1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü ETS 2 Tuning Packleri Başka Tırlarda Kullanma

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve MR.C4N tarafından 6 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Gaddar Kerim

Gaddar Kerim
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

115
    97
    95
    Scania
    TruckersMP Profili
    Umut Bey müsait olduğunuzda bir teamwiever usulü ile bana yardımcı olur musunuz.

Not: Forumda sanırım problem var; sürekli yazmaya çalışıyorum.

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kayıt dosyası düzenleme işi için temel şeyleri geçtiğimizi farzederek başlıyorum; herzaman profilin bir yedeğini masaüstüne almayı unutmayalım. Aşağıda koyu olarak yazdığım _nameless kodlar her kayıt alışınızda değişir ben örnekleme olsun diye o an aldığım kaydın kodları üzerinden anlatacağım. Siz kendi kodlarınızı aratarak aynı işlemi yapın.

1- Oyuna girip modifiye yapmak istediğin çekiciyi seçiyorsun. Hızlı kayıt alıyoruz. İlgili profil dosyamızda quicksave içinde game.sii dosyamızı edit programı ile açtık,
    2- İlk önce modifiye yapmak istediğimiz çekiciyi bulmalıyız. İki yol var bunun için. İlki sürdüğümüz tıra wot hesabından gelen plakayı attığı için plakadan aratmak misal benimki "31 STN 092" aratınca ilgili çekiciyi hemen bulur. İkinci yolsa my_truck satırını aratmak. Bu satırı bulunca karşısında my_truck: _nameless.227.4ce8.8cb0 koyu kod herkeste farklı, bu kodu aratıp vehicle: _nameless.227.4ce8.8cb0 ile başlayan kısmı bulmak.
    3- Çekiciyi bulduk. Şimdi istediğimiz modifiye yatak üstüne scania v8 led ablemi atmak. Bunu için çekiciye fazladan bir aksesuar ekleyeceğiz.

vehicle : _nameless.227.4ce8.8cb0 {
    fuel_relative: &3e6badc8
    .
    .

accessories: 58 .................................................Bu kısım çekiciye tanımlı parça sayısını gösteriyor. Parça ekleyeceğimiz için sayıyı 1 arttıyoruz.
    accessories[0]: _nameless.227.4eec.7020
    accessories[1]: _nameless.227.4eec.63e0
    .
    .
    .
    accessories[58]: _nameless.227.4ee7.f190 ................................ Bizim son aksesuarımız burada bunun bir altına 59. parçayı ekliyoruz.
    accessories[59]: _nameless.227.4ee7.f195.............................. karşısındaki kodu bir üst parçanın kodunu biraz değiştirerek yazıyoruz.

4- Çekiciye aksesuar tanımladık şimdi istediğimiz parçayı ekleyelim. Yukarıda 58. parçanın kodunu aratırsak çekici bloğunda son sıraya gelebiliriz. _nameless.227.4ee7.f190 kodu aratınca ilgili parçayı buluyoruz. Bunu altına kendi parçamızı ekleyeceğiz. Scania v8 kabin arkası ışıklı pano /def/vehicle/truck/scania.s_2016/accessory/intlight_bck/mg_int_light02.sii kodumuz bu

}......................................................................................Bir önceki parçanın blog sonu parantezi

vehicle_addon_accessory : _nameless.227.4ee7.f195 {
    wear: 0
    data_path: "/def/vehicle/truck/scania.s_2016/accessory/intlight_bck/mg_int_light02.sii"
    }

Bu kodu yapıştırıyoruz. ctrl+s ile değişiklikleri kaydedip metin belgemizi kapatıyoruz.

4- Oyuna dönüp hızlı kaydı yüklüyoruz. Eğer işlemleri hatasız yaptıysanız v8 led çekicinizde görünecektir. İyi sürüşler.

Not: Raven dlc olmadan eski çekicilerde kabin arkası pano aydınlatma slotu tanımlımı değilmi bilmiyorum. Raven dlc siz bu adımı deneyen biri aşağı yazarsa sevinirim. Net olmadığından dlc çıkar geri yükle yapamıyorum.

Son düzenleme: 11 Ekim 2019
    hoca33 2 bunu beğendi.
  3. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Oyunun steamdeki "Raven Truck Design Pack" isimli dlcsinin kutucuğundaki onay (tik) işaretini kaldırarak baktığımda; eski-yeni farketmeksizin tüm VOLVO araçlarda IŞIK PANOSU yuvasının olmadığını gördüm. İkinci aracı satın alarak söylediğiniz kod değişikliklerini uyguladım ve sonuç olumlu. Raven dlcsi olmadan, Scanianın V8 pano görünümü sorunsuz olarak Volvo araca yüklendi. Elinize sağlık üstat. Esenlikle kalınıız.

hackvita bunu beğendi.
  4. Gaddar Kerim

Gaddar Kerim
    Plaka

115
    97
    95
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhaba kardeşim günaydın

Benim 58 yazan yerde 25 yazıyordu. Acaba 26 diye mi yoksa 58 diye mi değiştireceğim ?

Bununla birlikte ben sadece çekinin ön kısmında biraz daha ufak ampül takma yeri olsun istiyorum. Onunda kodlarını verir misin sana zahmet

[​IMG][/url]

Bakın buyrun yapıyorum istediklerim gelmiyor. Ben cidden özürlüyüm bu konuda; daha öncede bir şeyi becerememiştim. Bir arkadaş bilgisayarıma girip saatlerce uğraşmıştı :D

5. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok sağol forumdaş. Şimdi dlc ye bağlı olur arkadaşta dlc olmaz benim anlattıklarıma uğraşır yapamaz diye sordum ama dlc olsun olmasın yapılabiliyormuş. İlgin için teşekkür ederim.

Öncelikle Scania R 2012 serisi çekiciye modifiye yapmak istiyorsunuz. Bunu en kestirme yolu yukarıda @mexiumut arkadaşımızın anlattığı yöntemdir. Şimdi sen eğer elinde sadece bir scania r çekici varsa not defterinde scania.r arattığında ilk bulacağı satır data_path: "/def/vehicle/truck/scania.r/data.sii" olur. Sen burada scania.r kısmını hangi çekicinin parçasını istiyorsan onun kodunu yazarak değiştireceksin. Eğer bu işlemi doğru yaparsan çekici listesinde scania r çekicinin markası kodunu yazdığın çekicinin markası ile değişir, önce buradan bir kontrol et. Ben bir tane scania r satın alıp denedim. daf.xf_euro6 kodunu yazdığımda tamirhanede dafın ön ızgara; güneşlik ve alt tampon parçaları göründü. Ancak güneşlikler scania r nin kabin içinde kalıyor. Dışarıdan bakınca sadece cyclopean güneşliğin üzerindeki ışıklandırma çubuğunun ışıkları gözüküyor. Yani daf euro6 nın güneşlikler scania r ye uymuyor. Tampon kısmında biraz açıklık kalıyor extra bir ön etek koruma demiri ile kapanır. daf.xf kodu ile değiştirince hiçbir şekilde güneşlikler çıkmadı. Büyük ihtimal slotun seçildiği nokta kabinin içinde kayboluyor. Tamponlar tam oturuyor. Ön ızgaraya gelecek olursak ikisinde de senin istediğin alt kısma ışık atamıyorsun çünkü dafın ızgara altında ışık tanımlı değil. scania.s_2016 ve scania.r_2016 kodları ile değiştirince güneşlik, tampon gözükmüyor. Ön ızgaraya gelince üç slottan sadece ön ızgara koruma demiri çekiciye tam oturuyor. Kısacası scania r ye istediğin modifiye bu saydığım tırlardan alınan parçalarla olmuyor. Doğrudan kod ile parça ekleme metodunda da sonuç pek farklı olmayacaktır. Çünkü parçalar gerçekten estetik durmuyor ya kabinin içine giriyor yada 20 cm dışında havada duruyor. Yinede vakit bulursam alt kısma ışık eklenip eklenemediğini doğrudan kod ekleyerek kontrol edeceğim.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. Gaddar Kerim

Gaddar Kerim
    Plaka

115
    97
    95
    Scania
    TruckersMP Profili
    hackvita anladım kötü görünüyor diyorsun... İnşallah bu akşam oyunda o beğendiğim bir çekicilerden bir tanesini görürsem direkt ekran görüntüsü alacağım. Yöneticiler bir müddet açık bırakırsa konuyu sevinirim

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.