1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü ETS 2 Takılmalarına Çözüm

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve hsngencer tarafından 8 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. MPorsuK

MPorsuK
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    32
    19
    105
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aynen, dediğiniz gibi o ufak takılmalar gitti. Yoğun yağmur parlaklığı ve şehir içi 90 fps altına da düşmedi aynı zamanda. Silmeden önce aynı yolu aynı şartlar ve seçenekler altında denedim, hafif takılmalar mevcuttu dediğiniz gibi. Daha sonra dosyaları sildim, güzergahı yineledim. Şeritler daha akıcı ilerliyor ve anlıkta olsa duraksamalar olmuyor. Başta da belirttiğim gibi 90 altına da düşmedi fps değerleri..
    Bu arada belirtmek gerekirse ölçeklemem 200 değerinde.

2. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    NVIDIA 3070 kullanıyorum.

Ekleme: Grafik ayarı farketmiyor aslında her türlü o quick save geldiğinde tekleme yapıyor. Oyunun kendi problemi mi yoksa başka sıkıntı mı var anlamadım.
    Nerden düşürebiliriz ve avantajı/dezavantajı nedir?

MPorsuK bunu beğendi.
  3. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Konsola g_save_format değeri girilir, ve karşısına 0, 1 veya 2 yazılır.

Ben de tam birebir işlevini bilmiyorum, ancak save format 2 olursa daha fazla bilgi kaydediyor onu biliyorum. Ben 2 değeri yerine 0 yaptım (zaten kayıt dosyaları ile oynamıyorum) ve artık takılmıyor öyle. Sanırım @mexiumut bu bilgiyi vermişti bir konuda.

4. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Cevabınız için teşekkürler. Ben de 2 ayarlıymış, hemen "0" olarak düzelteceğim. Çok can sıkıcı bir durumdu.

ETS 2 / ATS: Save Format Nedir #5 - YouTube

5. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    O değer 2 olmayınca kayıt dosyasını düzenleyemiyorsun, dosyayı açınca abuk subuk simgeler gösteriyor. Başka bir durumu var mı bilmiyorum

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili

Anlamlarını buldum: Kaynak

Der ki;
    0 olursa, varsayılan neyse. Oyun karar veriyor (muhtemelen scs oyunu kodlarken ne ayarlarsa demek istiyor).
    1 binary yani ikili sistem (0100101010000 muhabbeti).
    2 sadece metine zorla (alltaki tüyoyu incele)
    3 ardı ardına ikili ve metinsel kayıtların üretimi hata ayıklama için (alltaki tüyoyu incele)

Tüyo: Metin formatı (2 ve 3 ayarları) kaydederken daha üzün sürer ve oto kayıtlarda laglara sebep olur. Dikkatle kullanın!

Son düzenleme: 9 Nisan 2021
    38 KAYSERİLİ 38 ve Paarthurnax bunu beğendi.
  7. HandCuff

HandCuff
    Plaka

28
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Geç bir mesaj olacak ama hızlı kayıttaki takılma için konu arıyordum. Nedense bazı güncellemelerde veya haritanın bazı noktalarında hiç anlaşılmıyor bile kayıt yaptığı bazen de malum kasmayı yapıyor. G save format değeri dışında başka faktörler de etkiliyor olabilir ama bilgim yok açıkçası.

Bir de sorum var: Kayıt dosyasını sık olmasa da düzenli olarak kullanan biriyim. Dosyayla uğraşmadığımız zamanlarda g save formatı 0 yapsak işimiz olduğunda tekrar 2 olarak değiştirsek profilde, oyunda vs. herhangi bir sorun çıkar mı?

Ghost bunu beğendi.
  8. Ghost

Ghost
    Plaka

785
    2.590
    300
    Sıkıntı olmaz. En doğru kullanım bu şekilde olmalı. Trucksbook kullandığım için trucksbook ayarlarından save formatı 0 olarak ayarladım oyuna her girdiğimde 0 yapıyor otomatik olarak. Gerekli durumlarda el ile 2 yapıyorum. Aslında 0 yapma olayı Steam başlatma ayarlarına da uygulanabilme ihtimali var.
    Bazen save format 0 olsa bile economy sync yapıp drop olabiliyor o da kasmaya sebebiyet verebiliyor.

38 KAYSERİLİ 38, Razor3214 ve HandCuff bunu beğendi.
  9. Razor3214

Razor3214

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sanmam. Dosya aynı dosya, sadece oyunun ayrıntılı kaydedip kaydetmeyeceğini değiştiriyor.

HandCuff bunu beğendi.
  10. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    bak dosyalarını arada sildin mi takılma olmaz takılma yoktu ama konuyu görünce aklıma geldi sildim iyi oldu. Şu da var bazen donanım kaynaklı da olabilir takılmalar;)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.