1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Çalışıyorum Olmuyor!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Uorku tarafından 8 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Uorku

Uorku
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    erken kalk diyorsun ama bizim okul tam gün değil yarım gün sabahın köründe kalkıyorum ben kalkarken zorlanıyorum artık 2. dönem tam gün olucak olmazlarsa delirecem artık yani son 11 gün kaldı sömestıra 2. döneme geçince artık sınavlara çalışacam ben düz aldım hayatımda hiç takdir belgesi almadım hayalimdir ya hep bende nedense çok uğursuzluk var sınavlara gitmeden önce kara kedi görürsem saçımı çekip 13 sayısının uğursuz olduğuna inanıcam yoksa ben sınavlardan düşük alırım yani ben eğer 2. dönem takdir almazsam ve lisedede hep teşekkür alırsam artık ne olucağını size bırakıyorum.

2. omgec0

omgec0
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    198
    90
    75
    TruckersMP Profili
    Okuyupda bu ülkede birşey olamıyorsun öğrenemedinmi :) ben olsam meslek öğrenirim o zaman ekmek var

UlasCaNN bunu beğendi.
  3. POVAC

POVAC
    Plaka

32
    126
    95
    105
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kendini kastıkça bildiklerini de unutursun.Rahat olman lazım.Başarılı olmak istiyorsan devamlı pratik yapman gerekir.Misal araba kullanmak.İlk başlayınca zorluk ekersin ama devamlı sürünce belli bir süreden sonra vitese bakmana bile gerek kalmadan elin otomatik hareket eder.Sen nasıl çalışmayı seviyorsan öyle çalış.Her insan testleri vs sevmez.Ben kendimden örnek veriyim.Çok çalışkan birisi değildim fakat okulda hocanın anlattığı şeylerden notlar alırdım,sınav günüde onlara çalışırdım..Sınıfta hocayı iyi dinlemen gerek bir hoca bu önemli dediyse bilki sınavda o çıkacak.

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. buracat

buracat
    Plaka

30
    103
    63
    170
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    39 yaşındaki birine göre ilginç sorular

5. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    anlattıklarınızın %100'ü olmıyacaktır ben bunu biliyorum çünkü ben terkarlasam da böyle hep unuturum

6. Kiesza

Kiesza
    Plaka

23
    327
    490
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    Diğer yanıtları okumadım ama bildiğim şey her insanın çalışma stili, anlama kabiliyeti, verim aldığı saatler vs. farklı olabilir o yüzden önce kendini tanımanı tavsiye ediyorum. İlk olarak kafandaki olumsuz düşünceleri kenara bırakıp hemen kendi ders programını yapmalısın (haftalık şekilde kendini sınırlayıcı saatler koyma) kendini zorlamayacak şekilde mesela bir güne en fazla üç ders koymak gibi. Konuyu çalıştığın zaman etrafında dikkatini dağıtacak bir şey olmasın, bilgisayarın uzakta çalışma sesi bile bazen dikkat dağıtabilir. Mümkünse bir masa lambası edin dikkatinin vermeni sağlar ve bir de mantar pano (tuttuğun notları asman için). Konuyu ciddi bir şekilde dinle, okulda anlamadığın yeri mutlaka sor ve yine anlamadıysan youtubeda güzel hocalar var tekrar tekrar dinle. Her ders için defter tut, küçük not kağıtlarına not al ve öğretmeninin yazdığından çok kendi stilinde not tut yani ileride konuyu unutup defterine bakmak istediğinde hemen hatırlayabileceğin notlar. Ve en önemlisi soru çözmen. Soru çözmeyi hiç aksatma her gün kendi hedefini belirleyip sorunu çöz. Altın bilgi ise kitap okumak. En sona yazdım çünkü gerçekten altın değerinde ne olursa olsun kitap, dergi, gazete okumaya, okuduğunu anlamaya çalış. Tavsiyelerim bunlar başarı için yardımcı olabilir.

UlasCaNN, hoca33 2 ve Extreme bunu beğendi.
  7. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    konsantrasyon hapları derken kulandında mı işe yaramadı kullandıysan ne kullandın

8. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    kullandım kullanıyorum da işe yarammıyor

9. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    ne kullandin

10. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aynı durum bende de vardı eskiden ortaokulda teşekkür + ***name falan alıyodum lisede full taktir, öncelikle sınav konularından kendi ezberleyebileceğin tarzda notlar oluştur ve sınavdan bi gece önce otur ezberle okulda da sınav saatine kadar çalış ben liseyi bu taktikle bitirdim bu senede son senem :D Allah emeklerinin karşılığını er geç verir.