1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Bilgisayardan Anlayanlar Gelebilirmi Lütfen :)

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve BeratALTIN tarafından 13 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. BeratALTIN

BeratALTIN
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ekran kartım bundan 2 gün önce burayada konu açmıştım durup dururken ekranda çizgiler felan çıktı kapandı neyse dün bunu bi açıyım dedim sıkıntısız açıldı oyunlarımı yükledim felan format atmıştım bugün arkadaşla bir age of empires atalım dedim oyuna girdim savaşa girdik ekran çizgi çizgi oldu kapandı ekran kartı çok sıcaktı ben bunun termal macununu 2 gün önce silmiştim bozulduktan sonra şimdi diyorumki acaba hava sıcak yaz ayındayız ısıya dayanamayıp kendini korumayı alıp kapatıyomu ? yoksa bozukmu yarın termal macun alıp denesem bi faydası olurmu normalde pcde facebook Teamspeak3te felan 50 55 derece arası oyuna girdiğim anda 81 85 dereceyi ve daha fazlasını buluyor Termal macun alsam yardımcı olurmu acaba ısındığındanmı yapıyor yoksa Ciddi ciddi bozuldumu anlayamıyorum bozulup bozulmadıgını şimdi gider kalitelisinden bir termal macun alırım yine aynısını yapar boşuna para vermiş olurum bunu anlamanın bi yolu varmı Yardımlarınızı Bekliyorum İyi Akşamlar WOTMP Ailesi :)

Ekleme: Termal Macun Önerilerinizi Beklerim İyi Olsun Ucuz Pahalı farketmez ama çokta pahalı olmasın

2. ALTUNSOY

ALTUNSOY

661
    268
    230
    bu dönemde pc parçaları sıcaktan sorun yaşayabiliyor maalesef ama ekran kartında bır problem oldugu kesın mavi ekran felan alıyormusun hiç çok ısınınca ne oluyor ekran gıdıyormu yoksa cızıkler başlıyormu eğer imkanın varsa başka bir pc de deneme şansın varmı ekran kartını tabikide uyumlu bir pc ile ekran kartındada olabılır problem ısınma problemı var demekkı veya Grafik işlemcisi arızalanmış olabilir olmadı bende bir problem vardı ekranda cızıkler oluyordu kabloyu degıstım düzeldi ama yinede Grafik işlemcisi arızalanmış gibi duruyor Ekran kartının lehimleri sorununa sebep olmuş olabilir.

BeratALTIN bunu beğendi.
  3. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çizikler oluyor facebookta felan gezerken hiçbirşey yok tsde whatsapptada sıkıntı yok oyunu açıyorum bianda 80 derece oluyo odamın için çok sıcak zaten değiştirdiğiniz kablo ne kablosuydu bende bi power kutusundan gelen kablo var ekran kartına 2 tane onlarımı değiştirdiniz ?

4. Belirli bir süre boyunca bilgisayar teknik servisinde çalıştım,oraya'da aynı senin şikayetinde müşteriler geldi.Pc belirli bir ısının üstüne çıkınca iç parçalar hasar görmesin diye anakart kendini korumaya alır ve güvenli bir şekilde kapanmaya çalışır.Ekran çizgileri ise ya monitor'den ya da pc'nin iyi bir detaylı temizlik anlamına gelir.Oraya gelenlerden biliyorum,eğer pc'nin içi aşırı derecede tozlu ise temizleyince ekran ile ilgili her hangi bir sorun kalmadı.Tanıdığın güvendiğin birisi varsa ona getir.Genelde macun her şeyin çözümü olamıyor.:D

BeratALTIN bunu beğendi.
  5. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarın içi tozda hani aşırı değil az bir şekilde 2 gün önce ekran kartını tertemiz yaptım şuan macun yok üstünde oyuna giriyorum mesela fanı şuan 100 de 100 yaptım oyuna girince 80 derece 85 derece de geziyo

6. Yukarda okuduğum kadarıyla macunu silmişsin gpudan tekrardan macun sürün soğutucu ile gpu arasında hava boşluğu olacağı için yüksek sıcaklıklara ulaşacaktır ve bu bileşenlerinize zarar verir.

BeratALTIN bunu beğendi.
  7. Pro54

Pro54
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

29
    141
    30
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    macunu silerseniz fanlar tek başına hiç bir işe yaramayacaktıkr ısınma yapacaktır ve ekran kartı sıcaktan yanmamak için ya kendini kapatacak yada sistemi yeniden başlatacaktır. termal macun 15 20 lira alın güzelce çok kalın olmayacak şekilde sürün probleminiz düzelecektir.

BeratALTIN bunu beğendi.
  8. BeratALTIN

BeratALTIN
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ama bu macun varkende yapti skinti ords :/

9. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Termal macun zamanla özelliğini kaybeder. Siz diyorsunuz ki macunu sildim bilgisayar ısınıyor, sorun daha büyük :)
    Macun olmadan bilgisayar çalıştırılmamalıdır. Hemen bir macun ikmali yapılmalıdır. İşe yarayacaksa sürelim yoksa sürmeye gerek yok gibi bir muhabbet olamaz, kabul dahi edilemez.

Ben bu modeli kullanıyorum: http://www.hepsiburada.com/xigmatek-pti-g3606-termal-macun-pm-bd304771

Ayrıca soğutma konusunda Zalman macunları , soğutucuları kalitelidir fakat biraz da pahalıdır.

Son düzenleme: 20 Temmuz 2017
  10. Pro54

Pro54
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

29
    141
    30
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    evet çünkü termal macun zamanla aradaki soğuk havayı aktaramadığı için bu problemi yapacaktır çünkü özelliğini kaybetmiştir yenilenmesi gerekir :)