1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji DDR

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve TayfunMkeml tarafından 22 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. TayfunMkeml

TayfunMkeml
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    Selamun Aleykum ddr3 ddr4 arasinda cok fark varmidir sistem tooliycagim oyun oynamak icin de korkuyorum ben tookicagim sistem bi 4 -5 sene oynicam ddr4 pahaliya geliyor ddr3 iyimidir simdiden tesekkur ederim

2. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Günlük işlemlerde DDR3 ile DDR4 arasındaki farkı anlayamazsın. Oyunlarda da gözle görülür etkisi olmaz. Ancak render gerektiren işlemler yapıyorsan DDR4 RAM'ler daha fazla performans gösterir ve daha düşük güç tüketir. Durumun varsa DDR4 RAM tercih etmeni tavsiye ederim. Uzun süre kullanacağını belirtmişsin, daha güncel bir sistem toplamış olursun. İleride satmak istediğin zaman daha rahat elden çıkartabilirsin.

TayfunMkeml bunu beğendi.
  3. TayfunMkeml

TayfunMkeml

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    Mert abi arasira render yaparim arasira ddr4 denpahaliya gelior ddr4 uns ade anakarti pahaliya geliyor ramleri hrmne hemen ayni oara ddr3le ne tavsiye edermisin

4. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    "Abi" demene gerek yok, aynı yaşta sayılırız. Maalesef yazımından pek anlam çıkartamadım. Sanırım DDR3 RAM için anakart tavsiyesi istedin. Öncelikle hangi işlemciyi kullanacağını belirtmelisin. Alacağın anakart, işlemciyle uyumlu olmalıdır. :)

5. TayfunMkeml

TayfunMkeml

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    ddr4 lu sistem toplasam iti bir anakarti 420 tl falan ddr3 toplaaam olur dimi i5 4590 msi h97 faming msi gtx950 bunlari alicam kesin

6. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    DDR3 konusunda kesin kararlıysan yapacak bir şey yok.
    Bana soracak olursan, ilk mesajımda da belirttiğim gibi DDR4'ten, yani güncellikten yanayım. Intel Core i5 4590 yerine yeni nesil Intel Skylake işlemci tercih edebilirsin. Anakartı yüksek modellerden seçmene gerek yok. MSI H97 Gaming çok güzel bir anakart, ama belki de çoğu özelliğini hiç kullanmayacaksın. Ucuz yollu, işini görebilecek, DDR4 uyumlu bir anakart tercih etsen de olur. Ekran kartı konusu bütçene bağlı.

TayfunMkeml bunu beğendi.
  7. TayfunMkeml

TayfunMkeml

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    bu h97 gaming tarzi logolu anakrti seviyorum boylr anakartda ddr4 sistemde 420 lira b150a biraz pahaliya kaciyor bakicam saol mert