1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Medya Burdaki Hatam Nedir.

Konusu 'Medya / Fotoğraf' forumundadır ve HellorD tarafından 10 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. HellorD

HellorD
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.851
    5.180
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bana Göre Panik neden oldu yoldan cıkmama

2. LastPlayer

LastPlayer
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

496
    134
    140
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Skoda mı sizsiniz yoksa tırmı eğer
    tır siz iseniz bwnce bi sorun yok ama
    skoda iseniz hız reckless driving gibi birsürü suç var

3. HellorD

HellorD
    Plaka

25
    1.851
    5.180
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    skoda benim amacım trol değil gezmek zarar vermemek hızdan dolayı alamadım virajı tırın üstüne gider gibi oldum kırıdm dreksiyonu ama kurtaramadım olay bu panik atak galiba

4. LastPlayer

LastPlayer
    Plaka

496
    134
    140
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Panik yapmışın bende bari oluyo bazen artık soğuk kanlıyım

HellorD bunu beğendi.
  5. HellorD

HellorD
    Plaka

25
    1.851
    5.180
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    :) aynen

6. FROXY

FROXY
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

352
    163
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu yolu herkes bilir :D
    İlk banımı BatuTR'ye çarparak yemiştim :P

7. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Öncelikle viraja yanlış noktadan ve çok hızlı girmişsin. Daha geniş bir açıyla girip direksiyonu içeri doğru keserek, yani virajın içinde merkez (apex) noktasına yaklaşarak şeritten ayrılmadan dönebilirdin.
    Diyelim ki bu viraj dönme kuralını bilmiyoruz; o hâlde viraja daha yavaş girip ani bir manevrayla yine kurtulabilirdin. Videoda görüldüğü üzere viraja 140 km/h ile giriyorsun. Direksiyonu aniden sağa kırdıktan sonra vakit kaybetmeden tekrar sola çevirseydin kurtulma şansın vardı. Çünkü ilk manevradan sonra yetersiz direksiyon açısıyla, yaklaşık 135 km/h hızla sağa doğru açılmaya başlıyorsun ve sonucunda kaza gerçekleşiyor.
    Bu durumun en büyük sebebi tecrübesizlik. Yanlış anlaşılmasın, yetenek veya zekadan bahsetmiyorum. Bir Formula 1 pilotunu motosiklete bindirsek, o da ilk zamanlar düşe kalka ilerleyecektir.
    Aynı şey gerçek hayatta da geçerli. Gerekli eğitimleri aldıkça, yeterince kilometre tecrübe kazandıkça bu tarz durumlar beynimiz tarafından otomatik olarak çözümleniyor.

8. Ertekin

Ertekin
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı

25
    1
    0
    25
    Scania
    Oyun fiziği berbat maalesef, sağdan sola ani manevrada sağ arka tekerleği başının üstünde görüyorsun. Bence virajı almasında çok büyük bir problem yok sadece direksiyonu biraz hızlı ve aktif kullanıyor. Gerçek hayattada bu böyledir, yavaş ve nazik olmalısın. Böyle tepki gerektiren durumlarlarda dokuz çeyrek tutuşuyla direksiyonu hızlı ve *net* hareket ettirmeli. Burdaki en büyük hata kullandığı aracın hacmini bilmemek sanırım. Sanki 3. gözün varmış gibi aracın yukarıdan yolda ne kadar yer kapladığını görmeli insan. Tecrübe gerektiren durumlar. Aktif olarak 2 yıldır her gün araç kullanıyorum tecrübemi sağa sola vura vura öğrendim, bu iş böyledir. Tam gaz devam;)