1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Eklenti (SP) ETS 2 Karışık Dorse Modu

Konusu 'Eklentiler / Modlar (SP)' forumundadır ve hoca33 2 tarafından 29 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bu modu etkinleştirip dorse alımına girdiğinizde; standart dorseler kısmında 5'li ve 10' lu dorseler olmak üzere 2 dorse, hoca33 TRAILER MOD kısmında ise normal oyunda satın alamayacağımız 20 dorse çeşidi vardır. Bazı dorselerde Schwarzmuller DLC' nin gerekli olduğunu biliyorum fakat falanca-filanca dorsede şu, şu DLC' ler gereklidir diyebilecek kadar bilgi sahibi değilim. İndirip denemesi sizlere kalıyor...

Bu mod hazırlanırken @Knocked arkadaşımızın şu adreste bulunan konusundan faydalanılmıştır.Adresteki konudan indirilen mod(zip) dosyasının içeriği şablon olarak kullanılmıştır. Kendisinden izin alınarak paylaşımda bulunulmuştur. @Knocked Teşekkür ederim.
    Ayrıca yine yardımından dolayı @mexiumut arkadaşımıza da teşekkür ederim.

Canlı Çiftlik Hayvanı Taşıyıcısı rengini de (metalik gri), @hackvita arkadaşımızın bir konuda vermiş olduğu koddan aldım. Kendisine teşekkür ederim.

Mod ismi: KARISIK_DORSELER_hoca33.scs
    Mod Yapımcısı: hoca33
    Test Edilen Oyun Sürümü: 1.39.1.0s

Mod Kurulumu :

1- Aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla indirmiş olduğunuz KARISIK_DORSELER_hoca33.scs dosyasını (uzantısı zip olarak ta inebilir) yeniden ayıklamaya çalışmadan-olduğu gibi; Belgeler -->Euro Truck Simulator 2 -->mod klasörü içerisine atın.
    2- Euro Truck Simulator 2 oyununu Single Player olarak çalıştırın ve oyuna girin. Çıkış butonunun sol yanındaki Profiller yazan butona tıkladıktan sonra gelen ekranda, sağ-hafif üst- taraftaki Mod Yöneticisi sekmesine tıklayın. Gelen ekranın sol tarafında (eğer varsa) aktif-pasif tüm modlarınız görünmektedir. Burada görünen KARISIK_DORSELER_hoca33 ismindeki küçük kare pencereye, sol fareyle çift tıklayın. Böylece modu etkinleştirmiş olduk. (Tek tıklayıp, sağ taraftaki ok şeklindeki butonlardan üsttekine de tıklayarak etkinleştirme yapabiliriz.) Aynı ekranın sağ tarafındaki ETKİN MODLAR yazan kısımda modumuzu görmeliyiz.
    3- Daha sonra ekranın alt tarafında bulunan Değişiklikleri Onayla sekmesine tıklayıp, Oyuna Devam Et diyerek seçili profilimizdeki oyunumuza dönebiliriz.

DORSE ALIMINA Girerek seçtiğimiz dorseyi satın alıp kişisel dorselerimiz arasına katabiliriz. Bakalım 5'li ve 10'lu dorselerle şehir içlerinde rahatça dolaşabilecek miyiz. :D

(Dosya kilitli-şifreli değildir. Benim gibi, boş vaktimde ara sıra bir uğraşayım diyen arkadaşlar mod dosyasını inceleyebilirler.)

Önemli:

- Single Player oyunda DORSE ALIMINA girince karşınıza çıkan pencerede; sol taraftaki hoca33 TRAILER MOD isimli butona tıkladığınızda ekrana gelen dorseler, normal oyunda satın alınamayan dorselerdir. Bu dorselerde hiçbir özelleştirme yapmayın (Onay vermeyin), dorselerin görünümleri değişir ve yük özellikleri gider, yüksüz boş dorse olarak satın almış olabilirsiniz. Yine bu ekrandaki dorselerden (mod sayesinde) satın aldıktan sonra, (Kullan) diyerek çekicinize bağladıysanız; ana menudeki Dorse Parçaları butonuna tıklamayın, oyun masaüstüne atar. (Dorse Parçaları bölümünde, sadece satın alınabilen dorselere parça bakılabilir. Yakıt Tankeri, Servis Teknesi vs... gibi bazı dorseler satın alınamayan dorseler olduğu için, oyun bunlara ait parça bilgilerini menuye getiremez ve masaüstüne atar.)

Beton Mikseri mod penceresinde sanki üzerindeki mikser parçası yokmuş gibi görünüyor ama dorseyi satın alıp kullan diyerek çekicimize bağladığımızda görünür hale geliyor.

Yakıt Tankeri dorsesinde ise gövde boyası ve teker-jant özelleştirmesi yapabilirsiniz. (Sadece Yakıt tankerinde özelleştirme yapınız, diğer dorse çeşitlerinde yapmayınız. Yükleri kaybolur.)

- Standart Dorseler kısmında çıkan 5' li ve 10'lu dorselerde, satın alma işleminden önce Boya ve Aksesuar kısmında özelleştirme yapabilirsiniz. (Fakat; Bağlantı Cinsi, Karoser ve Şasi kısımlarında özelleştirme yapmayın; yaparsanız, dorselerin 5' li ve 10' lu olma özellikleri kaybolur.)

Yeniden Upload:
    Mod, oyunun 1.39.1.0s versiyonuna uyarlanarak yeniden upload edilmiştir.

Esenlikler ve keyifli oyunlar dilerim.
    Modu Aşağıdaki bağlantı yoluyla indirebilirsiniz: ~63 KB

Son düzenleme: 5 Kasım 2020
  2. ZielRaad

ZielRaad
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

38
    33
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Elinize sağlık hocam,
    Bol resimli güzel bir anlatım olmuş.
    Hayırlı günler. :cay:

hackvita, mexiumut, DaNgEr900 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eyvallah kıymetli hocam emeğine sağlık ilk fırsatta deneyeceğim bu trenleri :)

4. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Emeğine sağlık hocam. Editing bilmeyen veya zamanı olmayanlar için çok yararlı bir mod olmuş. Artık dorse konusu açılınca bu konuyu referans gösteririz. Hemen Promods ta 10'lu ile bir İzlanda turu yapalım

5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam rica ediyorum bi daha böyle modlar yapıp beni gaza getirme.Sizin yüzünüzden perma yedim polislerden, ehliyet gitti :D
    şaka bi yana emeğine sağlık hocam tekrardan ama şu mikser dorsesinde bi sıkıntı mı var veya sıkıntı bendemi

6. Knocked

Knocked
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

101
    196
    125
    TruckersMP Profili
  7. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    @Knocked

Üstat; modun tamamında sizin değerli çalışmalarınızdan faydalandım. Hakkınızı helal edin. Allah, işlerinizde kolaylıklar nasip eyleye...

@ZielRaad

Motivasyon arttırıcı güzel yorumunuz için teşekkürler. İnsanı şevklendiriyor. :)

@38 KAYSERİLİ 38

Kıymetli olan sizlersiniz. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

@hackvita

Değerli üstadım, sizden ve diğer sevgili üstatlardan birçok konuda feyzaldık. Asıl sizlerin emeğine sağlık. Forum bazan bilgi bahçesine dönüşüyor. Esenlikle kalın.

@38 KAYSERİLİ 38

Asıl gaza gelen benim. :P Gönderdiğiniz resimler sonrası benim bir suçum olmadığına dair kısa bir video potpuri hazırladım. 5' li ve 10' lu dorseyi denedik te virdik; gazaya gurban giden gendü bilür. :D

8. Knocked

Knocked

101
    196
    125
    TruckersMP Profili
    Helal Olsun Kardeşim. Amin İnşallah Allah herkese kolaylık eylesin.

9. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    öncelikle eline sağlık benim gibi kodlama habire mod indirme konusundan sıkılan arkadaşlar için çok iyi olmuş bu dorseler oyunda mevcut zaten sadece satın alıp normal dorse gibi kullanabiliyoruz da multiplayerde çalışıyordur diye umuyorum ( mp de deneyen varsa çalışıyor mu yazarsanız sevinirim.)

hoca33 2 bunu beğendi.
  10. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu lastik boyama için özel mod hazırlayan modcu kardeşim @hoca33 2 eyvallah teşekkür ediyorum.
    Not: normal de mod üzerinden alınan dorselerde, üzerinde renk dahil bi özelleştirme yapılamıyor.(save edit yapmanız gerek)
    bu dorseyi singıl da aldım mp de kullanıyorum sıkıntı yok diğer dorseler de öyledir amma velakin 8 li 10 lu dorseyi de alıp mp ye girmezsin değilmi :D

Son düzenleme: 31 Ocak 2020