1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bu sınav beni hayattan soğuttu.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kalpar tarafından 17 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. ahmet91

ahmet91
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende 8. sınıfım geçen ismini vermeyim bir yayın öyle bir deneme yaptıki matematikten 9 boş bırakıp 20 sorudan 5 ini doğru yapabilidim Ama yazılı konusu fena gitmiyo öyle çok ta çalışan biri değilim ama sana tavsiyem sınav olmadan bir gün önce veya bikaç gün önce o dersin konu anlatımlarını dinle bak valla çok işe yarıyor ve internetten örnek yazılı çöz bazen oralardan soru çıkabiliyor geçen sene son fen yazılısıydı tam hatırlamıyorum hoca sınavın %90 ını internetten koymuştu benim çözdüklerimden Neyse çok uzun yazdım benim diyeceklerim bu kadar :)

Kalpar bunu beğendi.
  2. Gulf20

Gulf20

242
    63
    150
    Daha LGS'de umutsuzluğa kapılmışsın, YKS'de ne edicen :D Sabah 9'dan akşam 10'a kadar dershanede kalıyorum bazen ben. Kendine bir program yap. Önüne geleni çalışıp ezberlemek yerine sınavda çıkabilecek konular için araştırma yapıp ona göre hazırlan. Ölün çıkacak kadar çalışmak yerine anlayarak çalış daha iyi. Ayrıca bilgisayar telefon sınava kadar günde en fazla 1 saat. Oyun açayım vakit geçsin diyorsunuz her şeyi unutuyorsunuz.

nash99, efkarligamer, Kalpar ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Jamevu

Jamevu
    Plaka

28
    159
    306
    165
    TruckersMP Profili
    Son pişmanlık fayda etmez.
    Her şeyi zamanında yapacaksınız. Keşkeler için zaman oldukça dar.
    Umarım bu yaşamış olduğun kötü de olsa tecrübedir. Ve yine umarım senden sonraki arkadaşlara da örnek olur.
    İş işten geçmeden her şeyin bilincinde olup, ona göre çalışın.
    Aksi takdirde her zorluğu en ağır şekilde yaşamaya mecbur kalırsınız.

Kalpar bunu beğendi.
  4. Ege1903

Ege1903
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.037
    716
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayatının ne başı olacak ne de SONU. Fakat belirtmem gerekir ki lisede bu duygularının 2 , 3 kat fazlasını yaşayacaksın. Ve lisede artık GELECEK KAYGISI devreye girecek. Yani demek istediğim şu : elinden gelen gayreti göster ve bu anlarının kıymetini bil ilerde diyeceksin ki vay be bir zamanlar lgs için uğraşmıştım keşke o günlerime dönebilseydim diyeceksin .Heyecan ve stres duygusu mutlaka olacaktır ki insanin bir şeyleri başarmak için bu duygu kesinlikle gereklidir ama bu duyguyu kendini üzebilecek vaziyete getirme bence. Elinden geleni yap. Oyunun vb eğlencelerin arkadaşların dediği gibi abartmadan olsun. Biraz saçma bir cümle olabilir herkese göre ama dersleri zorla çözüyormuş gibi değilde her sayfadan, satırdan , kitaptan bilgi , ilim öğreneceğim diye çalış. Çözebildiğin ve/veya sorularını çözmekten keyif aldığın bir ders illa ki vardır diye düşünüyorum. O derse yoğunlaş , daha da geliştir kendini o derste ; bu sana moral ve motivasyon katacaktır emin ol. Kötü lise kazanmak kimsenin hedefi değildir bu yüzden nasıl bir ortam da nasıl bir lisede okumak istediğini düşün. İlerde (gelecekte) kendini nerelerde görüyorsan onu hâyal et. Bu olaylar bir kenara dursun hiçbir şey sağlıkltan önemli değil kardeşim. İnsan sağlıksız oldum mu bütün dünya onun olsa nolur. En çok da bunu düşün. BUNLAR BENİM KENDİ FİKİRLERİM. Belki bir yararım olur sana. :)

ahmet91, YusufE ve Kalpar bunu beğendi.
  5. serkant

serkant
    Plaka

22
    412
    319
    200
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Sen bi de beni gör. Siz sadece bir yıldan sorumlusunuz. Biz dört yıldan. Bak şimdi Geometri çözmek için kalktım. Yapacak bir şey yok. Hepimizi geçecek insanlar olacak. Bizden daha çok çalışıyorlar vs. Çok da kafaya takmamak lazım. Çalışabildiğin kadar çalış sadece. Devlet şu an özele yönlendiriyor zaten insanları. Mesela bizim fen lisesinde neredeyse öğrenci kalmamış 12 sınıfta. Hadi kal sağlıcakla. :)

Kalpar ve Ege1903 bunu beğendi.
  6. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    @Kalpar Anlamdığın soruları hocana sor anlamdığın konuyu sor evde test çöz ve paniğe kapılma çünku elinde sonunda sınav olucak

7. LuisTurk

LuisTurk
    Plaka

269
    301
    165
    Renault
    İlla Fen lisesine Gİdeceksen Gitmene Gerek Yok Orası Daha Ağır Bana Göre (7.sınıfım) daha uygun bir lise bul orada dersleri dinlemeye ağırlık ver ve konu tekrarları yap fen lisesine gitmiş kadar olursun :)

8. lichess gel kapışalım bend satranççıyım

9. kaç puan aldın?

10. LuisTurk

LuisTurk
    Plaka

269
    301
    165
    Renault
    bende oynarım satrancı ama az çok unuttum :D