1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü En İyi Lastik Seçimi?

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve SemihOZTURK tarafından 29 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. SemihOZTURK

SemihOZTURK
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    252
    66
    140
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar ets2 de neye göre lastikleri seçiyorsunuz? 30km hızla giderken bile takla atacak seviyeye geliyorum viraj girişinde.. Ve gayet dikkatli dönmeme rağmen dorsem tekerleri kaldırıyor 15 ton ile, dorse lastiklerim kronenin kendi lastikleri ama dorse krone değil. Aracımda ise ön arka 315/70RR22.5 GoodYear lastikler var.

Ozan Ceylan bunu beğendi.
  2. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Zaten lastik seçimlerinde her lastiğin altında A, B,C, ve D ibareleri var. Sadece Michelin in X line olanında A yazıyor diye hatırlıyorum. Ayrıca Oynanıştan Dorse kararlılığını ve Çekici kararlılığını en sağa çek.

3. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    yani A B D C anlamı nedir bilmediğimden soruyorum?

SemihOZTURK bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    A en verimlisi D en verimsizi gibi.

5. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    A en iyisi D en kötüsü oluyor. Mesela dikkat edin, seçtiğim lastikte Yakıt A, Yağış yol tutuşu vs B, seste 70 demiş. Bunlara bakılırsa daha iyisi yok. Ama çekici ve dorse kararlılığı daha çok etki ediyor bu konuda.

6. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Öncelikle ben lastiklerin tırın dengesine etki ettiğini vs. düşünmüyorum.Ama yinede her zaman ön ve arkada resimdeki lastikleri kullanırım.
    [​IMG] [​IMG]

Şimdi gelelim Süspansiyon ve Kararlılık ayarlarına; Ben bu ayarları aşağıdaki resimde göründüğü gibi kullanıyorum.Gerçekçiliğe göre baktığımızda gerçeğe en uzak ama denge konusunda en dengeli, yatırması zor ayarlar bunlardır.​

NOT: Süspansiyon ve Kararlılık ayarlarını yaptığınızda yine devrilebilirsiniz, tonaj ne kadar artarsa doğru orantılı olarak devrilme ihtimalide o kadar artar.Özellikle de oyunun fiziği gerçeğe yakınlaştırılmaya çalışıldığı için devrilmeler her zaman olacaktır, ama yukarıda bahsettiğim ayarları yaptığınızda bir nebze de olsa devrilme ihtimalini düşürmüş olursunuz.Viraja alabileceğiniz hızda girmek devrilmeye kesin çözüm olacaktır.​

7. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    teşekkürler hep bunu merak etmişimdir;) ben hep en pahalıyı alıyorum yani en sonuncuyu yada sondan 2. yi:tbs: ayarlar bende de öyle yalnız hızlı giderken ani frende çekici fena sağa yada sola kayıp yoldan çıkabiliyor bu gerçeğinde de böyleyse tam olmuş derim;)

Son düzenleme: 29 Ekim 2019
  8. SemihOZTURK

SemihOZTURK
    Plaka

26
    252
    66
    140
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler :)

9. Skayt93

Skayt93

408
    91
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    385/65 dir normalde trailer lastikleri ama oyunada bunu yansıttılarmı bilmiyorum olurda 385/65ler kayarsa 315/70leri dorseye tak 315/80leri çekiciye tak bide öyle dene

mito1172 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.