1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi Discord Kurulum ve Kullanımı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Baranonen34 tarafından 4 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. Baranonen34

Baranonen34
    Yönetici
    Plaka

2.222
    5.556
    300
    MAN
    discord.wotmp.com

Discord Nedir?
    Discord bir sesli iletişim uygulamasıdır.Bu uygulama ile arkadaşlarınız ile internet üzerinden kolay bir şekilde iletişim sağlayabilirsiniz.Uygulamanın güzel yanlarından biri tamamen ücretsiz olmasıdır, günümüzde yeni yeni geçiş sağlansada popülerlik olarak yükseltmiştir.
    Discord İndirme, Yükleme ve Nasıl Kullanılır?
    İlk olarak hesap oluşturmak için buraya tıklayın, gerekli alanları doldurun ve e-mail'inizden doğrulatın.
    Discord İndirme ve Kurulum:
    Adım 1:
    Discord indirme sayfasına girin.
    https://discordapp.com/api/download?platform=win
    İndirdiğiniz setup açın, bir takım yüklemeler yaptıktan sonra lobi ekranı gelecektir.Bu ekranda oluşturduğunuz hesabı giriniz.
    Adım 2:Hesabınıza giriş yaptıktan açılan pencerede bir arkadaşınızı Discord tagıylan ekliyebilirsiniz. Sol tarafta ise kayıtlı olduğunu kanalları ulaşabilir,en üstte bulunan grup simgesinde ise ekli olan arkadaşlarınızı görebilirsiniz
    Adım 3:Sol sunucu listesinde bulunan daire içinde + butonuna tıkladığımızda yeni bir sunucu oluşturabilir veya mevcut olan bir sunucuya davet kodu ile katılabilirsiniz.Wotmp discord sunucusuna katılmak için "Bir Sunucuya Katıl" butonuna tıklayarak açılan pencerede davet linkini(https://discordapp.com/invite/aKpfmQS) girerek, katıl demeniz yeterlidir.
    Adım 3:Bağlandığınız sunucumuzda sesli konuşmak için "Konvoy ve Etkinlik Odalarını","Sohbet Odalarını" kullanabilirsiniz, mesaj yazmak isterseniz "Yazı Kanalları" sohbet kanalını kullanabilirsiniz.

Adım 4:
    Sol altta bulunanan kısımdan kullanıcı ayarlarınıza,mikrafon açıp/kapatma,ses açıp/kapatma ve kullanıcı durumunuzu belirtebilirsiniz.

Kullanıcı Ayarları?
    Adım 1:Yukardaki fotoğrafta çarka tıkladığınızda kullanıcı ayarlarına ulaşabilirsiniz, öncelikli olarak hesabım bölümünde kullanıcı avatarınızı, e-postanızı ve mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.
    Adım 2:Mikrafon,ses ve görüntü ayarlarınız için "Ses ve Görüntü" kısmına girip, ses algılama için "Ses Etkinliği" tik atınız, bas konuş için "Bas Konuş" kısmına tik atınız ve kısayol kısmına tıklayarak, atamak istediğiniz tuşa basınız.Görüntü ayalarından ise listeye tıklayarak, kameranızı seçebilirsiniz.
    Adım 3:Arayüz kısmına girip oyun içi arayüzünü etkinleştirin.

Adım 4:Oyunlar kısmından istediğiniz oyunlarda arayüzünü açarak, kanalda konuşanların isimlerini görebilirsiniz eğer istediğiniz oyun yoksa, ekle butonuna tıklayarak, oyununuzu seçip, listeye ekleyebilirsiniz.
    Göründüğü gibi kurulumu, kullanımı gayet kolay ve rahattır.​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Kasım 2017
  2. HelmeS

HelmeS
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

587
    666
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eline sağlık çok başarılı bir anlatım olmuş.

UlasCaNN bunu beğendi.
  3. BurakAKSAKAL

BurakAKSAKAL
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

388
    1.910
    300
    TruckersMP Profili
    Emeğine, Ellerine sağlık Baran. :)
    Faydalı bir konu :P

UlasCaNN bunu beğendi.