1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bisiklet Tavsiyesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Jinx tarafından 7 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

1. Challenger (06)

Challenger (06)
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

24
    710
    420
    170
    Volvo
    Merhaba bende bisikletleri çok seviyorum ve kendi bisikletimede sürekli biniyorum ben şahsen Bianchi veya Salcano markasını tercih etmenizi öneririm bisikletide mutlaka alırken denemenizi tavsiye ederim çünkü modelden modele farklar çok oluyor ancak bu bahsettiğim iki marka özelliklede salcano çok beğendiğim bir bisiklet yapmıştı arkadaşımda vardı oldukca hafifti başarılı bulmuştum çünkü bianchiyede çok bindim genelde ağır oluyor gerçi modele göre değişir illaki hafif modelleride vardır şimdiden alacağınız bisikletin hayırlı olmasını dilerim aldığınız zaman buraya şunu aldım diye yazmanızıda isterim :)

Doctor Pikachu, Leno'X, Jinx ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    2 yıl önce 1.xxx e almıştım cararo big 927 öneririm şuanki piyassı uçmuş gibi 2.el olur dersen aklında bulunsun

Leno'X ve Jinx bunu beğendi.
  3. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Eren normalde olmaması gereken sürtünme sesleri duyuyor musun ? Veya ara sıra çukura girmemene rağmen demire çubukla vuruyormuşsun gibi çat çat diye sesler geliyor mu tekerlerin ortasındaki silindir parçadan?

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hepsini kontrol ettim bi sürtünme yok sanırım gövdenin ağırlığından ama baya yoruyor

HandCuff ve Leno'X bunu beğendi.
  5. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Bende bianchi snap 26 jant (2017) salcano hector 24 jant (2014) bisikletlerim var.2 sinide şehir içi ve çakıllı yollarda denedim.,Salcano Hectoru şehir içi gezmek için öneririm ha dersin arazilik yerlerden gidermi gider ancak sürekli arazide sürersin vücüdünü yorabilir.Amortisörlü olduğu için yollarda kasis vb. yerlerden rahatça geçebilirsin.Kısacası çoğunlukla şehirde geziceksen hectoru öneririm (fiyatıda uygun).Gelelim Bianchi Snape eğer bu bisikleti %60 ve üzeri asfalt yol dışında kullanacaksan öneririm.Neden dediğini duyar gibiyim,(şehir içi için) gereksiz ağırlığı yüzünden gereksiz yere seni yoruyor.Karar senin tabi bu benim tecrübelerim.Tabi krondan sonra ikisinden birini binersen attan inip eşeğe binmek olur .)

DaNgEr900, hoca33 2, EmreG ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. Jinx

Jinx
    Plaka

32
    737
    519
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Yok hocam estağfurullah :) zaten markası olsun derdinde değiliz. F/P ürünü arıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederm. Zaten işin aslı Dağ yada Şehir bisikleti şeklinde seçim yapmak için katılacağım bisiklet gurplarının aktiviteleride önemli. Her birinin etkinlikleri farklı oluyor. 4 yıldır dağ bisikleti kullanıyorum, artık bir şehir yada yol bisikleti tercih etmek istiyorum nasipse. Tekrar bir dağ bisikleti de alabilirim, belli olmaz :)

Carraro çok fazla dillendiriliyor dağ bisikletlerinde ama fiyatları oldukça yüksek, uyguna belki 2. el bulabilirim gruplarda.

Aldığım gün resmini paylaşacağım :çay:

7. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Yine de göbeklere baktırmanı tavsiye ederim. Hiç farketmeden bilye dağılacak duruma bile gelebilir dikkat edilmezse, başıma geldi tecrübe ettim ondan biliyorum ama sorun olmayabilir de belli olmaz, bu sadece ihtimal

Erendeha bunu beğendi.
  8. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kontrol ettireceğim

HandCuff bunu beğendi.
  9. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Carraro güzel marka (onu nerden biliyon dediğinizi duyar gibiyim arkadaşımdan dızlamıştım) hectordan bi tık iyi gibi geldi bana fakat onu çok kullanamadığım için fikir veremeyeceğim uzun zamanlar boynuca kullanan birini danışırsan iyi olur.

hoca33 2 ve EmreG bunu beğendi.
  10. Jinx

Jinx
    Plaka

32
    737
    519
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Uzun süre bisiklet aradım ve tavsiye istedim. Sonunda da gittim motor aldım :U Tavsiyede bulunan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Ne aldın diye soracaklar için, 2018 model Honda CB250R aldım, kazasız belasız sürmek nasip olur inşallah.

Not: Tabi eski bisikletimizi satmadık, ihanet olmasın. Bisiklet sevdası bizde başka :çay:

EmreG bunu beğendi.