1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bu Nasıl Bir Sorun?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lance tarafından 24 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    Lütfen sıkılmadan okuyunuz sade ve açık bir dille anlatmaya çalıştım.

Öncelikle herkese merhaba. 2-3 ay önce bazı arkadaşlarında bildiği gibi Xiaomi Redmi Note 7 adında bir telefon aldım. Telefonu alıp, eve geldiğimde hemen wifi'ye bağlamak istedim çünkü indireceğim bazı uygulamalar vardı. İlk önce, şifreyi girdim olmadı. Bir daha girdim yine olmadı. Sonra tarayıcıma 192.168.2.1 yazarak AirTies'in sitesine girdim (şifre girmeden direk tamam'a bastım.) Ancak yazdığım şifre doğruydu. Bu işlemi 15-20 kez aynı şifreyi deneyerek girmeye çalıştım sonunda 1-2 saniye bağlandı ve hemen koptu. Bir daha da o şifre ile giremedim. Sonradan aklıma yeni birşey geldi. Bir cihazı modeme ilk kez bağlayacağımda ilk önce arkasındaki şifreyi girmem gerektiği aklıma geldi. Ancak bu arada telefon bu sorundan dolayı bir kez servise gidip geldi. Servis hiçbir sorun bulamadı. Sonra modemin arkasındaki şifre ile tekrar wifi'ye bağlanmaya çalıştım. Ve sonunda wifi'ye bağlanabildim. Ancak bundan sonraki haftalarda modemin yakınında olmama rağmen sürekli wifi bağlantım kopuyordu. Sonra bir daha servise götürdüm. Serviste sorun bulunamadı ve uzun süreli kullandığımız halde hiç kopma yaşanmadı denilerek tarafıma gönderildi. Daha sonra telefonu başka bir modemde denedim. Gerçekten de bir kez bile kopma yaşanmadı. Bu sefer sorunun telefonda değil modemde olduğuna karar verdim. Ve sonra internet sağlayıcım ile görüştüm. Bu sorunu anlattım. Hattımızla ilgili bir sorun olmadığını söyleyerek modem firmasının teknik destek numarasına yönlendirdi. burayı aradığımda canlı desteğin bulunmadığını öğrendim. Telesekreter'den kablosuz kanal değişikliği yapmam önerildi. Bunu yapmama rağmen sorunum hala devam ediyor. Bu nasıl bir sorun:H? Nasıl çözebilirim bilmiyorum :U.

Modem ADSL bir modemdir. Marka ve modeli: AirTies Air5760

Son düzenleme: 24 Ocak 2020
  2. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    sorun modemde kardeşim internet sağlayıcını niye arıyorsun:U kendin demişsin başka modemde kopma yok diye zaten. senin yapacağın iş belli modemi değiştireceksin;) bazı modem veya telefonlar birbirini beğenmez böyle saçmalıklar yaşatırlar

Lance bunu beğendi.
  3. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Merhabalar,

Modeminiz kaç Ghz bandında çalışmaktadır? (2.4 GHz / 5 GHz)

Son düzenleme: 26 Ocak 2020
    Lance bunu beğendi.
  4. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Galiba 2.4 GHz. Ancak şu an ikisininde ışığı yanıp sönüyor.

5. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Detaylı bir şekilde modem arayüzünüzden GHz bandını öğrenin. 2.4 Ghz olarak çalışıyorsa 5 Ghz bandına çekin.

Airties kullanma kılavuzunda bu konuda bilgi vermiyor. Ağ ayarları altından 802.11ac'yi devreye sokacaksınız. Daha sonra Telefon'da de 802.11ac destekli bir adaptörünüz varsa bu hızda bağlanabilirsiniz.

5 GHz bandında çalışıyor ise 2.4 Ghz bandına çekin.

Lance bunu beğendi.
  6. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Adaptörüm yok. Birde adaptör ile ne yapacağız ve hep öyle mi kullanacağım tam anlayamdım :)

7. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Sorunu forum üzerinden biraz zor çözeceğimize benziyor. Bu link üzerinden bana ulaşın. Sorunu çözdüğümüzde konuya ekleme yaparız.

Lance bunu beğendi.
  8. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Steam'dan istek attım. Steam profilim: https://steamcommunity.com/profiles/76561198210355813/

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Modem arayüzünde MAC adres kısıtlaması gibi bir durum olabilir.

hoca33 2 bunu beğendi.
  10. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Konu sahibine Steam üzerinden geri dönüş yapıldı. Detaylı ve ince modem ayarları yapılarak sorun çözüldü.

Yapılan değişiklikler ve yenilikler;
    Kod:
    802.11 ac modeme b/g/n modu aktif hale getirildi.

Kanal bant genişliği 5GHz için (20/40 MHz), 2.4 GHz için (20 MHz) olarak ayarlandı.

Kanal modu 1 olarak ayarlandı.

MAC filtreleme devre dışı bırakıldı.

5 GHz bant genişliği devre dışı bırakıldı.

2.4 GHz bant genişliği aktif hale getirildi.

Lance, hackvita, hoca33 2 ve 1 kişi daha bunu beğendi.