1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 'Can'lıların Ailesinden Alınması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve CumaliBzdmR tarafından 1 Aralık 2020 başlatılmıştır.

1. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kiminiz bilir kiminiz bilmez, benim ilgiyle severek takip ettiğim, elinden geldiğince kendi köpeklerine yada dışarıdaki canlılara yardım eden Recep Bayraktar adında bir abimiz var. Yasaklı ırk yada bir kaç videosundan bir yerleri kırparak şiddet uyguladığı gerekçesi ile çekemeyen bir yada birkaç kişinin baskıları sonucunda elleriyle beslediği köpekleri, elinden alınma kararı verilmiş. Orada beslediği canların kimseye bir zararı olmadığı gibi çokta iyi bakıldığı gözler önünde.

Cinsi ne olursa olsun, kimseye bir zararı olmayan canlının ailesinden alınmasının vebalini üzerinizde taşımanız dileğiyle..
    Umarım tez zamanda evinize tekrar dönersiniz..

Not: Hiçbir şekilde reklam amaçlı bir gönderi değildir. Kendimde baktığım beş canlının bu şekilde gittiğini düşünerek hissettiğim duygunun yansımasıdır.
    Not: Lütfen aksini söyleyecek arkadaşlar gönderiye yorum dahi yapmasınlar..

2. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Köpekleri,kedileri genel olarak hayvanları severim fakat doğasında,yani mesela bir çiçeği dalından koparırsınız ya eve götürmek için,o ordan koptuğu için yaşayamaz ölür.Yani demek istediğim siz bir hayvanı sevmek için evinize alıyorsunuz ama orası onun yurdu değil ha eviniz bahçeli normal yaşam şartlarına uygunsa onlara lafım yok ve ikinci olarak ailesinden ayırmamakta çok önemli bir husus.Yani demek o ki hayvanları sevin ama doğasında sevin onları ailelerinden ve yurtlarından koparmayın.

3. HandCuff

HandCuff
    Plaka

28
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Hayvan ve hayvan haklarıyla ilgili neredeyse hiç yasamız yok, olanlar da son derece yetersiz ve zayıf. Umarım hayvanlarla ilgili çok uzun yıllardır ısrarla istenen yasaları yapan birileri olur. Vidyodaki olaya gelirsek de, olayın nereye varabileceğini bilmiyorum, konuya da hakim değilim ancak Türkiye'de pek gerçekleşeceğini sanmasam da ve günümüzde örneğini neredeyse hiç göremesek de umarım adalet her ne ise yerini bulur.

Erendeha ve CumaliBzdmR bunu beğendi.
  4. Korhan

Korhan
    Plaka

25
    334
    508
    220
    TruckersMP Profili
    30 bin takipçisi varken Recep abimizi keşfettim. Uzun süredir takip ediyorum. Bir kez daha bu olay ile adaletin ne kadar adaletsiz olduğunu bir kez daha gördük. Hayvanlara tecavüz eden kişilere ufak miktar para cezası kesilip serbest bırakılırken hayvana bakmanın cezası 50 milyarmış. Adamın o kadar emeği boşa gitti. Ailesinden daha çok belki de köpekleriyle ilgileniyordu. Bu sistemi kınıyorum.

CumaliBzdmR, hoca33 2 ve Leno'X bunu beğendi.
  5. Erendeha

Erendeha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çok üzücü bir durum götürecekleri barınakların ortamı belli bide köpekler sahiplerine bağlı hayvanlar üzülecekler ve muhtemelen zayıf düşecekler bakan abiyi bilmiyorum ama muhtemelen kendi bahçesinde bakıyordur durumuda iyiyse çok saçma bir durum kapsamlı bir yasa oluşturulması lazım mesela hayvanlara zarar verenlere göze göz dişe diş uygulanabilir köpekleri zehirleyen insanların zehirlenmesi pekte bir önem arz etmiyor.

HandCuff, CumaliBzdmR ve Leno'X bunu beğendi.
  6. Turkolass

Turkolass
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    74
    193
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    recep abinin sıkı takipçisiyiz, senede benim hayatımda yemediğim etleri bu köpekler yiyor yani yapılan çok saçma. twitter`dan #recepbayraktarınyanındayız hashtagı ile yardım ederseniz sevinirim. ulan lady çok masum bir köpekti yazıkk