1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Böyle birşey mümkün olabilir mi?

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve EmreYavuz tarafından 12 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. EmreYavuz

EmreYavuz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar bilmiyorum belki bazılarınızın aklına gelmiştir..
    Bilindiği gibi ETS2 MP 4 Serverden oluşuyor.. Bu 4 serverin 3 ünü sadece sunucu olarak (özellikler değil) EU1 ile birleştirme imkanı yokmudur acaba ? Tek server olarak kullanılmasından bahsediyorum.
    Sistemi detaylı bilmiyorum fakat kapasite büyük olursa lag olaylarında büyük bir düşüş görüleceği kanısındayım.

2. Gurkan [TR]

Gurkan [TR]

37
    21
    3
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Birleşirse belki oyuncu sayısı artacağından oyun içinde kasmalar artabilir.

3. Gurkan [TR]

Gurkan [TR]

37
    21
    3
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çünkü şehirlere girdiğimizde internetimin ve bilgisayarımın iyi olmasına rağmen kasmalar artıyor

4. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Doğru söylüyorsunuz, diğer serverler bilgisayarları kasanlar için ideal fakat şuanda çok saçma görünüyor acıkcası.(şahsi görüşüm)
    Mesela EU1 de 3000 kişi varsa EU2 de 300 kişi var. Boşa sunucu fazlalığı diye düşünüyorum.

5. Doğan Güneş

Doğan Güneş
    Plaka

28
    49
    7
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şu anki lag ve kasmaların en büyük (belki de tek sebebidir) sebebi sunucunun raminin düşük olmasından kaynaklanıyor.Onlarda biliyor sunucuların kapasitelerini artıtrabileceklerini ancak sunucularının rami yeterli kalmadığından lag ve kasmalar çok oluyor. O yüzden şu an sunucuların kapasitesi çok değil. Belki ilerleyen zamanlarda firmalar desteklerse ve resmileşirse sunucu rami ve kapasitesi artırılabilir..

6. Apequitas

Apequitas
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

36
    377
    488
    220
    MAN
    TruckersMP Profili
    O kasmaların yaşanma sebebi, kullanıcıların birbirlerine yolladıkları veriden kaynaklanıyor. Ne kadar fazla veri yollaması gerekiyorsa, o kadar fazla kasar oyun. Şöyle izah edeyim; Şehire girdiğiniz anda yaklaşık 50 tane çekici serviste bekliyor kabul edelim. O andan itibaren o çekicilerin boyaları, eklentileri, dorsenin tipi, kullanıcının nicki ve aklıma gelmeyen birkaç veriyi size aktarıyor oyun. Verilerin iletim hızı hem sizin download hızınız ile hem de upload hızınız ile alakalı. 2 çekiciden aldığınız veri 2 saniyede yüklenirken, 50 çekiciden aldığınız veri 50 saniyede yükleniyor kabul edelim. Bu 50 saniyeyi de verimli kullanmak adına oyunu dondurarak verilerin iletim hızını arttırmaya çalışıyor sistem. Bu sebeple de takılarak oynuyorsunuz. En son güncellemede kullanıcılar arasındaki mesafeyi tab ile açılan listeden kaldırdılar. Örneğin bu çok büyük bir kasma yaratıyordu çünkü müthiş bir kombinasyonla veri transferi gerçekleşiyordu. Son güncellemede takılmaların azalmasındaki en büyük etken budur. Bunun gibi tonla veri var. Herkesde tek tip çekici ve dorse olsa, boyaları ve tasarımlar standart olsa, çok çok az takılır örneğin. Umarım anlatabilmişimdir.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.