1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Haber [ATS] 1.43 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı!

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve CumaliBzdmR tarafından 11 Kasım 2021 başlatılmıştır.

 1. CumaliBzdmR

  CumaliBzdmR
  Yönetim Ekibi Administrator
  Plaka

  30
  4.505
  8.724
  385
  Volvo
  Kamyon simülatörü oyunlarımız için son bir güncelleme yayınladığımızdan bu yana kısa bir süre geçti ancak American Truck Simulator için Açık Beta şubesi için yeni bir test döngüsünün başladığını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

  Açık Beta'nın bu ilk yinelemesi, 1.43 ile getirmek istediğimiz birkaç güncellemeden yalnızca birkaçını içeriyor. Noel öncesi yoğun üretim programımız nedeniyle, diğer pek çok özellik ve/veya güncelleme bu ilk sürüm için zamanında gelmedi. Ancak, bunları daha sonra Açık Beta sırasında getirmeyi planlıyoruz. Geldiklerinde mutlaka size haber vereceğiz.

  [​IMG]

  Lütfen bu Açık Beta'nın devam eden bir yapı olduğunu unutmayın. Bu Açık Beta'ya katılmayı planlıyorsanız, resmi forumlarımızın uygun bölümlerinde karşılaşabileceğiniz hataları bildirerek katkıda bulunabilirsiniz. Geri bildiriminiz ve raporlarınız ekibimiz için son derece değerlidir ve bize yardımcı olmak için zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  O halde lafı daha fazla uzatmadan, 1.43 Açık Beta'nın ilk yinelemesinde neler olduğuna bir göz atalım!

  Sahip olunan damperler

  Damperli Römorkların artık sahiplenilebilir ve tamamen özelleştirilebilir olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Bu treylerler, kömür, toprak, çakıl, taş, kum ve çok daha fazlası gibi dökme malzemelerin taşınmasında kullanılır.

  [​IMG]

  American Truck Simulator'da Damperli Römorklar, özelleştirilebilir 3 gövde tipine sahip olacak. Bunlar Son Damperler, Yan Damperler ve Livefloor Damperlerdir. Her biri farklı uzunluklarda (30ft veya 36ft) ve iki veya üç akslı konfigürasyonlarda mevcuttur. Yan Damperler B-double, Turnpike veya Single treyler olarak mevcuttur ve diğer tüm kasa tipleri sadece tek bir treyler konfigürasyonu ile gelir.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Damperli Römorkunuzu özelleştirmek mi istiyorsunuz? İşaretleyiciler, arka tamponlar, ön ve arka çamurluklar ve boya işleri dahil olmak üzere üzerlerindeki bazı aksesuarları ekleyip değiştirebileceksiniz.

  [​IMG]

  Bu yeni Damperli Römorkları şirketinizde çektiğinizi ve bunları nasıl özelleştireceğinizi görmek için sabırsızlanıyoruz! Yeni sahip olduğunuz dorselerinizin fotoğraflarını Sosyal Medya kanallarımızda ( Facebook , Twitter , Instagram ) bizimle paylaştığınızdan emin olun.

  Kabin İçi Ses Güncellemesi

  Bu güncellemede ayrıca, çevredeki ortam seslerinden kaynaklanan ses zayıflamasının yanı sıra kamyon motorunun ve tekerleklerin sesini simüle eden yeni bir ses efekti de uyguladık. Her kamyonun farklı bir ses yalıtımı olduğu için ses ekibimiz bunu ses eşitleme ve yankı efektleri kullanarak simüle etti.

  Basitçe söylemek gerekirse, araç içi kabin sesleri, birinci şahıs görüşünden sürüş sırasında motor, tekerlek ve diğer dış seslerin nasıl azaltıldığını daha iyi simüle etmek için güncellendi.

  Bu güncellemenin yalnızca ilk tekrarıdır çünkü gelecekte kamyon kabininin boyutuna göre daha doğru zayıflama simülasyonu getirmeyi planlıyoruz. Bu güncelleme hem American Truck Simulator hem de Euro Truck Simulator 2'deki tüm kamyonlara uygulandı.

  Yeni SDF Yazı Tipleri

  1.43 ile birlikte gelen bir diğer yeni özellik ise oyun içinde SDF (Signed Distance Fields) yazı tiplerinin kullanılması. Peki bu oyunu tam olarak nasıl etkiliyor? Bu yazı tipi tekniği, metinlerin ve yazı tiplerinin herhangi bir çözünürlükte, ölçekte veya herhangi bir mesafeden mükemmel bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

  [​IMG]

  Daha küçük bir çözünürlükte veya uzak bir mesafeden yakınlaştırıldığında bozulabilen bir resim gibi görüntülenen yazı tipleri yerine, SDF yazı tipleri herhangi bir boyuta ayarlanabilir ve kullanıcı için mükemmel netlik ve keskinlik sağlar.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Bu güncellemenin ilk tekrarında, bu yeni yazı tipi tekniğini oyunun kullanıcı arayüzüne, Konvoy ad etiketlerine, GPS'e, Plakalara ve Kamyon Gösterge Tablolarına getiriyoruz. Onları gördüğünüzde farkı açıkça görebileceğinizi umuyoruz .

  Değişiklik günlüğü:
  Harita:
  • Genel Hata Düzeltmeleri
  Araçlar:
  • Sahip Olunan Damperli Römorklar

  Diğer:
  • Ses Azaltma uygulaması​
  • MSDF Yazı Tipi Uygulaması ​
  Tüm yeni eklemelerin keyfini çıkarın, ancak lütfen unutmayın: Bu yalnızca açık bir betadır, kararlı bir genel sürüm değildir - bu nedenle hatalar, kararsızlık veya çökmelerle karşılaşabilirsiniz.

  Oyun için modlarla ilgili ayrıntıları almak için lütfen modlama wiki'mizi kontrol edin.

  Açık betaya katılmak isterseniz, bu sürümü Steam'deki public_beta dalında bulabilirsiniz. Erişim yolu şu şekildedir: Steam istemcisi → KÜTÜPHANE → American Truck Simulator'a sağ tıklayın → Özellikler → Beta sekmesi → public_beta → 1.43. Şifre gerekmez.