1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Ban Değerlendirmesi

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Vabis TV tarafından 25 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Vabis TV

Vabis TV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

194
    72
    120
    Scania
    TruckersMP Profili

ya beylerbundan ban atılırmı tertemiz gidiyorum adamda bana çarpıyacaktı sağa gitti hafif bundan dolayı 6 banım oldu perma yedim ya

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    O anda yapabileceğin 3 seçenek var:

• Karşıdakiyle kafa kafaya çarpışmak
    • Sağındaki oyuncunun önüne kırmak
    • İki oyuncuyu sıkıştırıp aralarından geçmek
    Peki bu 3 seçeneğin ortak yönü nedir? Ben söyleyeyim, 3'ünün de ban sebebi olması.Yani maalesef ki bu harekete ban atılabilir. :(

§2.2 Çarpmak* - Ramming

Kasıtlı olarak veya ihmal nedeniyle başka bir oyuncu ile çarpışmaya neden olmak.Aracı başka bir oyuncuya doğru sürerek bir çarpışmaya neden olmaya çalışmak.
    Örnek: Aracınızla seyrederken bir başka oyuncuya çarpmanız, karşı şerit ya da halihazırda seyretmekte olduğunuz yönde bulunan bir başka şeritte seyreden oyuncunun üzerine direksiyonu kırmanız, sollama manevrasını gerçekleştirirken bir başka oyuncuya sizin ya da arkanızda taşımakta olduğunuz yükün sizden kaynaklı hata sebebiyle çarpması vb. durumlar.

§2.3 Engelleme* - Blocking*

Herhangi bir oyuncunun yolculuk sırasında önünü kesmek, otoyol, şehir ve benzer alanların girişlerini aracınızla veya yükünüz ile diğer oyuncuların kullanımına kasıtlı olarak kapatmak, kullanıcıların geçişini engellemek yasaktır.
    Örnek: Kaza sonrası aracınızda ağır hasar oluşmuş olmasına rağmen hatırı sayılır süre boyunca bölgede kalmaya devam ederek F7+Enter kombinasyonunu kullanmamak.Aracınızla seyrederken bir başka oyuncunun önüne kırıp, hızınızı düşürmeniz ve oyuncuyu engellemeye çalışmanız.Yükünüzü yol ortasında bırakmanız ve trafiği engellemeniz.Aracınızla diğer oyuncuların yolunu kapatmanız vb. durumlar.

§2.4 / Hatalı Sollama* - Incorrect Way* / Inappropriate Overtaking*

Bir yolda hatalı yönde seyretmek.Son derece düşük FPS alanında ve/veya çok miktarda trafik bulunan alanlarda başka bir oyuncuyu sollamak ya da sollamaya kalkışmak, kaza yapmasıyla sonuçlanması ve benzeri durumların yaşanması bu kuralın ihlaline girmektedir.Trafiğin kilitlendiği alanlarda şerit değiştirmeye/diğer oyuncular arasından sıyrılmaya çalışmanız da bu ihlale dahildir.Trafik yoğunluğu olan bölgeler 25+ oyuncu olarak kabul edilir.
    Örnek: Özellikle yolun üzerinde çift ve kesiksiz çizgiler mevcut iken sollama manevrasına kalkışmanız.Sollama manevrasını gerçekleştirirken ardınızda bulunan oyuncunun kaza yapmasına sebebiyet vermeniz.Trafiğin sıkıştığı alanlarda diğer oyuncular arasından sıyrılmaya çalışmak vb. durumlar.

Tüm oyun kurallarına ulaşmak için tıklayın.

3. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Konvoyun başında birisi sollamayı başarmış, ancak sen düz gitmeye devam ediyorsun. Önceki banlar genel olarak sürekli aynı şeyi yaptığından gelmiş; Tehlikeli sürüş. Yine aynı davranış, adam banlarına bakıp cezayı süresiz kesmiş.

4. Aborjin

Aborjin
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    107
    29
    35
    Akıllanmassan olacağı bu.

5. KacaKTV

KacaKTV
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    %100 Ban sebebi geçmiş olsun :(

6. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle ban sebebi ayrıca senin o konvoyu o yolda geçemeyeceğini düşünmen gerekirdi.

7. BASHKOOV

BASHKOOV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    642
    916
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    böyle ban atan admin de kendine adminim demesin bi zahmet(!)

8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    BASHKOOV, Extreme ve DesertEagle26 bunu beğendi.
  9. EsnafTV

EsnafTV

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    gecmiş olsun gitti oyun

10. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şimdi hocam yol neresi dc ise geçmiş olsun kimsenin gözünün yaşına bakılmaz. Bak desen ki sollama serbest yerde sollamaya çıktım kimseyede çarpmadım admin attı banı atmasa karşıdaki veya yandaki arkadaşla hallederdim derim haklısın niye çünkü trafik kuralları açık sollamaya çıkarsın karşında biri varsa iki taraf yavaşlayıp şeridine geçer olur biter ama 5 banım var önümde konvoy yaptığı bariz 10 kişiyi solluyorum ve kalabalık bir yoldayım, tab a baksam karşıdan birinin geliyor olduğunu anlayacak durumdayım yinede risk alıp sollamaya çıkıyorum dersen af buyur haksızsın.
    Bu zamana kadar adminlerin hafif tampon deymesine bile ban attığını görüp çok kişiyi haklı buldum adminlere karşı ama sizde biraz bilinçli olup riskli hesapla kalabalık yerlere girmeyin, 5 banlık hesapla anca promods girilir oda kuytu köşe yerlerde dostlarla sürmek için.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.