1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Ets 2 Ram Arttırma

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve ahmet91 tarafından 11 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ahmet91

ahmet91
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar benim pc de 4gb ram var ben bunu 8 yapıcam fps ye etki edermi yada dropları azaltırmı?

2. iArknn

iArknn
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tabi ki de ister istemez bir etkisi olacaktır, fakat gözle görülür bir etkisi olur mu bilmem. Genelde büyük çaplı etkiler işlemci ve ekran kartı bazlı yapılır. Ama sonuç olarak evet performansa etkisi olur.

3. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mp deki droplar vb azalır mı?

4. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Oyunun zaten önerilen sistem gereksinimleri kısmında RAM kapasitesi 4GB olarak belirtilmiş. Yani pek fazla etki etmeyecektir. Fakat işlemci ve ekran kartı bazlı değişiklikler tabi ki de drop ve fps sıkıntılarını büyük oranda çözecektir.

5. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    aynısını ben de düşünüyorum çünkü ets nin gitgide peformansı azalmaya başladı eğer bir işe yararsa ram boyutu ben de ekleyeceğim

6. Hazeyn44

Hazeyn44
    Plaka

70
    244
    140
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Yararı, ETS ile 2 program çalıştırabiliyorsan, 8 GB ile 4 program çalıştırabilirsin basit bir örnekle. Oyuna pek etkisi olmaz.

iArknn bunu beğendi.
  7. BASHKOOV

BASHKOOV
    Plaka

31
    642
    916
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kendimden örnek vereyim; eski bir laptopla oynuyorum şuan, droplar oluyor, şehir girişlerinde uzun süreli donmalar oluyordu, kalabalık alanlara giremiyordum. Sonra uzun zamandır yapmak istediğim şeyi yaptım ve 120 gb ssd aldım, temiz bir windows7 kurulumu yaptım oyunu da ssd'ye kurdum, sonunda pc açılma süresi 10 sn, ETS'deki tüm donmalar, droplar ortadan kalktı, fps yükseldi ve ayrıca eskiden düşük-orta ayarlarda oynarken şimdi orta-yüksek ayarlarda oynuyorum. Duisburg Calais gibi kalabalık şehir girişlerinde hiçbir donma kasma olmuyor.

Sonuç olarak ram almak yerine ssd alın.

FRANSMAAS, yolcudurabbas ve Extreme bunu beğendi.
  8. Selim BEY

Selim BEY
    Plaka

19
    7
    0
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tabiki fps ve kalite artırır fakat yanı sıra internetin kötü ise droplar geçmiyecektirr aynı kalacaktır .

9. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    ethernet kablosu mu ne oluyor onla bağlanıorum zaten oyuna cs go da 40 60 ping arası gidip geliyo tek problem bilgisayar da bu arada laptop kullanıcısıyım

10. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    İnternetim iyi oyunda sıkıntı yapmıyor ayrıca çarşamba günü ram i sipariş etmiştim fark olursa vb burdan yazarım (unutmazsam :D)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.