1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Eklenti (MP) ETS 2 - Karışık Yarı Dorseler Modu

Konusu 'Eklentiler (MP:Mods)' forumundadır ve hoca33 2 tarafından 16 Eylül 2020 10:24 başlatılmıştır.

 1. hoca33 2

  hoca33 2
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  36
  208
  861
  385
  Renault
  TruckersMP Profili
  Mod İsmi : semi_trailers_hoca33.scs
  Mod yapımcısı : hoca33
  Test edilen oyun versiyonu: ETS 2 v1.38.1.3s (SP - MP)


  Mod Kurulumu :

  1 - Modu kullanmak isteyenler, indirmiş oldukları semi_trailers_hoca33.scs isimli dosyayı, (uzantısı scs olabilir, zip olabilir hiç ayıklamadan-dosyayı indirdikleri hali ile) Belgeler => Euro Truck Simulator 2 => mod klasörü içerisine atsınlar.
  2 - Euro Truck Simulator 2 oyununu singleplayer olarak çalıştırıp, ana menude alt tarafta oyundan çıkma butonunun sol yanındaki Profiller yazan butona tıklayıp gelen pencerede Mod Yöneticisine girsinler.
  3 - Mod yöneticisinde sol tarafta, altlarında mod isimleri yazan küçük kare butonlardan semi_trailers_hoca33 isimli olana çift tıklayıp modu etkinleştirsinler. Etkinleştirme işleminden sonra alt tarafta Değişiklikleri Uygula ismindeki butona tıklayıp (daha başka ekranlar da gelirse yükle - devam et deyip) ana menuye dönsünler.

  Ana menude Dorse Alımı bölümünde, hoca33 TRAILER MOD butonuna tıklayıp herhangi bir dorseyi satın alabilirsiniz.

  Önemli:


  Kısa açık kasa veya kısa flatbed dorselerde; tek dorse veya kombinasyonda en öndeki dorse iseler; dorsenin ön-alt tarafında, dorseden birazcık uzakta-dışarda havada yüzüyor gibi görünen birbirine çok yakın iki kalın noktaya benzeyen bir şasi veya body kalıntısı görüntüsü mevcut. (Aşağıdaki ilk resimde kırmızı yuvarlağın içerisindeki) Bunu yok edemedim.
  Daha önceki multiplayer save edit kurallarında bu şekilde havada asılı kalan-yüzen parçalar yasaktı. Şu andaki kurallarda yasak değil. Kendi aracımızla dorseyi takmak için geri geri yaklaşırken herhangi bir çarpma-çarpışma etkisi yapmıyor. Multiplayerda bir arkadaşımla, çarpma-çarpışma etkisi olup olmadığına dair yaptığımız testlerde hiçbir sorun çıkmadı. Çarpma etkisi yapmayan görüntüden ibaret bir kalıntı olduğuna karar verdim ve dorseleri kullanıma sundum.
  Sizler yine de dorselerinizi çarpışmanın olabildiği ortamlarda kamyonlarınızdan ayırmadan sürünüz. Multiplayer oyun hiçbir dorseyi kicklemedi. Yine de ne olur ne olmaz diyenler; tekli açık kasa veya tekli flatbed dorselerle, bu dorselerin kombinasyonda en önde olduğu dorseleri, multiplayer oyunda kullanmayabilirler. Zaten hep kamyonumun içinde olacağından dolayı ben kullanıyorum.

  Şu andaki truckersmp (multiplayer oyun) kurallarıyla hiçbir dorse kick yemedi. Çift ya da üçlü dorselerle, trafiği sıkıştırma vs... gibi kişisel sürüş hataları olmazsa ban yemezsiniz. Sizler yine de güncel truckersmp kurallarını kontrol ediniz. Şu anda izin verilen bir özellik, ilerde kısıtlanabilir.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Özelleştirme:

  Bunu söylemeyi ben de sevmiyorum ama dorseleri özelleştirme yapmadan satın alıp kullanınız. Yapıldığı taktirde yükler, çift tamponlar, eklenen soğutucular vs... dorse üzerinden kaybolacaktır. İşinin ehli ustalarımıza sözümüz yok tabii ki.

  Esenlikle kalınız.
  Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Nete kendim yükledim : ~130 KB

  [​IMG]

  [​IMG]

  Diğer resimler aşağıdaki gizli içerikte.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

 2. 38 KAYSERİLİ 38

  38 KAYSERİLİ 38
  Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  39
  1.683
  7.033
  435
  Scania
  TruckersMP Profili
  Hocam maşallah boş durmuyorsun, dorselerin altını üstüne getirdin:). Emeğine sağlık :kahve: