1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bir oyun yapmayı planlıyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Erendeha tarafından 13 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Oynar mısın?

1. Oynanabilir

7 oy
    58,3%
  2. Boşver knk bırak bu işleri

5 oy
    41,7%
  1. Erendeha

Erendeha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Malum abiler evdeyiz üstüne yaz tatili falan geliyor Unreal Engine kullanarak fps tarzı bir oyun yapmayı planlıyorum ama tam olarak kafamda bir şeyler tasarlayamıyorum şunu düşündüm yine CS:GO gibi ama takımınızın bölgesinde bir kule var aynısı karşı takımdada var ve siz silahlarla ateş ederek yada bomba atarak kuleyi yıkmaya çalışıyorsunuz ve her takıma 20 kişi (toplam 40 kişi) harita büyük oluyor sticky bomb tarzı bombalarla haritadaki siperleri falan havaya uçurabiliyorsunuz. Bunun gibi bir oynu oynar mıydınız acaba tutar mı ? Zaten steam üzerinden düşük makul bir fiyata koymayı düşünüyorum

Bu arada eğer oyunu yapmayı başarabilirsem forumda bol bol key dağıtırız artık :D

bu arada bi hayal belki ama yazılım konusunda biraz bilgim vardır devletin verdiği kurslardan belirli sınavları geçip lisans almışlığım var yani euheue ben bi oyun yapam moruq yha Allah Allah bu bilgisayarı nasıl açıyoduk acaba gibisinden değil yani

UlasCaNN, 38 KAYSERİLİ 38 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  2. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle vazgeçme. Baktıysan benimde benzeri (gelecekle ilgili hayal) konum var ve anladığım kadarıyla başaramayacağımız birşey yok. O yüzden devam et vazgeçme. Anlattığını uygularsan çok zevkli olur.

Erendeha bunu beğendi.
  3. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Teşekkürler umarım yapabilirim hemen kısa sürede dandik birşey yapmayacağım en erken yazın sonu olarak planlıyorum tabii büyük ihtimalle daha da uzayacak ama senin açtığın konuya bakacağım şimdi teşekkürler.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  4. Tahsin Dede

Tahsin Dede

159
    28
    80
    Boşver Knk Bu İşleri Eğer Yapacaksan Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Versiyonu Nu Çıkar O Tutabilir Bu Arada Devlettin Verdiği Yazılım Dersleri Demişsin Bu Tür Kursları Nerelerden Kayıt Olabiliriz Halk Eğitim Merkezlerinden Kayıt Olmak Mümkün Mü Bende Oyun Yapma Bu Oyunun Multiplayer Versiyonu Nu Çıkaralım Eğer Öyle Bişey Yaparsan Sanada Destek Veririz
    Eğer Oyunu Yapacaksın CS:GO Tarzı Yapma Simulasyon Oyun Yaparsın Oynarız.

5. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kurslara gençlik merkezlerinde kayıt olabilirsin benim okuduğum okula tanıtıma gelmişler bende bilişim hocasıyla takıldığım için o beni yazdırdı gençlik merkezlerine gidip kayıt olabilirsin ama her ilde vardır. Gel gelelim multiplayer olayına o işin nasıl gerçekleştiği hakkında açıkçası pek bir bilgim yok ve yeni mp modları yapmaya çalışıp tarihe karışan çok kuruluş oldu :) hem de yani insanın kendi sıfırdan yaptığı birşey harika olur bide işin gelir kısmı var bunu işim olsun diye yapmıyorum ama mesela düşün uğraşmışsın tmp gibi bir mod yapmışın gelirin sadece bağışlar ama ben kendim bi oyun yapsam 10 lira desem ve günde 10 tane satsa (ki steam gibi bir platformda daha çok satar diye düşünüyorum ) günde 100 tl ayda 3.000 lira , az mı :) öyle düşünüyorum.

38 KAYSERİLİ 38 ve UlasCaNN bunu beğendi.
  6. Tahsin Dede

Tahsin Dede

159
    28
    80
    Yazılım Konusunda Bilgi Sahipliği Demişsin Ben Sana Soru Sordum Onu Bilmiyorum Demişsin Oyun Yapabiliyorsan Multiplayer Modu Çok Kolay Yaparsın Eğer Öyle Yapamam Diyorsan Sana Yardımcı Yazılımcı Getiririz İkiniz Birlikte Yaparsın
    Bide Gençlik Merkezi Demişsin Sen Hangi İlde Bulunursun Ve Hangi Yazılım Dilleri Öğretiyorlar Bunun Hakkında Biraz Bilgi Verir Misin.

7. iArknn

iArknn
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    +Karışık varmı abi
    -Var
    +Yükle.

Hsdjskakskskksdjjska

Nobody;
    Sticky Bomb + Leauge of Legends.+ Cs:Go

Steam;
    Ooo yeni oyun misss

Erendeha bunu beğendi.
  8. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Farzedelim oyunu yaptın. Oyuncuyu nasıl toplamayı planlıyorsun.?

9. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Açıkçası yazılım konusunda biraz bilgim var dedim yani profesyonel değilim usta bir yazılımcı bile olsan genel olarak bir konuya yönelirsin yani gofret makinesinin yazılımını yapan adama akıllı telefon yaptırabilir misin? Ben Karaman’da oturuyorum burda bile kurslar var ki burayı hala ilçe sananlar bile var tahminim her şehirde kurslar vardır bize başta scratch gibi basit yazılımları öğrettiler sonra HTML ve Arduino çalıştık.

Oyunu steam’e eklemek için greenlight denen yerden oy çokluğuyla geçmesi lazım oyunun mağaza sayfasını kendin tasarlıyorsun adamlar bakıyor beğenen geçsin diyor ve oynunu steam’e eklemiş birinin yazısını okudum ilk gün 6000 kişi girip oy veriyor demiş zaten bu temel bi kitle oyunu birkaç YouTuber ve twitch yayıncısına göndersem genellikle bakıyor oynuyorlar onların kitlesi sonra steam’e yeni eklenenler kısmına bakan kitle oyun dergileri Türklerin yaptığı oyunlara genellikle bakıyor onlara göndersem ordan bi kitle steam yeni eklenen oyunları haberler kısmına ekliyor ordan bi kitle.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Nisan 2020