1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Ets 2 Yük Oluşturma

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Uorku tarafından 17 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Uorku

Uorku
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ETS 2'de istediğim şehire yük almak için yük oluşturmak istiyorum.Nasıl yapabilirim ve DLC li şehirlerde yük oluşturmak istiyorum.Nasıl yapabilirim? Cevaplarınızı Bekliyorum.

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?t=199114 bu konudaki virtual speditor programını indirip istediğiniz şehre istediğiniz yükü ayarlayabilirsiniz. 1.37 sürümü desteği var.
    Edit: 1.38 de sorunsuz çalışmaktaymış.

Son düzenleme: 19 Ağustos 2020
  3. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ben 1.38 kullanıyorum ama denedim olmuyor şu hatayı veriyor Dosya Düzgün Çözümlenemedi Diyor Ne Yapmam Gerekiyor?

4. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle g_save_format değerinizi konsoldan veya config dosyanızdan 0 olarak ayarlayın. İkincisi programın 1.38 uyumu henüz gelmedi. Geçici olarak tüm dlc ler için 1.38 mapset paylaşmışlarmı bakmak lazım.

DaNgEr900, 38 KAYSERİLİ 38 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Save düzenleme işlerine eliniz yatkınsa kodla da yapabilirsiniz. Bunun için hangi şehirde hangi şirket olduğundan ziyade, yükü götüreceğiniz şehirde hangi şirket olduğunu bilmeniz gerekiyor. Gideceğiniz şehirde olmayan bir şirketi kodla yazıp götürmeye çalışırsanız oyun ekonomi hatası verir ve aracınızı garaja çekerek başlatır. Kodla hazırladığınız iş iptal olmuş olur. Onun için dikkatli olmalıyız.

Mesela Münih 'teki Wgcc şirketinden, İstanbul 'daki baltrak şirketine lokomotif götürmek istiyoruz diyelim. Kısaca belgelerdeki oyun profilimizde, autosave içerisinde bulunan game.sii dosyasını açarak, Ctrl + F aramasıyla wgcc.munchen yazalım ve enterla arayalım. Aramadaki ilk sonuç aşağıdaki satır gibi olur.

companies[156]: company.volatile.wgcc.munchen

Biz bu satırdaki (iki noktadan sonrra gelen) company.volatile.wgcc.munchen kısmını kopyalayıp Ctrl + F aramasına yazıp arayacağız. Arama sonucunda karşımıza gelen kod bloğunda alt tarafta, wgcc şirketinde 4 adet iş (yük) olduğunu görüyoruz. Birinci işteki target: ile başlayan satırda "itcc.linz" kısmında tırnak işaretlerini silmeden itcc.linz kısmını silip yerine baltrak.istanbul yazıyoruz. Yani "baltrak.istanbul" olmuş oluyor. Hemen altında bir yere (galiba shortest_distance_km kısmının karşısındaki) kilometreyi silip, 60000 yazıyorum. Bunun bir önemi yok, işimiz kontrol penceresinde en üst sırada görünsün diye yapıyorum bunu. (Güzergah mesafesi ok aşağıda durumuna göre)

Daha sonra yükü lokomotif olan bir iş aratıyorum CTRL + F ile. Öceden aratmış olduğum company.volatile.wgcc.munchen yazısını tekrar kullanacağımdan (hafızada tutmak için) kopyalıyorum. Sonra arama kısmına loco diye yazıp aratıyorum. Gelen kod bloğunda gerekli yerleri topluca kopyalayıp, kendi düzenlediğim baltrak.istanbul işini tekrar bulup oradaki aynı olan kısmın üzerine yapıştırıp, yükü değiştirmiş oluyorum.

Siz yaparken işler ve yükler farklı yerler-isimler olarak çıkar, Bendeki isimlerle aynı olmayacaktır doğal olarak. Benzer şekilde yapabilirsiniz. Virtual speditor ile daha kolay olur tabii ki. Ben kod olayını anlatmaya çalıştım.

Aşağıdaki videodan izleyebilirseniz, yukarıda anlattıklarım daha anlaşılır bir hale gelecektir. Esenlikler dilerim.

6. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Denedim ve olmadı ve videodaki gibi yaptım benim gideceğim yer Kouvola'dan başlayıp Sosnovy_Bor'a gidecektim yaptım olmadı yardımcı olun :(

böyle şeyler çıkıyor bide neden acaba?

hoca33 2 bunu beğendi.
  7. Gaddar Kerim

Gaddar Kerim
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

115
    97
    95
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben de bu programı kullanıyorum birde ben izah etmeye çalışayım.

1) Program komple kapalı olsun
    2) Oyunu açın (MP)
    3) Hızlı kayıt alın (Fn + PageUp tuşu)
    4) Bu tuşlara bastıktan sonra hemen ekranın sol üstünde ''oyun kaydediliyor' yazması lazım
    5) Şimdi alt tab yapıp programı açın
    6) Yükle C:\Users\1\Documents\Euro Truck Simulator 2\profiles\476164646172204B6572696D\save\quicksave
    7) Quicksave basmanız gerekiyor yani normal kayıt oyununuz değil muhakkak dikkat edin he mi
    8) Gerekli yerleri seçin (Örn: Calais Lkw - Duisburg lkw Tomato)
    9) Yükü Ekle - Kaydet
    10) Tekrar oyuna gelip ESC tuşuna basın yani oyunun genel ekranından Oyun Yükle butonundan son kaydettiğiniz oyunu yükleyin
    11) Firmaya gidin ve en üstteki butona basın (sanırım serbest çalış idi ismi)

Yükün çıkması lazım.
    Not : 1.38 de denemedim. 1.37 de çalışıyor ve yaklaşık on dakika önce bu program ile duisburga mal indirdim
    Not : Kendi dorsenizi kullanamıyorsunz bunu sakın unutmayın. Hani modifiye ettiğiniz dorse değil firmanın size verdiğini kullanabilirsiniz.

bu kadar.

8. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    (Hocam öncelikle belgeler => Euro Truck Simulator 2 klasörü içerisindeki (profiles içerisinde de var o değil) config.cfg dosyasında save_format şeklinde arama yaparak çıkan sonucun karşısındaki tırnak içerisindeki değeri "2" yapın. Daha sonra game.sii dosyanızı açmadan önce SII_Decrypt.exe programı üzerine sürükleyip bırakın.)

İlk videodaki anlatıma bağlı olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Sizin istediğiniz şehirden, diğer istediğiniz şehre yükü değiştirmeden iş aldım. Game.sii dosyası içerisindeki ilk CTRL + F aramasında radus.kouvola yazarak aratın. Arama sonucunda aşağıdaki gibi bir sonuç çıkar:

companies[852]: company.volatile.radus.kouvola

Çıkan bu sonucun company.volatile.radus.kouvola kısmını tekrar aratın. Karşınıza bir kod bloğu gelecektir ve bu kod bloğunun en üst kısmında company.volatile.radus.kouvola diye yazan bir ibare olacaktır. Bu ibare en üstte yazıyor olmalı, sizde en üste çıkmıyorsa, en üstte olduğu ilk sonuç çıkana kadar aramaya devam edin. Aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

Daha sonra job_offer_data yazan yerin hemen altındaki target yazan kısmın karşısındaki tırnakların içine, eskiyi silip, severoatm_ru.sosnovy_bor yazın ve kaydedip çıkın. Yükü değiştirmeyi ilk videoya göre yaparsınız eliniz alıştıktan sonra.
    Aşağıdaki videoda radus.kouvoladan, severoatm_ru.sosnovy_bor şirketine yük taşımayı göstermeye çalıştım. Yük değiştirme yok bu videoda. Videoda önce game.sii dosyasında bir değişiklik yapmadan görüntü aldım, daha sonra değişikliklerden sonrasını izliyoruz... Esenlikle kalınız.

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben 1.38 üzerinde yük oluşturdum sorun olmadı? :H

DaNgEr900 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  10. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    O zaman 1.38 de sıkıntısız çalıştığını söyleyebiliriz. Ben yükleri trucksbook tan ayarlıyorum programı çok nadir kullanıyorum.
    Hocam hiçbiri olmadıysa trucksbook indir kur. Sonra sitesinden şirket oluştur kendine. Sol menüde sevkiyat oluştur kısmında istediğin yere yük oluştur. Trucksbook çalıştır yine sol taraftan sevkiyat kısmına girip oluşturulan sevkiyatı kabul et profili seç onayla. Sonra sp mp hangisini istiyorsan üst kısımdan tıkla oyunu başlatır serbest çalış kısmında yükün kendisini görebilirsin. Bilgisayara geçersem fotoğraf yüklerim.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.