde bu 17 şehirde çıkan 2 görevden birisini yapmanız yeterli. Yük çeşidi önemli değil. Special transport piyasasında bir şehirde (örneğin Münihde) tek iş (yapılmamış) görünüyorsa diğerini yapmışsınız demektir. 17 şehir değil de 16 -15 şehir filan görüyorsanız fazladan iş yapmışsınız demektir. (Herhangi bir şehirdeki 2 işi de yapmışsanız, o şehir artık görünmez.) Şaşıracak olursanız bu şekilde anlarsınız hangi şehirleri yapıp yapmadığınızı. Daha sonra harita kutucuklarını yeniden tiklersiniz. Aşağıda, profesyonel bir şöför olarak yapılacak special transport işlerini göstern bir resim var. (Üstteki Resim) Sizde de buna benzer şekilde olur. Bu görevler hiç yapılmamışsa aynı şehre ait olarak hep 2 tanedir. Bir tane görünen varsa, diğeri yapılmış demektir.

Yalnız, DLC haritalarını geçici olarak kaldırdığınızda; o save artık çalışmayacaktır. Bunu çalıştırabilmenin yolları var tabii. Savedeki autosave klasörü içerisinde game.sii dosyasının yanında bulunan info.sii dosyası içerisindeki bir kısım bilgiyi silerseniz çalışır hale gelir ve siz de görevi tamamlarsınız. info.sii dosyasının içeriğini görebilmek için SII_Decrypt.exe dosyasının üzerine sürükledikten sonra açmanız gerekiyor tabii ki. Aşağıda alttaki resimde göründüğü gibi olsun info.sii dosyasının içeriği. Son satır dependencies: 0 (sıfır) şeklinde olsun ve dependencies: 0 satırı ile aşağıdaki ilk parantez arasındaki herşeyi silin ve kaydet diyerek işlemi tamamlayın. Korkmayın; siz oyuna girince oyun bunu tekrar yazacaktır. (Harita tiklerinizi tekrar koyduğunuz zaman da sorun olmaz. Oyun kendisini bu yeni duruma adapte eder.)

Yine de ne olur ne olmaz diye, işlemlere başlamadan önce profilinizin bir yedeğini alabilirsiniz. Birşeyler ters giderse yedekteki saveden geri dönersiniz. Umarım yardımı olur. Esenlikle dilerim.

Son düzenleme: 3 Kasım 2020
  4. 01adanali01

01adanali01
    Plaka

35
    81
    69
    110
    Scania
    TruckersMP Profili

Hocam benim kafa iyice karıştı ne yaptımsa olmadı 36 yuku 1,39 beta da götürdüm tekrar beta ya günceleyip deneyegim

5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Orada "profiles" içinde bir klasör var, onun içinde de save klasörü var. O lazım.

01adanali01 bunu beğendi.
  6. 01adanali01

01adanali01
    Plaka

35
    81
    69
    110
    Scania
    TruckersMP Profili

denedim dlc kaldırıp uyumsuz mod dedi not defteri ile actım dedigin gibi satırı 0 yaptım dlc eksik uyarısı yaptı nasıl bir save oldu bu anlamıyorum artık

game
    game2
    info dosyaları var hangisini yüklecegim

kusura bakmayın kodlama işlerinden bek anlamıyorum

7. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    1.39 Betada yapmasanız iyi olurdu hocam. Steam sanırım beta oyunları, henüz topluluğa tam açılmış oyun-uygulama olarak kabul etmediği için başarımları tam olarak yapsanız bile belirli bir süre size göstermiyor olabilir. Başarımlar, oyun betadan çıktığında görünür hale gelebilir. Nerden kalmışsa aklımda böyle birşey var. Bu konuda daha bilgili arkadaşlar; daha doğru şeyler söyleyeceklerdir. Ben yanılıyor da olabilirim.

8. 01adanali01

01adanali01
    Plaka

35
    81
    69
    110
    Scania
    TruckersMP Profili
    Anladım o zaman ben eski sürümde devam edeyim umarım başarıyı yapabilirim

hoca33 2 bunu beğendi.
  9. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Hocam yukardaki mesajda anlatılanları uygulamanız halinde, 36 görev; 17 ye düşer.

Bir video hazırladım, izlerseniz yardımı dokunabilir. Videoda önce hiçbir DLC silmeden kayda başladık ve 36 görevi göstermeye çalıştık. Daha sonra DLC (harita) kutucuklarındaki tikleri kaldırdık ve oyuna girmeye çalıştık. Save bu şekilde çalışmayınca yukarda anlatılan yöntemle save'in çalışmasını sağladık. Oyuna girdikten sonra 17 görev verdiğini gördük. (Tabii ki görevlerin hiç yapılmadığı bir save için anlatım oldu.) Esenlikle kalınız.

10. 01adanali01

01adanali01
    Plaka

35
    81
    69
    110
    Scania
    TruckersMP Profili
    hemen izleyip deneyecegim inş başarabilirim asıl başarı sizin yardım için cok tşk ederim gerçekten :tbs:

38 KAYSERİLİ 38 ve hoca33 2 bunu beğendi.