1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Cidden trafiği beklemeyip burdan gitmek ban sebebi mi ?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve RazorEmmi tarafından 8 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle geçmiş olsun çok haklı bir ban adam kural koymuş yapacak bir şey yok. Bahsettiğiniz harita kapatma işini Tmp yapmaz nedeni basit eğer promods tekrar düzenlenirse ve dediğiniz yerlere görünmez duvarlar eklenirse tüm haritayı tekrar indirmemiz gerekir. Muhtemelen sorunlar şu şekilde sıralanır karşımıza;

1- Promods ekibi kendi modlarına müdahale edilmesine izin verir mi?
    2- Düzenlenen harita için indirme platformu Tmp bunu nasıl ve ne şekilde sağlayacak
    3- Ekipte bu işi yapacak haritacı ve zaman var mı? (tmp staff ın neredeyse tamamı, moderatör-admin-çevirmen-destek vb. kişilerden oluşuyor)

Her şey konuşulduğu gibi ha deyince olsa iyi ama olmuyor işte. Misal bende tüm oyuncular için ortak yük havuzu, VTC lerin oyuna tam entegrasyonu (trucksbook mantığı), zorlu ekonomi sistemi+save edit yasak bir mp modu görmek isterim bu saydıklarımın sadece biri bile bir adamın 5 ay aralıksız çalışması,kafa patlatmasıyla olacak iş ayrıca + server maliyeti gönüllü yürütülen bir işte fazla beklentiye girmeyin.

2. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Galiba kullandığınız araç Cybertruck falan suda falanda gidebiliyorda,mod linkini alabilir miyim?

3. FrankTR

FrankTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

28
    131
    51
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bence oyundaki banlamanın amacı oyun ortamının huzurunu korumaktır. Bakıyorum da bu arkadaş kimsenin huzurunu bozmamış, kimseyi zarara uğratmamış, kendince bir yol bulmuş ( ki benim baya hoşuma gitti :D ). Bu arkadaşı niye banlarsın ki yani neyi kanıtlamak amaç..

4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Uçan, kaçan ve yüzen banlanıyor TMP'de. Ayıp ayıp. Bu adamlar para verip alı-....

Şaka şaka, ban haklı. O sudan geçme izni olsa, o kadar adam orada beklemez. Hayır bir de suda selektör yapıyor. :H

MertOguz, Leno'X, hoca33 2 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  5. RazorEmmi

RazorEmmi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kurallarda ban yazıyor bilmiyordum eyvallahta. Kural bile saçma haritaya öyle birşey koyuyorsun ki koyma amacında benec çoook kalabalık olursa oradan kaçın geçin yakalanırsanız ban yoksa keyfinize bakın. Çoğu suda gidermi saçmalık felan demiş herkes oyun olduğunun farkındadır diye düşünüyorum :D ayrıca izlanda dağlarındaki yollara gidin sizi oyun sudan geçiriyor orda ban yok burda var cidden şaşırtıcı :D Amacım haksız yere ban demek değil kurallarda yazıyormuş adamlar haklı ama sadece size saçmalığı göstermek istedim bazıları görmüş bazıları görememiş saygı duyarım. Kimseyi bloklamadan rahatsız etmeden geçip yola girenlere ban vermemeleri lazım diye düşünüyorum, zaten çook kuyruk oluyor ki bazıları takılıyor yarım saat bekliyorsunuz f7 de atmıyorlar insanlar neden boş yere beklesin? ama işte bi kural var yapacak birşey yok gönül ister ki tekrar mantıklı bir şekilde bu kural düzenlensin ama zor :) Konu kilit iyi eğlenceler.

6. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    E sende hiçbir şeyi kabul etmiyorsun ama, onca kişi bir şey yazıyor yok o olmazda bu olmazda şöyle olur felan sen kararını vermişsin zaten. Ha bir de diyorsunuz ki kuralları düzenlesinler,
    Ekteki klipte trafik sıkışıklığından kaçınmak için haritadan nasıl çıktığınızı görebilirsiniz. Bu türden harita dışı sürüşe izin verilmez ve §2.5 kuralını ihlal eder.

Trafik sıkışıklığı varsa, sıraya girip sıkışıklık giderilene kadar beklemelisiniz.
    Adam yazmış, al sana kural. Uyumadınız bu kurala, değişse bile çok mu uyacaktınız kurala ?

7. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben de derim ki; hazır oyundan soğumuşken, oyunu silin ve birdaha yüklemeyin. Ban tamamen haklı ve inatla kendinizi haklı çıkarmaya çalışmanız da biraz komik.

8. RazorEmmi

RazorEmmi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Önceki mesajı kendinizi vererek okumanızı tavsiye ederim. O kuralın yanlış olduğunu belirtmek istiyorum alakasız cevap yazıyorsunuz. Bizde diyoruz kuralda varmış banı kabul ettik fakat gereksiz olduğunu düşünüyorum bu kuralın.

Kendimi haklı çıkartmaya çalışsam buraya yazmam burada admin taraftarı baya fazla olaya objektif bakamıyorlar. Ben burada bi kural var ban yiyorum tamam haklı diyorum kural varmış. Fakat bu kural ne kadar gerekli ne kadar doğru bunu tartışmak için açıyorum bu konuyu fakat kimse dikkatli okumuyor yazılanları ya da anlamamazlıktan geliyor :D

9. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    TruckersMP bünyesinde size göre saçma olan bu tarz kuralların esnetildiği bir sunucu mevcut. Arcade sunucusunda istediğiniz yerde (dağ, bayır, deniz, göl, orman vs.) oynayabilirsiniz. Hiçbir admin de o sunucu içerisinde sizi bu sebepten banlayamaz. Kısacası eğer bu kural size saçma veya gereksiz geliyorsa; Arcade sunucusunda oynayın.

38 KAYSERİLİ 38 ve Doctor Pikachu bunu beğendi.
  10. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bak bu arkadaşımız güzel bir şey yazmış. Buna uymanu şiddetle tavsiye ederim. :)

Bende size şunu söyleyeyim o zaman gidin ve bunu öğrenin. Truckersmp kuralları koyar sizin o dediğiniz şeyi scs yapar, tmp nin alanına girmez. Yani adam sana yapamazsın edemezsin yaparsan cezası var diyor. Buna uymak ne kadar zor olabilir ki ? Engel koyma vs scs nin işi gidip öğrenmenizi tavsiye ederim. Hayırlı banlar :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Ekim 2020
    38 KAYSERİLİ 38 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.