1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber ETS 2 | ATS - Detaylı Logitech DFGT ayarları (resimli)

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve 01Yusuf tarafından 18 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. 01Yusuf

01Yusuf
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.935
    1.232
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar, bu gün ETS 2 ve ATS için Logitech Driving Force GT ayarlarını detaylı bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle Kendi tuş kombinasyonum:

Tuş kombinasyonunu aynen kullanmak için vereceğim dosyayı
    Belgelerim\Euro Truck Simulator 2\profiles\ konumuna gelerek profil dosyanıza girin yani > Euro Truck Simulator 2\profiles\4D65737574205461746172 bendeki konum bu şekilde, aşağıda indirdiğiniz controls.sii belgesini bu klasöre kopyalarsanız oyun içinde uğraşmanıza gerek kalmaz.
    (Hem ATS hem de ETS 2 için geçerlidir.)
    Link: http://s4.dosya.tc/server3/ihqfnk/controls.rar.html

Şimdi ise Logitech Gaming Sorfware ayarlarımı sizinle paylaşayım;

İlk defa kullanacaklar Gizli İçerik kısmına bakabilirler.
    Buradan kendi bilgisayarınıza ve işletim sisteminize göre Logitech Gaming Sorfware programını indirmeniz gerekiyor.

Logitech profiler'i açın.
    Profile>New'e tıklayın çıkan pencerede ''New Game'' yazan yere ETS2 yazın 2. boşluğun yanındaki browse'ye tıklayıp C:\Steam\Steamapps\common\Bin\win_x86\eurotrucks2.exeyi seçin 3. kısımdaki yerden ETS’nin simgesini seçin ve OK'a tıklayın artık ETS 2 profiliniz oluştu şimdi sıra geldi sertlik ve dönüş açısını ayarlamaya.
    Logitech profilerdan Device>Game Controllers'a tıklayın çıkan pencereden DFGT’yi seçip özellikler'e tıklayın yine çıkan pencere de en altta''settings'' butonuna tıklayın çıkan pencerede ''Rotation'' bölümündeki Degress of Rotation'' kısmı 900 derece’de olacak sonra''force feedback''bölümünde ki''Enable Force Feedback''seçeneği işaretli olacak.
    oyuna girin seçenekler menüsünden kontrollere girin en üstten klavye+DFGT yi seçin alt taraftan ''titreşim geri bildirimine'' tik koyun hemen altındaki ''titreşim gücü'' nü en sona getirin onunda hemen altındaki ''direksiyon merkezlemesi'' seçeneğini en aza getirin böylece oyundayken direksiyonunuz sert ama ortaya gelmeye çalışmıyor isterseniz son ayardan ortaya gelme gücünü değiştirebilirsiniz.
    Daha detaylı anlatacak olursak:
    İlk 3 kısım direksiyonun daha sert veya daha yumuşak olmasını sağlıyor.

1. %74 de kalması önerilir.
    2. %51 de kalması önerilir.
    3. %100 de kalması önerilir.
    Sol tarafa çekerseniz direksiyon daha yumuşak olur , sağ tarafa çekerseniz direksiyon daha sert olur.

2. Direksiyonun bir araca veya yol dışına çıktığınızda direksiyon sertliği ve gücüdür (Bu kısmın tikli kalması önerilir aksi halde direksiyonunuz kuş kadar hafif olabilir)
    • %22 de kalması önerilir.

3. Kısım ise Direksiyonun Derecesidir ETS 2 ve ATS şu an 900°'dir
    • 900°'de kalması önerilir.
    NOT: DFGT ile ilgili yaşadığınız problemi özel mesaj atarak sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

2. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çok Teşekkürler Yusuf bey DFGT Alırsam bu ayarları deneyeceğim.

HellorD TV, sametcakr5734 ve 01Yusuf bunu beğendi.
  3. Skayt93

Skayt93

408
    91
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ayarları denedim şuanda sıkıntı sadece ekrandaki direksiyona yetişemiyor bu ayarları yapınca direksiyon ve gaz'ın sonunda boş bi ölü bölgesi oluşuyor

4. Hedefurkan

Hedefurkan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

303
    58
    120
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    başarılı.

5. SmtSvm

SmtSvm
    Plaka

22
    4
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ayarları yapıyorum oyundan çıkıyorum sonrasında tekrar oyunu açtığım zaman direksiyon sert oluyor. Nasıl düzeltebilirim.

6. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Emeğinize sağlık, keşke Logitech G29 içinde hazır ayar dosyası olsa veya bilgisi olan biri bu konudaki gibi ayrıntılı şekilde paylaşsa.. Youtubedaki videolar çok amatörce ve Eski sürüm eski oyunu baz alarak anlatılmış.. Güncel kaynak yok.. Mesela en kötüsü arkadaşın konunun başında paylaştığı gibi bi ayar dosyası olsa bi çok oyuncunun işine yarar.

01Yusuf bunu beğendi.
  7. MagicTr

MagicTr

23
    13
    6
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Teşekkürler adamım ^^

FearlessKiller bunu beğendi.
  8. muzunman

muzunman
    Kayıtlı Kullanıcı

46
    14
    3
    15
    Bu gün ikinci el aldım bu direksiyonu. Control dosyasını yerine koydum. Tüm ayarları da belirttildiği gibi yaptım. Dört dörtlük oldu. İyiki almışım. Ayarlar ve control dosyası için çok teşekkür ederim.

sametcakr5734 bunu beğendi.
  9. LAST SHOT

LAST SHOT

21
    1
    0
    35
    TruckersMP Profili
    Merhabalar ben DFGT kullanıyorum reportcombined pedals kısmını isaretlemiyince gaza veya frene basamağı yorum

10. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    ets oynuyosan onları kontoller ve klavye tuşları atadığın bölüme ekliyosun