1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel En Yapılası Meslekler Nelerdir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 21 Kasım 2019 başlatılmıştır.

1. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Evet soru yukarıdaki gibi . Ben bu aralar araltırıyorum pek kendime göre bişey bulamadım o yüzden burraya açıyorum.Bu konunun yeri bura mı dersiniz olmadığını biliyorumm Maksat forumda farklı konular olsun. Bide ticaret gibi meslek dersiniz riski var diye pek düşünmedim . Son olarak Kanada da tır şöförlüğü diye bi haber görmüştüm maaşı filan siz bu konuda ne düşünüyosunuz : https://www.cnnturk.com/yasam/kanada-yillik-283-bin-lira-maasla-48-bin-tir-soforu-ariyor

2. Emir78

Emir78
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şu aralar yazılım uçak mühendisliği gibi meslekler çok popüler muhtemelen ilerde onlarda patlayabilir demek isteğimiz popüler mesleklerden uzak durmak yapılası meslek olarak sen neyi yapmaktan hoşlanıyorsan ona yönel

EmreG bunu beğendi.
  3. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Yazılım fena değil ama çok fazla kişi yöneliyor o yüzden pek düşünmedim direk sildim .Yapmayı hoşlandığın şey demişsin ben daha çok maddi gözle bakıyorum. Yinede teşekkürler

4. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben sağlık meslek okuyorum babam oku dedi bana bende kırmadım okurum dedim son sınıfım pişmanda değilim ama ömür boyu bu mesleği yapmam mesela, ilerde hayvancılıkla ve tarımla uğraşmayı planlıyorum para olarak bakarsanda eğer işe hangi meslekte ne kadar kazanırsın ne şartlarda pek bilgim yok

EmreG bunu beğendi.
  5. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    İlerdeki çoğu meslekler şunun hakkında olacaktır:
    Yazılım,Bilişim Yani teknoloji ile alakalı olacaktır o yüzden makine elektronik vb. gibi mühendisliklerden olmalısın
    Bunun içinde Matematik ve Fen Lazım olacak Yani sayısal.

UlasCaNN bunu beğendi.
  6. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    evet haklsın ama dediğin dallara yönelim yüksek o yüzden başka dalları araştırdım ve dediğin mesleklerin maaşında çok cazip gelmedi eşit ağırlık okuyup iktisat okumak daha makul geldi bana ama yinede yorumun için teşekkürler

7. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bundan 5-6 sene önce aynı şey mimarlık mühendislik içinde söylendi ama şuan çok fazla işsiz mezun var ama devlet bu mimar mühendisler için şantiye şefliği denen bişey çıkardı ve nerden baksan ayda 2500 lirayı çalışmadan bile elde edebilirler

EmreG bunu beğendi.
  8. UlasCaNN

UlasCaNN
    Plaka

24
    1.347
    1.786
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bence aklında varsa inşaat mühendisliğini hiç düşünme. Makine, bilgisayar, mekatronik mühendisliği düşünebilirsin birde bu bölümlerin meslek lisesinde okuduysan piyasada aranan elaman olursun tabi kendini de okuduğun alanda yada hedeflediğin bölüm hakkında geliştirmen lazım.

9. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    özel fen lisesinde okuyorum lise1 şimdi ağabey İnşaat Mühendisliği demişsin Kıbrıs'ta bazı üniversiteler var onları kazandıktan sonra 26 ülkeyi de yanlış hatırlamıyorsam bu ülkelerde çalışma garantisi veren diplomalı üniversiteler vardı ondan dolayı inşaat mühendisi nasıl bilmiyorum ama senin dediğini bir düşüneyim

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  10. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mimar ve mühendisler şantiyelere aylık en az 500 tlye şeflik yapabiliyolar en fazla 5 şantiye alabirler yani az çok kazanıyolar içinde varsa oku tabi