1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Bu rapor neden reddedilir ?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Amirim4530 tarafından 18 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Sollama kardeşim neden solluyorsun. Bak ne diyorum 30-40 admin ban atmaz biri çıkıp banlar diyorum hâlâ orda sollama yaparım burda yapabilir miyim diyorsun. Önümüze video geliyor veya tepeden izlerken o anki durum neyi gerektiriyorsa ben onu yapıyorum. Sadece yazılı cümlelerle konuşuyoruz. Gider sollarsın o dediğin yerde çimdeki çukurlardan sekersin birine uçarsın diyorum.

1-2 sene önceki yapılanlarla şuanki uygulamalar arasında fark var, artık eskisi gibi ban atılmıyor atanlar da zaten ya eski adminler ya da sebep sonuç ilişkisi kuramayan kişilerdir.

Bu bir simülasyon oyunu sessiz sakin sürmek varken neden böyle işler yapıyorsunuz? Çimden sollayanı ban yemedi diye ortalığı ayağa kaldırırsınız gün gelir bunları banlayan admin sizi de bu şekilde banladığında ben kimseye zarar vermedim diye söylenirsiniz. Birazcık karşılıklı düşünelim pc takılır eliniz çarpar kablo temassızlık yapar yani kan davasına çevirmeye gerek yok banlanmadı diye.

Yorumlama neden var çünkü insanız belki bi yaranız vardır iş bilmeyen birinden ban yemişsinizdir fakat hem yönetimden nefret edip hem de modu oynamaya devam ediyorsunuz. Para verdim oynarım sanane diyenler para verdiğiniz oyuna steam üzerinden erişebilirsiniz.

HellorD ve TRMert77 bunu beğendi.
  2. Tayboa

Tayboa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    157
    162
    180
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Sayın yönetici, kalabalık yollarda trafikte bekleyenleri keriz yerine koymayı bırakın, sizin işiniz oyunun kurallara uygun oynanmasını sağlamaktır. Eğer oyuncu trafik sırasını beklemeyip diğer oyuncuları riske atıyorsa engellenmelidir ve bu herkes için geçerli olmalıdır. Bu tehlikeli sürüşe girer ve cezası ban olmalıdır.

Amirim4530 ve mansursir bunu beğendi.
  3. Babylone

Babylone

17
    6
    85
    DAF
    TruckersMP Profili
    Özetle söylemek isterim ki burada yapılan bu troll sürüşü meşru hale getirmeye çalışmaktır. Şikayet sahibinin tepkisinin bu yönde olduğu açık. Hem aynı konuda şikayet sahibinin lütfederek bunu topluluğa danışması ve hem de danıştığı kişilerin, olumsuzluğu devam ettirmesine atıfla konu olarak topluluğun huzuruna gelen içeriği, topluluk daha onu görmeden/incelemeden ''kan davasına çevirmek'' diyerek süreci alevlendiren ve bu davranışı meşru kılan en önemli unsur olduğunu düşünüyorum. Şikayet ile ''kan davası'' ifadesini mesajınızda kullanmışsınız. Bunda da şahsen büyük bir sakınca görüyorum ve adaletsizliğin hat safhada olduğu bir durum olarak izah edilmelidir (şayet vakai anlamda kullanılan 'banlanmadı diye kan davasına çevirmek' unsuru anlamında değil ise.) Yukarıda arz ve izâhına çalıştığım ve gerekçelendirdiğim sebep-olay-sonuç akışının raporlanan oyuncunun davranışının yerindelik açısından uygun/doğal bulmadığımı tekrar yineliyor, kararın gelişigüzel/irdelenmeden verildiğini düşünüyorum. Elbette insanlık hali bilgisayar takılır, kol çarpar vs. bunlar olabilecek şeyler, ama bunları öne sürerek bu kişinin davranışını ''zarar vermedi'' diyerek meşru hale getirmektir. Bu arada ''hem yönetimden nefret edip hem de modu oynamaya devam ediyorsunuz'' sözüne binaen söylemek istiyorum, bu konunun oyuncular nezdinde ne olduğunu bilip bilmemek konusunda bir sıkıntım yok. Her şeyden önce bu oyunu oynayan her kullanıcı herkes gibi bir eşit bir oyuncu. Siz yönetimin verdiği bir takım özel yetkilere sahipsiniz:) Bu şekilde irrite edici sözlerde bulunmanızın pek hoş olduğu söylenemez. Lütfen bana kızmayınız. Bu konuya bu ölçüde duyarlılık gösteren olmadığı hususuna gelince: Mehmet Akif Ersoy'un dizeleri hemen geliverdi aklıma:
    ........
    Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
    ........
    Herkesin aynı davranması/davranmaması elbette ki kimseden beklenemez. Sadece bu anlamda bir oyuncunun yaptığı tehlikeli sürüş, saygısızlık ile ilgili karşı çıkış. Trollüğe izin vermeme. Diyeceğim şudur ki, kim kime aslı olmayan bir sözü-davranışı isnat etmeye kalkışırsa; o, "müfteri" dir.

Belirtmek isterim ki sayın DesertEagle şikayetçi tepkisini haksız yere göstermiyor. Bu raporun ''ama kimseye zararı olmamış ki'' denilerek meşru hale getirilmeye çalışıldığı için tepkisini bu şekilde ortaya koyuyor. Eleştirilere karşı hoşgörülü bir tutum sergileyeceğinizi umut ederek şunu söylemek istiyorum: Ben de sizi, konumunuz gereği yetkinizi uygun sürdürmeniz, zararlı sayılabilecek davranışlarda bulunan oyuncuları yüreklendirici ifadelerle iyi niyetli oyuncuları moddan uzaklaştırmaya/soğutmaya yönelik ifade ve davranışlardan uzak durmanız konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Dilerim beni yanlış anlamazsınız. Size başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Amirim4530 ve mansursir bunu beğendi.
  4. DarkNesle

DarkNesle
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

29
    26
    3
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim arkadaşım aynı şekilde videodaki gibi giderken Admin banlamıştı.Kimseye zararda vermedi?
    ama burda ceza almaması düşündürücü bir konu.

5. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Bu soru üzerinden genel bir cevap vereceğim. Oyun içinde yapılan kural ihlalleri için 2 tür ceza var: ban cezası ve kick cezası. Kick bir ödül değildir, yalnızca ban verilmesinin ağır olacağı durumlarda kullanılır.
    Kick komutu bazen bilgisayarı takılan kişiler için de kulllanılabilir(trafiği tehlikeye düşürdüğü durumlarda) ya da bilgisayarın takılması nedeniyle yolun ortasında istemsiz kalma durumlarında kullanılabilir.
    Kick komutu ayrıca tehlikeli sürüş durumlarına karşı da kullanılabilir(püf nokta; kazaya sebebiyet vermemesi).
    Ban komutu ise kazaya sebebiyet verenler(istemli ya da istemsiz); kasıtlı çarpma, engelleme; hack/bug kullanımı; cb radyonun suistimal edilmesi, chatten hakaret edilmesi gibi durumlarda kullanılır.

Bir durum oyun içinde admin tarafından izlenirken kick yorumuyla sonuçlanacaksa bu website üzerindeki rapor içinde aynı kararı vermesi gerekir. Yani sırf websiteden rapor gönderildi diye bir duruma ban cezası verilmez. Bu noktada adminin kendi içinde tutarlı olması esastır ve oyuniçinde neye ban/kick uyguluyorsa bu kararları benzer durumlar için website raporlarında da uygulaması gerekir. Website raporlarında kick komutu uygulanamayacağından kicklik durumlar için rapor reddedilir ve kullanıcıya gerekli bilgi verilir.

HellorD ve DesertEagle26 bunu beğendi.
  6. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Dün gece arkadaşım bariyere çarpıp kaza yaptı diye ban yedi orda kime ne bilerek zarar verdi peki ? @DesertEagle26 @bluesbass Kusura bakmayın ama Admin kadrosu çoluk çocuk sözüm meclisten dışarı herkes keyfine ban atıyor arkadaşım karşıdakine çarpmamak için içten alıyor bariyere çarpıyor oyundaki fizik berbat olduğu için tırı sanki çok ciddi kaza yapmış şekil alıyor karşıdan gelende arkadaşımın dorsesine çarpıp kaza yapıyor adamın burda bilerek yaptığı hiçbirşey yok ve ban yiyor 6 cı banı olduğu içinde permamently bence admin kadrosu hiçbir şekilde kendisini savunmamalı 14 yaşındaki çocuk burda kalkıpta 30 yaşındaki adamı yada 20 yaşındaki adamı keyfi için banlıyorsa yada hoşuna gitmedi diye banlıyorsa hatta ırkçılık yapabiliyorsa ben bu kadroyu ciddiye almam

Amirim4530 bunu beğendi.
  7. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Eğer ırkçılık yapıldığına dair kanıtınız varsa bana mutlaka ulaştırın, yaptırım uygulanması için ne gerekiyorsa yapacağım. Irkçılık çok ciddi bir suçlamadır ve eğer kanıtınız yoksa, sadece varsayımlarla suç isnat ediyorsanız bunu yapmayın. Kanıtsız, mesnetsiz suç isnat etmek boş suçlamalardır ve iftira sınfına girebilir. Kanıtlayamadığınız hiçbir suçlamayı kimseye yöneltmeyin.
    Arkadaşınızın durumu için görmeden birşey söylemem mümkün değil.

8. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
  9. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Burdaki yediğim ban sence burda Benim ettiğim bir küfür varmı ? https://vimeo.com/269455037 [Ban kaldırıldı] Admin kadrosunun %85'i kendini akıllı sanıyo orda beni banlayacaktı üstünü kapatıcağını sanıcaktı bana özür dilemiş yanlış anladığım dediğini diye bu kelimede hiçbirşekilde [F*ck you champion kelimesini çıkartamazsın çok farklı harfler ve cümle var bunuda geçtim geçin adminlerin ban videosunu izleyin yada @bluesbass Seni etiketlediğim videodaki adminin attığı banlara bi bak sence adamın attığı saçma sapan banlar var Atılan banların videolarını üst yönetim izleyip öyle onaylanmalı diye düşünüyorum admin kadrosu çok zayıf rested arkadaşım sol tekerini şeridin dışına çıkardı diye banladı buna nedemeli bu şahıslar böyle adminler kadrodan çıkartılmalı siz admin olduğunuz için dışarıdan görüneni görmüyorsunuz birde oturun yan hesap açın birde öyle gezin bakalım yada geçin adminin önünde bir hata yapın adminler oyuna girdiğinden itibaren birisinin hatasını bulalımda banlayalım peşindeler bu oyunda hiçkimse kaza yapmayacakmı kimse birbirine vurmayacakmı ? olası kazaların yaşandığı olaylarda adminlerin boş bulup banladığını kaç kez gözümle gördüm önümdeki bilerek kaza yapmadı oda bunu görüyodu sanırım izliyodu adamı banladı BanHammer'cılara yer vermeyin millet oyunu zevk alarak oynasın korkarak değil Community Manager'sin bunu senden rica ediyorum senmi söylersin onlara yada üst yönetimmi bildirir bir şekilde şu olaylara son verilsin Oyuncu hatalımı hatalı tabiki ama Admin kadrosu Oyuncudan daha hatalı admin kaza yapmıyormu yapıyor kendisi hemen özür diliyor olayı geçiştiriyor kendini banlasınlar zaman nasıl bişeymiş görsünler

CanRT ve TRMert77 bunu beğendi.
  10. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Biraz oturup adminlerin düşünmesi lazım bu şahıslar oyuna Euro Truck Simulator 2'yi parasıyla alıp bizim sunucumuza giriyor biraz daha insiyatifli olmalıyız diye hakedeni banlasınlar ama haketmeyen kişileri gün içerisinde çok görüyoruz Bakın not düşüyorum birileri çıkar şimdi TruckersMP'ye paramı veriyosun der yukarıdaki yazıyıda onların tekrar okumasını tavsiye ederim Rapor banım vardı Anriandor kaldırmadı Scar'dan rica ettim bu seferlik açıyorum bir daha olmasın lütfen dedi o bilmiyormuydu o banı kaldırmamayı istese açmazdı eline bişey geçermiydi hayır. Ama adminler sanki banlayınca bunlar daha çok yetki alacakmış gibi insanların hatasını arıyolar yada bu oyuna girip BOŞ BOŞ video kaydı alıp milleti banlatanlarada lafım ayrıca Bu ZEVKSİZ insanlar oyunlara girmesinler oyun öyle oynanmaz bilsinler. Çok uzattım neyse....

TRMert77 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.