1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Askerlik Tecili

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FuRKaN37 tarafından 1 Şubat 2021 başlatılmıştır.

1. FuRKaN37

FuRKaN37
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

172
    31
    130
    Scania
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar sabah e devletten yoklama kaçağı olarak arandığıma dair mesaj geldi. Askerlik şubesinde gittiğimde yoğunluk olduğundan tecil için gerekli belgeleri güvenliğe sordum. Güvenlik tecil işlemi için sadece ek c2 belgesi olması gerektiğini söyledi doğru mudur ekstra bir belge gerekir mi

alikvp bunu beğendi.
  2. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Ek C2 Belgesiyle Askerlik Erteleme Nasıl Yapılır
    Diyelim ki bir yerde okuyorsunuz ve askerliği de tecil ettirmek istiyoruz. Bunun için öncelikle öğrenim gördüğünüz okula başvuru yapıp ek c2 belgesi almak istediğinizi söyleyeceksiniz. Öğrenime devam ediyorsanız okul size ek c2 belgesi vermek zorundadır. Size verdikleri ek c2 belgesini ülkenin herhangi bir yerinde bulunan herhangi bir askerlik şubesine teslim etmeniz gerekiyor. Ek c2 belgesini askerlik şubesine teslim edince askerliğiniz şube tarafından otomatik olarak tecil edilecektir.

Ek C2 Belgesinin örneğini görmek için buraya tıklayın.

hackvita, Razor3214, hoca33 2 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. FuRKaN37

FuRKaN37
    Plaka

172
    31
    130
    Scania
    TruckersMP Profili
    E devletten c2 belgesi indirdim o geçerli oluyor mu. Yoksa halk eğitim merkezinden mi almam gerekiyor. Gönderdiğin örneği mobilde olduğumdan göremiyorum.

4. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    C2 Belgesini okuduğunuz okul verecek okulun size vereceği belge örnekte verdiğim belge gibi olacak yanı siz belge taslağını okula getirmenize gerek yok onlar belgeyi oluşturup onaylayıp verecekler. Verdikleri belge örnekte verilen belgenin aynısı olacak bunu okul yönetimine söylemenize gerek yok sürekli yaptıkları uygulama . Kolay gelsin.

Okulun verdiği belge onaylı soğuk mühürlü olması gerekiyor. e Devlet üzerinden onaylı veriliyor mu bilmiyorum.
    Kesin emin olmak için verdiğim adrese mail atın. bilgi@turkiye.gov.tr
    c2 belgesi e devlet üzerinden alına biliyor mu öğrene bilirsiniz.

e Devlet üzerinden aldığınız c2 belgesinde okuduğunuz okul bilgileri var ise zaten aldığın belgede barkod var yasaldır. sorun çıkacağını zannetmiyorum siz gene de yukarıda verdiğim adrese durumunuzu açıklayan mail atın daha garanti olur.

hoca33 2 bunu beğendi.
  5. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili

ben suan askerlik subesinde gecici gorevde calisiyorum tecil etmek istiyorsan eger okuduguna dair ogrenci belgesini islak imzali yada muhurlu olarak alip askerlik subene teslim edip onlarin yonlendirmesiyle yapmani tavsiye ederim ayrica tecil ettirmek kisinin ozgurlugunu ve zamanini calar en iyisi yapip bitirmek tir iyi forumlar....

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herhangi bir üniversitede öğrenim görüyorsan, orada Öğrenci İşleri'ne gidip okuduğuna dair belge alabilirsin. Normalde okul bunu kendi hallediyor diye biliyorum. Lise mezunları 3-4 sene (tam emin değilim bundan), lisans mezunları 2 sene tecil ediyor, yüksek lisans ise 1 sene.

Aktif öğrenim görüyor musun?

hoca33 2 bunu beğendi.
  7. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Aktif eğitim gördüğünde zaten otomatikman tecilli oluyorsun. Herhangi bir evrak vermene gerek yok diye biliyorum. Eğer yoklama kaçağı olarak mesaj aldıysan, ilerleyen zamanda ceza aldığına dair posta gelecek, para cezasına çarptırılacaksın.

8. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim başıma benzeri bir durum geldi üniversite hazırlığın ilk dönemi eve yoklama kaçağı olduğuma dair belge gelmiş. 20 yaşına bastığınız yıl hangi celp dönemine denk geliyorsanız o günden itibaren yoklama kaçağı sayılıyorsunuz. Ben okulu arayıp tecil işlemlerim neden yapılmadı benim mi yapmam gerekiyor diye sormuştum üniversite TC mi alıp tecil işlemini kendi yaptı. Yine de siz askerlik şubesine en kısa zamanda gidip bir görünün. Yine telefonla arayıp e-devlet üzerinden ek c2 nin geçerli olup olmadığını sorunun o şekilde gidin. Okuldan almak kimi zaman başka bir ilde yüzlerce km uzakta olduğu için çok zor olabiliyor.

Ve artık şu ıslak imza mühür olayını rafa kaldırmamız lazım. E-devlet bir vatandaşın tüm bilgilerini içeriyor. Buradan alınan belgelerin altında "iş bu belgenin doğruluğu hakkında şüpheye düşülmesi durumunda ilgili kurumu arayınız" ibaresi var. Ülkede sahte diplomadan geçilmezken neyin ıslak imzası mühründen bahsediliyor anlamıyorum. Misal e fatura olmasına rağmen şirketler hala faturanın aslını denetlemeler için saklamak durumunda. Kağıt israfını bir düşünün.

DursunAltung, Doctor Pikachu ve hoca33 2 bunu beğendi.