1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel En Yapılası Meslekler Nelerdir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 21 Kasım 2019 başlatılmıştır.

1. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    öyle değildir mimarlıkla is hayatıma atılıp galleri açan adam bile var

38 KAYSERİLİ 38, Leno'X ve Emir78 bunu beğendi.
  2. Emir78

Emir78
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İnşaat işinin içindeyiz ve 1.5 yıldır boşuna her ay adama para ödüyoz :D

3. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    internetten baktım ilk ise girdiğinde dediğin gibi 10 yılı geçtikten sonra ciddi miktar kazanilirmis

4. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    2500 çok değil ki (şuanki türkiye şartlarına göre)

5. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu parayı bir iş yapmadan kazandıkları için çok normalde çok değil tabi

EmreG bunu beğendi.
  6. UlasCaNN

UlasCaNN
    Plaka

24
    1.347
    1.786
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Olmak istediğin mesleği kafanda belirle ve ona yönelik çalış, seveceğin işi yapman lazım, çevremde işini sevmeyerek yapanlar var emekli olmayı bekliyorlar. Çevrendekilerin söylediklerini pek ciddiye alma, sonuçta yıllarını o mesleğe sen vereceksin severek yapman gerekiyor, herhangi bir mühendislik dalını istiyorsan üniversite okuman gerekir o yüzden sayısal derslerle aranı iyi tut, son seneye bırakma derslerini. Konuda da maaş (maaşı için meslek seçmeyin) kelimesi çok geçmiş mühendislerin maaşı hakkında bildiklerim tanıdığım bir aile dostu ODTÜ'de makine mühendisliği okudu ve şuanda Türkiye'nin önde gelen firmanın fabrikalarının birinde şef belkide 10 yıl sonra müdürlüğe bile yükselebilir aldığı maaş normal olarak on bin TL'den fazla, meslek okulunda okurken öğretmenlerim makine mühendisliği bölümden mezunlardı ama öğretmenlikte yapabiliyordu normal öğretmen maaşı alıyorlardı tabi. Şuan'da kuzenim malzeme ve metalurji mühendisliği (bölüm kötü değil tercih eden kişi severek tercih etmedi) okuyor ama mecburiyetten okuyor gibi bir şey yani üniversiteyi bitirmek için okuyor. Şuanda araba al sat yapıyor, ilerde de asker olmayı düşünüyor. Maaş olarak ekstra olarak şunu söyleyeyim 2000-3000tlye mühendis çalışmaz, lise mezunu teknisyenler 2xxxTL'ye çalışıyor zaten askeri ücret olmuş 2000tl. İnşaat mühendisliğini bende düşünüyordum yazmadım pişman da olmadım, bundan 5-6 yıl önce inşaat mühendisliği patladı herkes inşaat mühendisliği yazdı, şuanda inşaat sektörü yerlerde diye biliyorum. Benim görüşüm bilgisayar teknolojisinin kullanıldığı mühendislikler yada makine mühendislikleri ön planda. Ülke olarak teknolojide batıya göre zayıfız ve gelişmemiz de gerekir. Son zamanlarda meslek liselerinin fabrikalara ara elaman yetiştirmediğini ve üniversiteye bölümünde bilgili öğrenciler yetiştirmekte, Kocaeli'nde ticaret odasının desteğiyle özel eğitim veren bir meslek lisesi açıldı ve mezunlarını da verdi ve diğer şehirlerimizde de böyle okullar mevcut. Genel bir bilgilendirme gibi oldu her konuda fikrimi paylaştım galiba önünde 2 yılın var hayatın her alanında kendini geliştirmeye bak, soruların olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

EmreG, Extreme ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  7. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yazdıklarında o kadar haklısın ki bazı insanlar her sabah söverek kalkıyo (ben gibi okula giderken) para için katlanıyolar

38 KAYSERİLİ 38 ve UlasCaNN bunu beğendi.
  8. UlasCaNN

UlasCaNN
    Plaka

24
    1.347
    1.786
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bende okula giderken öyle söylenirdim ama emin ol ki hayata atılırken okumak kadar iyi bir şey olamaz. Bir ara okumayıp tekel büfe açmayı bile düşündüm, iyi para var. :D

EmreG ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  9. Vabis TV

Vabis TV
    Plaka

194
    72
    120
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ziraat mühendisliği,Gayet güzel meslek babam yapıyo ve benimde hedefim ziraat mühendisi olmak neden diceksiniz farkında iseniz tarım şuan bile çok kötü ilerde belkide dahada kötü olacak ve tarım olmadan bir ülke dönmez kısaca tarımın iyi olması için ziraat mühendislerine ihtiyaç olucak.Maaşa gelince yukarıda yazdığın için söylüyorum yani mezun olup bi yerde staja başlarsın sonrada başlangıca geçersin 4bin civarı bişey alırsın bi 10 yıl çabalarsanda bölge sorumlusu olup 10-15bin arası alırsın.Tavsiyem bitki koruma okumak çünkü az kişi bitki koruma okuyor bide iyi ingilizcen olursa çok rahat bir şekilde iş bulup güzel paralar alabilirsin.Bu arada bende bitki koruma okumayı planlıyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

EmreG, Emir78 ve UlasCaNN bunu beğendi.
  10. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben 7.sınıftan bu yana çalışıp para kazandım ve kaç senedir babamdan para almadım, çok şükür bi motorum bide traktörüm okuyosun ama ilerde ne olacağın belli değil adama güven vermiyor

UlasCaNN bunu beğendi.