1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Elazığ Depremi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Tahsin Dede tarafından 25 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Lisanslı Telsiz mi Lisansız Telsiz mi-Telsiz mi Yoksa Bas Konuş mu

1. Telsiz Al

10 oy
    62,5%
  2. Telsiz Alma

3 oy
    18,8%
  3. Bas-Konuş yap

0 oy
    0,0%
  4. Bas-Konuş Alma Telsiz yap

0 oy
    0,0%
  5. Belge Al

1 oy
    6,3%
  6. Belge Alma

2 oy
    12,5%
  1. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    valla bina çöktümü ne telsiz kalır nede bağlantı kalır şansına deprem anında elinde telefon kaldıysa ve yıkıntılarda pestilin çıkmadıysa o kurtarabilir seni. yani boynunda telsizle gezmeyeceğine göre:)

ayrıca deprem çantası bile bana tuhaf geliyor yukarda yazdığım gibi bina çökerse ve şansına ezilmediysen bile o çantaya ulaşma ihtimalin çok zayıf kısaca insan kaderinden kaçamaz.

Son düzenleme: 25 Ocak 2020
  2. Tahsin Dede

Tahsin Dede
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

159
    28
    80
    Kardeşim Enkazın Altından Çıkınca Haberleşmek için gerekli Evet Enkazın altından Freekansı bulamayabilirsin ama Enkazın Dışındayken Yapabilirsin Düdük ve Megefona gerek yok

Kimse Birbirini Üzmez sadece Burda konuşuyoruz o zaman isteyen Telsiz olur isteyen Megafon yada Düdük iyi kimse anlamamış Konuyu Demek istediğim şu Enkazın Altındayken Telsiz Telefon işe yaramaz Enkazın Dışındayken Telefon da Hiç Yaramaz Sebeke yok ama Telsiz işe yarar ve bu tür konuları senden daha iyi net biliyorum yada Tüm Türkiyenin GSM Şekekerini Hackle isminde hack var :D Töbe yarabbi Sonra Türkiye neden Gelişmiyor Batıyoor Yapmayın

4KM Ve 2 Taneyi ne yapıyım Daha Uzun Mesefa Lazım En İyi 10 KM Felan

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Ocak 2020
  3. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Üsluba bak Allah yardım etsin. Tamam kardeş sen haklısın ne diyeyim konu açıyorsun fikir almak için hakaret ediyorsun alıntı yapıp. Birdaha açtığın konuya yazmam.

4. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    çocuk bir yerde görüp heves etmiş, frekans bulacakmış daha bantlardan haberi yoktur. :Dneyse ben engel atayım da düşmesin sayfama.

5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    1) Pillisi var, şarj edilenlerin içinde de pil (batarya) var.
    2) Ailene o telsizi önceden vermiş olman gerek (ailen de yanında tutacak ve şarjı ile uğraşacak).

Telsiz vatandaş için kullanışlı değil.

Paarthurnax bunu beğendi.
  6. Sukru Yz

Sukru Yz
    Plaka

602
    2.576
    270
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    valla ben ev telefonu alirdim kablolu yanimda tasirdim ama uzun kablolulardan

38 KAYSERİLİ 38 ve Ozan Ceylan bunu beğendi.
  7. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Telsizler için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü(tam ismi bu ya da buna yakın birşeydi) tarafından verilen lisansı almak zorundasın yoksa satın alma konusunda bile sorun yaşarsın. Telsizleri lisansın olmadan bulundurmak bile suç kapsamında olabilir, detaylı bilgi için biraz araştırmak lazım.
    Telsizlerin kullanımı konusu daha ayrı mevzu. Telsizler için bildiğim en detaylı anlatıcı Murat Şen'dir. Kendisi ayrıca iyi bir eğiticidir. Kendisinin Youtube kanal linki: https://www.youtube.com/channel/UCLqQ5u1b5Q-LFfcUCYiKd4Q
    Murat Şen tam bir bilim aşığıdır ve lisanslı telsiz kullanıcısı, ayrıca eğitimler de veriyor. Youtube kanalında telsizler, piller, bilimum elektrikli alet, edavat, bunların nasıl ve nerelerde ne şartlarda kullanılabileceği ve daha pek çok konuda videosu mevcut. Ayrıca deprem çantasına da yer vermiş. Bu abinin videolarını iyice incelemekte fayda var.

8. Tahsin Dede

Tahsin Dede

159
    28
    80
    Kıyı Emniyeti Sınav yapıyor onu biliyorum ama Ben Ustaca Bişey Yapmıyacam Ki Deprem Olduğu zaman Çevremizdeki İnsanlarla İletişim Kuracam
    Sanki Büyük bişey yapıyoruz Lisanslılar Uzmanca Kullananlara verilir Lisansızlar Acemi Amatör vb kişilere verilir

9. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Telsizlerdeki kullanilabilen frekanslar sinirli ve afet sonrasi bu frekanslarin acil durumlar icin isinin ehli kisiler tarafindan kullanilmasi gerekiyor.
    Ornegin fm radyo frekanslarini dusunun; 87,50 ile 108,00 araligindadir ve bazen iki sehir arasindaki sinir bolgede ayni frekansta sinyal sapitir ve ayni anda iki farkli radyo kanalinin sesleri duyulur. Bu gibi seyler olmasin diye telsiz isi oldukca sıkı tutulmaktadir ki dogrusu da budur.

RaiglacheL bunu beğendi.
  10. Tahsin Dede

Tahsin Dede

159
    28
    80
    H Hı Çocuk zen
    nesin 80 Yaşında adam mı