1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bir kaç teknik sorun

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Gustav tarafından 16 Mayıs 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Selam arkadaşlar, aldığım bir kaç hatadan dolayı desteğe ihtiacım var.

1. olarak: Bağlantınız gizli değildir. Formattan önce de vardı, format atınca düzelir sandım.
    Bağlantınız gizli değildir hatası alıyorum. Formattan sonra 10 saat kadar düzeldi. Ancak yeniden "Bağlantınız gizli değildir" hatası alıyorum. Bir kaç video izledim. Aşağıdaki ayarlardan değer kısmına girip yeni kayıt dosyası oluşturdum değerini 10 verdim. Ancak pc aç kapa yapınca yeniden aynı hatayı alıyorum.

Buraya girip o değeri silip random atsam bile tarayıcıya girip erişimim geri geliyor.

2. X Firefox uyg. kaldıramıyorum.
    Formattan sonra kendi kendine geldi. Firefox kuruldu sildim ancak bu uzantıyı silmeyi hala bulamadım.

İyi forumlar.

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde geldiğiniz noktadan itibaren aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
    1) İnternet Settings -> Sağ Tık "ver" -> Gelen ekranda kayıt edeceğimiz reg dosyasına herhangi bir isim veriyoruz (örneğin "1") ve masaüstüne kaydediyoruz.
    2) Win+R -> shell:startup -> Açılan klasöre "1" adını verdiğimiz dosyayı atıyoruz.PC'yi yeniden başlattığınız zaman "Kayıt defterine eklensin mi?" tarzı bir soru sorabilir, onay verirsiniz.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  3. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Maalesef herhangi bir düzeltilme olmadı.

4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Chrome kısayoluna sağ tıklayın -> Özellikler -> aşağıda bulunan hedef satırına "–ignore-certificate-errors" kodunu ekleyin (tırnaklar olmadan) - Uygula & Tamam diyip kapatın.Tekrar hata alıp almadığınıza bakın, eğer hata alırsanız "Devam Et" diyerek es geçip geçmediğine bakın.

DaNgEr900 bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili

X-Firefox bir adware olarak görünüyor. Tavsiyem, elinde varsa bir kurtarma diski oluşturman (kaspersky rescue disk gibi), bununla bilgisayarı çalıştırıp tam tarama yapman. Veya malwarebytes ile de deneyebilirsin. Muhtemelen iki sorunun kaynağı da bu adware (xfirefox).

İngilizcen varsa şurayı incele : https://www.bleepingcomputer.com/vi...x-unwanted-firefox-developer-addition-windows

Son düzenleme: 16 Mayıs 2021
    DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili

Maalesef, netten bir kaç SSL sllme ya da hedef satırına yazma, reg dosyası oluşturma gibi konuları denemiştim ancak bir düzelme olmadı. Formattan sonra bile devam etti. Güncellemeleri yükledikten sonra oldu iki seferde Driver Solution Pack ile yapıyorum. Firefox kuruyor tikini kaldırmayı unuttum o da bir seçenek yani ikinci seçenek bunu tetikleyebilir ama formattan önce de oluyordu. O zaman böyle bir görev görmüyordum.

İndiriyorum deneyeceğim. @Razor3214 maalesef olmadı. 9 tane buldu ama driver solution pack uzantılı reklam tarzı ne internet düzeldi ne de xff uzantısı gitti. @Caner C. Şu ana kadar kiyardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2021
  7. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hangisini denedin?

8. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Alttaki linktekileri zaten denemiştim. Bide Kaspersky ile denedim ancak bir etkisi olmadı.

9. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Formatı nasıl atıyorsun? Windows üzerindeki "Sıfırlama" ile mi, yoksa format diski (usb vs) ile mi?

10. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    USB ile atıyorum. XFirefox DriverPackSolution, Tarayıcı sorunu KMS ile alakalı olabilir. Daha önce başıma gelmedi, gelenide görmedim ama bir ihtimal olabilir.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.