1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Duyuru [ETS 2] 1.41 Deneysel Beta Güncellemesi (Convoy)

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Ghost tarafından 3 Haziran 2021 başlatılmıştır.

 1. Korhan

  Korhan
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  22
  320
  480
  405
  TruckersMP Profili
  Sunucu açıp başlığına Max 90 Km/h yazıp da senin gibi sürenleri bir araya toplayabilirdin. Sunucu sahibi sen olduğun için düzgün sürmeyenleri kick atıp yada banlayabilirsin. Şimdi ben Europe 1 sunucunda WOT MP yükü taşırken 90 km/h hızla giderken kaç tane önüme kıran adamla karşılaştım sayısını bile hatırlamıyorum. Hepsini banlattım fakat uğraştırıcı bir iş.

  Demişsiniz fakat hangi sunucuda single gibi gitmiyorsunuz çok merak ettim. Neredeyse haritanın tamamı boş. Sadece Calais-Amsterdam-Rotterdam-Lüksembourg otoyollarında insanlar bulunuyor. O da sunucunun en aktif saatlerinde bulunuyor.

  Tabi yine size kalmış, karar sizindir. İyi forumlar.
   
  emrecancolkk ve Ghost bunu beğendi.
 2. Gambalaz

  Gambalaz
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  54
  17
  115
  DAF
  TruckersMP Profili
  Teşekkürler iyi forumlar. :)
   
  emrecancolkk bunu beğendi.
 3. Gaddar Kerim

  Gaddar Kerim
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  103
  78
  170
  Scania
  TruckersMP Profili
  sadece 8 kişi ile sınırlı kalırsa, oyun içerisinde yönetici olmaz ise, herhangi bir cıvıklığı şikayet edebilecek bir platform olmaz ise ellerinde patlar.
   
  Razor3214 bunu beğendi.
 4. Malthael

  Malthael
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  23
  237
  514
  435
  Scania
  TruckersMP Profili
  Oyun içinde yönetici var host olan kişi ve yetki verdiği kişiler.

  8 kişi bence de az ama şu an tmp ile kişi sayısı olarak karşılaştırılıyor, yarın bir gün tam sürümde mod desteği geldiğinde şu soruya göre karar vereceksin;
  Modlu mu modsuz mu oynamak istiyorsun?

  Ki bence saçma insanların bak bak nasıl korkuttum diyerek üstüne kırmasındansa veya boş yolda gitmektense; single oynar gibi yapay zekayla oynamayı tercih ederim. Tmp’ye de 2 3 arkadaş giriyordum benim açımdan bu daha zevkli.


  Edit: Şifre koyarsın, tanıdıklarınla girersin cıvıklık yapan arkadaşın olur sen de eğlenirsin veya bir daha davet etmezsin. Ne bekliyorsunuz şikayet edilen bir daha hiçbir konvoy odasına giremesin falan mı senin kurduğuna giremez konu kapanır yapan kişi banlandıkça akıllanır veya bütün odalardan zamanla banlanır. Bütün yetki seçeneklerini bizim elimize veriyorlar. Adam trolledi raporladım banlanmadı derdin yok. Sunucuda kimin kalıp kimin gideceğine sen karar veriyorsun host olarak.
   
  Son düzenleme: 14 Haziran 2021 12:33
  Doctor Pikachu ve Ghost bunu beğendi.
 5. Gaddar Kerim

  Gaddar Kerim
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  103
  78
  170
  Scania
  TruckersMP Profili

  iyi haftalar

  geçen göz gezdirdim 8-10 kişilik sunucular var anladığım kadarıyla isteyene yetkilendirme vs yapılıyor orayı anladım aşırı saçma geldi bana. Her komünitenin asayişini ve huzurunu sağlamak adına görevlendirilmeler yapılmalı. TruckerMP adminleri belki dönem dönem saçmaladılar vs ya da yetersiz geldiler ama bu zamana kadar her cuma akşamı duisburg full çekti.


  İnşallah scs çok oyunculu + yetkililerin olduğu bir sistem getirir onu demek istedim.
   
  Ghost bunu beğendi.
 6. Malthael

  Malthael
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  23
  237
  514
  435
  Scania
  TruckersMP Profili
  Teşekkür ederim, size de iyi haftalar. :çay:

  Her komünitenin asayişi dediğiniz sunucuya girmek istersen bir komünitenin bir yetkilisi var, sen bir servera girerek o komünitenin kurallarını kabul etmiş oluyorsun. Discord sunucusu gibi düşün mesela veya bir teamspeak sunucusu gibi, taşkınlık yapan bulunduğu sunucudan banlanır ama demiyorsun ki bu kişi discorddan komple banlansın, hesabı silinsin.

  Komüniteni kendin oluşturup kendin yönetiyorsun veya hali hazırda var olan bir komüniteye dahil oluyorsun, sevmediysen komüniteyi çıkıyorsun başka komüniteye giriyorsun. Bu komüniteler oyundan çıktığında gidiyor, yarın tekrar açtığında başka bir komünite oluşuyor. (Kendi arkadaşlarınla girmiyorsan geçerli tabi bunlar)
  Kendi arkadaşlarınla giriyorsan da zaten anlaştığın insanlar tanıdığın bildiğin tmpde boş yolda değilde scs’de yapay zekayla trafikte sürüyorsun. :)
   
  Ghost bunu beğendi.
 7. nameless23

  nameless23
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  993
  1.263
  435
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Bu TMP'den daha beter diyen arkadaşlar şunu anlayamamış sanırım. Şu anda ETS'deki Convoy modu TMP gibi tek başınıza girip başka insanlarla dolaşabileceğiniz bir yapıda değil. 4-5 kişi arkadaşlarınızla girip beraber yük taşıyabileceğiniz yapıda. Kendi arkadaşlarınızla girmiyorsanız ve gerçek oyuncularla oynamak istiyorsanız TMP daha mantıklı zaten.

  Ortada 3000 kişilik herkesin oynayabileceği server yok.
   
  Malthael, Ghost ve Doctor Pikachu bunu beğendi.
 8. mito1172

  mito1172
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  36
  1.398
  776
  405
  Volvo
  TruckersMP Profili
  gerçek hayatta çok ehliyeti olan gördüm araba kullanmayı zar zor beceriyor yani arabayı ehliyet kullanmıyor beceri de gerek;) ki oyuna ehliyet falan gelmez:D