1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Eğitim Sistemi Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Uorku tarafından 7 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Türkiye'De Hangi Eğtim Sistemi Kullanılmalı

1. Türkiye'nin kendi eğitim sistemi

2. BENCE FİNLANDİYA EĞİTİM SİSTEMİ

3. Kararsızım :/

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bizim çocukluğumuz da okulda kalma vardı. Onu geri getirecekler. Bir sürü kişi sınfıta kalacak.

2. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    bizde sınıfta kalma yok okuldan atılma yalanı var yok tutanak felan ben en son 1 ay felan oluyor tutanak yediğim zaten bizimkiler kendilerini temize çıkarmada ustalar az kalsın dilekçe yazılacaktı kurtardım son anda hocalara saygısızlık yaptığım felan oldu çünkü ben kendimi korumaya çalıştım bütün herkes kendini temize çıkarınca yalan atmaya başladım şimdide bıraktım artık bizim sınıf öğretmeni önce ben özür diledim sonra da bütün sınıf özür diledi bana ve sınıf öğretmeni konuştuktan sonra birdahada hiçbir kavga felan yaşamadım.

3. endum55

endum55
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

26
    169
    69
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sistemin kendisi veya bileşenleri de dert deryası tabi ki ama esas sorun toplumda ve anlayışta. Her ile market açar gibi üniversite açarsan üniversite deflasyonu olur, değeri kalmaz. Sadece İstanbul'da 50 kadar üniversite var, bazısının kontenjanı dolmuyor. Böyle olunca da koskoca üniversite sadece genç işsizliği düşürmeye ve yerel halkın kazıklayacak müşteri bulmasına yarar.

Bunun altında bizdeki herkes üniversite okusun mantığı yatıyor. Sırf bu baskı yüzünden gencecikler insanlar hiç istemedikleri bölümlerle 4 yılını heba ediyor. Mezun olduğunda ne dil biliyor ne de işine yarayacak bilgisi oluyor.

Doktor, mühendis, mimar vs. olmazsanız aç kalmazsınız. Manav, kasap, kasiyer olmak da utanılacak bir şey değildir, hem üniversite okumaya da gerek yok. Herkes doktor olursa elmayı kim satacak, inşaatta kim çalışacak?

4. emre kaya

emre kaya
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

27
    305
    95
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Adanada bizim mekan

Ozan Ceylan bunu beğendi.
  5. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Olmayan bir eğitim sistemini nasıl kullanalım ilk seçeneği ''boş'' seçenek gibi görüyor gözlerim :)

xuey-s ve emre kaya bunu beğendi.
  6. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    :D