1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Atılan Kick Haklı mı?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Turkolass tarafından 5 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Yol çizgileri kesikli değil yani şeritte kalman gerekiyordu. Gerekli mi değil mi bilmem ama kicklemiş sonuçta, bir yanlış yok.

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Gerçek trafik kuralları ne zamandan beri geçerli sayılıyor diyeceksiniz hemen cevap vereyim öyle birşey yok. TMP kuralları bilmem kaçta bir madde de sürekli yol çizgilerinde sollama yasak ibaresi geçiyor oyunu oynamadan önce kuralları iyi okumak lazım. Ben kick olayını normal karşılaman gerektiği kanaatindeyim çünkü buna başka admin açık uçlu olduğu için ban bile atabilirdi.
    Ha şuda var navigasyonda karşıdan geleni nokta şeklinde gördüğün oyunda niye sollama yasağı kuralı uygulanır? Bilen bilir karşı tarafı göremediğiniz durumlar için o sürekli yol çizgisi konulmuş. Bizim böyle bir sorunumuz yok hem tab dan hem navigasyondan karşıdan gelen adamın konumunu çok net şekilde anlıyoruz. Burada arkadaş gayet temiz sürmüş hatası yok.

Razor3214, Turkolass ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kick atılmamış, servise teleportlamış ki, bu da gayet normal. Zaten 3 ihtimal ve 3 yaptırım mevcut.
    1. Sollarken kazaya sebebiyet verirsen, banlanırsın.
    2. Sollarken kazaya sebebiyet vermezsin ama X bir kullanıcıyı zora sokarsan, sıkıştırırsan veya 2 tırın arasından kıl payı geçersen, kicklenir veya banlanırsın.
    3. Nizami şekilde sollarken görürsün, kimseye zarar vermemişse; teleportlar, kickler veya görmezden gelirsin.
    Tab ekranındaki kişi sayısına da bakacak olursak, sollama yapmak için gayet uygun bir kullanıcı sayısı ama admin bey görmezden gelmek yerine güç gösterisi yapmayı tercih etmiş. Maalesef 5 parmağın 5'i bir değil. 1 parmak için bütün kolu suçlamak da ne kadar doğru bir davranış orası da tartışılır.

4. Turkolass

Turkolass
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    74
    193
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    bu tarz konulara takılmazdım normalde artık tahammülüm kalmadı. madem bu kadar katı kurallar var neden bana uygulanıyor. bu oyunda çok fazla haksızlık olduğunu düşünüyorum. feedback at dediler birşey olmayacağını biliyordum attık sonuç değişen birşey yok oyun yönetim kadrosu olarak çoğunluğu çöp. tabi işini iyi yapan arkadaşlar var onların hakkını yememek lazım.

bende bir örnek vereyim benim gözümden; kol bence kangren olmuş parmaktan başlamış yavaş yavaş bütün kolu sarıyor eğer parmağı kesmesseniz bütün kolu saracak. oyun aynen bu şekilde gitmeye devam ediyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Şubat 2020
  5. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    düz çizgide sollamışsın da bunu çok kişi yapıyor şansına admin görmüş kick atmış

6. gokhanparlar

gokhanparlar
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

41
    19
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Gerçek hayatta bu hareket yanlış hele ki tır'la hiç olmaz, oyun da kurallar gerçek hayatı referans alındıgına göre kick gayet basit bir ceza yırtmışsın.)

7. KacaKTV

KacaKTV
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Düz çizgide sollamayla alakası yok. Temiz bir sollama yapmışsın ve kick tamamen hatalı. Yanlış id girmiş olabilir gibi geldi bana ama çok tesadüfümsü olur eğer öyleyse. Feedback atıp admini şikayet edin.

Leno'X ve Turkolass bunu beğendi.
  8. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    @Turkolass dostum weezy dediğin adam, bir çok kısaltma küfürün oyun içerisinde yasaklanmasına karşı olmayan bir şahıs. Onun söyledikleri ve yaptıkları zerre umurumda değil. Zamanında çok fazla yönetime şikayet ettik ama bir şey olmadı. Ben de bu yüzden takımdan ayrıldım. Admin takımının başında weezy ve marco olduğu sürece, forumlarda daha çok konu açılır..

mexiumut ve Turkolass bunu beğendi.
  9. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Forumdaş TMP gerçek trafik kurallarını referans almıyor. Sadece CD denen illet yolun sorunlarını çözmek için bazı tedbirler alınmış o kadar. Trafik kuralları işletiliyor bizde ona göre oynayın dense zaten burada uzun uzadıya konuşulmaz böyle konular. Admin arkadaşlar bilir kişi olmadığı gibi belirlenmiş bir trafik kuralları bütününü referans almıyor.
    Bu sadece yönetim ve admin tarafında değil topluluk tarafında da kangren durumda. Biz oyuncular çok iyi bir profil çizmiyoruz. Yönetim tarafı oyuna bir amaç kazandırmazken biz yıllar içinde ancak bir CD yarattabildik yani topluluktan çıkan şey sıkılmadan aynı yolu gitme arzusu. Arz talep meselesi bu. Oyuncu tarafı halinden memnun gibi o malum yolda gidip geliyor. Haliyle yönetimin gevşemesi kaçınılmaz. Yanlış anlaşılmasın burada tmp içinde görev almış arkadaşlar var onlar daha iyi bilir ama benim dışardan gördüğüm bu proje vizyonunu yitirmiş durumda ve kendini ilerletmek için toplum baskısı görmüyor, çaba sarfetmiyor. Yönetim projesine ömür biçti ölmesini bekliyor gibi bir hava var.

10. Aborjin

Aborjin
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    107
    29
    35
    o zaman bir düzeltme yapayım, ilk yediğim cezadaki kanıtım silinmişti ve geribildirim gönderdim
    Herhangi bir staff o geribildirime gizli bir mesaj bıraktı ve bana yasağın üstünden 1 ay geçtikten sonra cevap verdiler ve yasağı kaldırmadılar bilin bakalım cevap veren kim :D baş harfi marco

ancak ben itiraz içinde işledigim suçu kabul etmiştim ondan dolayı yırttı.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.