1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü bu ban haklı bi banmı hemde 1 ay

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve hakan271905 tarafından 7 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. hakan271905

hakan271905
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    130
    26
    55
    TruckersMP Profili
    arkadaşlar bu gün oyunu oynarken admin tarafından banlandım hatalı solama diyo itiraz ettim skodadan sonra banlanan tır benim https://www.youtube.com/watch?v=00TTglHRgTE&feature=youtu.be
    ben solarken kimseye çarpmadım karşı taraftanda hiç gelen yoktu bu nasıl bi saçmalık
    admnin verdiği cevap bu oldu

Size yakın bir yerde 25'ten fazla oyuncu ve trafik sıkışıklığı yaşarken üstesinden geldiniz. Herkes gibi beklemek zorundasın.
    Yasağınız bir aydır, çünkü bu 12 aylık süre içinde 4. yasağıdır.

Yanlış Yönlendirilmiş / Uygunsuz Aşama için yasaklandınız
    . Kanıtlarınızı burada bulabilirsiniz: https://youtu.be/00TTglHRgTE

Bu,

bozduğunuz kural / kurallardır: §2.4 - Yanlış Yol / Uygunsuz Sollama *

Bir yol boyunca yanlış yoldan geçmek. Son derece düşük FPS ve / veya çok miktarda trafiğin olduğu bölgelerde, bir kazaya ya da benzer bir şeye yol açan sollama veya sollama. Bu, aynı zamanda, trafik sıkışıklığı gibi aşırı trafiğin olduğu her yöndeki herhangi bir şeritte sollama da içerir. Büyük miktarda trafiği olan bölgeler 25+ oyuncu olarak kabul edilir.

sizce ne cevap vermeliyim oyunda ters şeride girene kick atıyorlar kaza yapana kick atıyolar sollamaya çıktık diye 1 ay ban ayrıca önünüzde 25 kişi var diyo benim gördüğüm 8 9 kişiydi

FRANSMAAS bunu beğendi.
  2. Driven06

Driven06
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Sollanması biraz tehlikeli bir yol D-C üstelik sol şeritte gereğinden fazla zaman geçirmişsiniz en son söyleyeceğimde trafik kurallarına göre sollama yapılmayan tek çizgi bir yol, kesikli değil.

3. Steal

Steal
    Plaka

579
    337
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Aslında admine kalmış bir iş, suçun yok desem ayrı var desem ayrı ortaya karışık gitmişsin eğer skoda olmasa ban yemezdin diye düşünüyorum yine de haklı bir ban orada sollanılması uygun değil.

4. hakan271905

hakan271905

28
    130
    26
    55
    TruckersMP Profili
    kardeşim ben çok beklemedim orda benm önümdede o kadar fazla kişi gözükmüyordu ve solarkende kimseye zarar vermedim kaç tane oyuncaya bu şekilde kick atılar oyun iyice saçmaladı 1 ay ban nedir

5. Driven06

Driven06
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle suçsuz değilsin, fakat ağır suçta yok ortada, admin sana 3 gün ban vermiş, daha önce ki banlarından dolayı 1 aya çıkmış olabilir mi?

6. hakan271905

hakan271905

28
    130
    26
    55
    TruckersMP Profili
    bu 4. banım olabilir fakat benim demek istediğim ben orda sola çıktım karşıdn hiç gelen yok zaten ve admin 25 kişinin olduğunu söylüyor benim önümde o kadar kiş yoktu

7. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    1 ay süre ile yasaklanmış olmanızın sebebi; son 12 ay içerisindeki 4. banınız olmasıdır.

Nedendir bilinmez ama kullanıcılarda şu algı oluşmuş durumda; kimseye çarpmadığım halde neden banlanıyorum. Evet maalesef sabırsız bir milletiz.
    Duisburg-Calais yoluna girmemizin sebebi; trafik var, gerçekçiliği var diyorsunuz ama şunu anlayamıyorsunuz. Madem gerçekçi bir trafik istiyorsunuz; neden sollama yapıyorsunuz? Sakin sakin konvoy yapıyormuş gibi gidin. Aceleniz ne? Duisburg-Calais yolunda sollama yapamazsınız. İster birisine çarparak zarar verin ister vermeyin, sollama yapmanız hem tehlikeli hem de yasak. Bu yasak kurallarda da açık bir şekilde belirtilmiş. İlla nokta atışı yapılsın istiyorsunuz. Nasıl ki zamanında "Europort'da sollama yapmak yasaktır." diye bir kural vardı, şimdi de "Duisburg-Calais yolunda sollama yapmak yasaktır." diye bir kural arıyorsunuz ama kurallar artık genelleştirildi. Yollara özel bir kural yok. Kuralın genel halini aşağıya bırakıyorum. Umarım bundan sonra oyun içerisindeki davranışlarınıza dikkat edersiniz.

Bu sözümü kişisel algılamayın. Duisburg-Calais yolunda sollama yapmadan gideceğiniz gün, oyunun simülasyon keyfini alacağınız gündür.

Not: Kullandığınız tarayıcının otomatik çeviri özelliğini devredışı bırakın. Zira çok saçma çeviriler yapıyor ve anlatılmak istenileni sağlıklı olarak çeviremiyor. "Yanlış Yönlendirilmiş / Uygunsuz Aşama için yasaklandınız" nedir yahu. :)

Son düzenleme: 7 Aralık 2018
  8. hakan271905

hakan271905

28
    130
    26
    55
    TruckersMP Profili
    güzel kardeşim sen admin olduğun için böyle söylüyosun madem dc yolunda sollamak yasak her gün yüzlerce kişi aynı yolda beni soluyo adamlar ban yapacak şeyler yaptıkları halde kick atılıyo onlara ben tab tuşunu basıp kaç kişiyi şikayet ettim hiç biri banlanmadı ben bi solamaya çıktım admin bana verdiği cevap önünde 25 kişi var benim önümde 8 9 kişi vardı karşıdanda hiç kimse gelmiyodu bende çıktım hadi diyelim orda tamamen solamak yasak o zaman oyundaki herkesi banlayın dc yolunda böyle bi yasak varsa buraya bi sürü video yüklerim o yolda sollama yapan kişilerin olaya bide oyuncu gözüyle bakın lütfen

9. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben bu platforma kayıt olduğumda hesabımda admin yetkileri yoktu. Ben kullanıcı olarak da oynadım ve her zaman oyunu simülasyon olarak oynadım. Hakkımda bilgi sahibi değilseniz, detaylı olarak araştırma yapmanızı öneririm.

Konu sizin banınız. Diğer kullanıcılar küfür de ediyor ve bazen adminlerin gözünden kaçabiliyor. Kullanıcıların küfür ettiği için banlanmadığı zamanlar da oluyor. O zaman madem banlanmıyor, herkes küfür etsin? Oyun içerisinde saniyede kaç adet rapor geldiğinizden haberiniz var mı? Siz 1 kişiyi raporluyorsunuz ama oyunda sizin dışınızda 4100 kişi daha var ve bu kullanıcıların 3500'ü Duisburg-Calais yolunda. Oyun içerisinden göndermiş olduğunuz raporların belirli bir süre sonra sistem üzerinden otomatik olarak silindiğini biliyorsunuz. Bu size mesaj olarak bildiriliyor. Çünkü bu raporlara yetişemiyoruz. Yetişebilmemiz de mümkün değil. Daha önce bu tarz konulardaki mesajlarımda da bahsetmiştim; emniyet şeridinde dörtlülerini yakmadığı için kullanıcı raporlayanlar var ya da kimseye zarar vermediği halde servis bölgesinde (No Collision) çıkışı engellemediği halde kullanıcı raporlayanlar var. Bu kadar gereksiz raporlar varken; hangi rapor doğru, hangi rapor yanlış diye ayırabilme şansımız yok. Rapor bakılacaksa, tek tek ve eskiden yeniye doğru bakılmak zorunda.

Başkalarının hatalarını savunarak kendi hatanızı örtbas etmeye çalışmayın. Videoya göre hatalısınız ve kural ihlaliniz video ile sabittir. Önceki mesajımda da belirttiğim gibi; "1 ay süre ile yasaklanmış olmanızın sebebi; son 12 ay içerisindeki 4. banınız olmasıdır." Bundan sonra oyun içerisindeki davranışlarınıza dikkat etmenizi öneririm. Çünkü bundan sonraki banınızın sebebi her ne olursa olsun; ban süreniz 3 ay olacaktır.

Son düzenleme: 7 Aralık 2018
  10. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    bari makas atıp ban yiyin çok basit hatalardan ban kotanız doluyor, 2 dakika bekleseydin bu konuyu açmayacaktın :cay:

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.