1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Arabanın Çabucak Akü Bitirmesi Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Enes55 tarafından 14 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Enes55

Enes55
    Administrator
    Plaka

1.159
    2.672
    250
    Scania
    Selamun Aleyküm arkadaşlar. Bu forumdakiler zaten arabayı biliyordur :D Bilmeyenler için araba 2011 Opel Astra H kasa, 1.3CDTI 90BG bir motora sahip, 6 ileri EasyTronic şanzımana sahip, yanlış hatırlamıyorsam Enjoy donanım paketine sahip bir araba. Yaklaşık 1 yıl önce üstündeki inci marka 12V 60A akü ömrünü tamamladı, yeni Mutlu 12V 60A bir akü aldık. Bu aküyü arabaya taktık, bizi bugüne kadar idare etti. Şimdi, sorunumu anlatayım : Bu akşam bir yere düğün çıktı ve gideceğimiz yer biraz uzaktı, arabayla gidelim dedik. Klasik düğün hazırlanması bitene kadar arabayı çalıştırayımda ısınsın dedim. Yalnız, araba 6 gün yattı. Arabanın yanına gittim, şoför kapısını açınca easytronic beyni ses çıkarıyor otomatik Opel 'ler de, o ses zayıf geldi, dedim bu araba hayatta çalışmaz. Neyse, kontağı çevirdim Mazot Pompası 'nın sesi de zayıf geldi. Kontağa bastım, araba acayip zorlanarak çalıştı. Hava ise 13 dereceydi. Her neyse motoru ısıttım, düğün salonunun oraya gittik. Çıkışta yine zorlanarak çalıştı, ama bir öncekinden daha rahat çalıştı. Şu an evin önünde yatıyor araba. Peki, şimdi size sorum : Bu araba neden bu kadar çabuk akü bitirdi ? Hep yeni akü 'mü alacağız bu arabaya :D ?

opel57 ve FRANSMAAS bunu beğendi.
  2. EM1R

EM1R
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kısa devre yapıyor olabilir yada şarj dinamosunda problem olabilir pek anlamam opel den ama aklıma gelen şeyler bunlar.

Enes55 bunu beğendi.
  3. BerkaYYY

BerkaYYY
    Plaka

657
    781
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İnternette araştırdım ve bir kullanıcının yorumunu seninle paylaşıyorum.Kullanıcının yorumu şu ''aracını seyrek kullandığından dolayı akün zayıflamış e tabi zayıf aküde kendini en iyi soğuk havada belli ediyor.'' Belki 6 gün yattığı için akü azalmış olabilir.

Enes55 bunu beğendi.
  4. Driven06

Driven06
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bakımlı düzgün kullanılmış bir akünün ortama 8 yıllık bir ömrü vardır. Sizin akünüzün çabuk bitmesinin sebebi ya şasi üzerinde geri dönüşte bir yere temas ediyor yada alternatörünüzde bir sorun var aküyü yeniden şarj edemiyor.

Enes55 bunu beğendi.
  5. Mertcan39

Mertcan39
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    373
    150
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    şarj dinamosu konjektör ölçülmesi gerekir kaç volt elektrik üretiyor bakılması lazım

TurkOyuncu206 ve Enes55 bunu beğendi.
  6. Arabanın kilit açma tuşuna basılı tut 4 cam otomatik aşağı insin sonra sabah akşam aynı takitiği yap sonra @Gökhan53 'e Whatsapp'dan video at.Sonra baba akü,yok akü nerede..Aramızda 5 dk'lık mesafe var vurdurmak gerekirse ara krds.Arabalar aynı,kasalar farklı :D

7. Enes55

Enes55
    Administrator
    Plaka

1.159
    2.672
    250
    Scania
    Mutlu akü cortladı :D birde mutlu akü alın diyordun :D :D araba manuel olsa vurdurulur da, otomatik işte... sizin aküyü verirsin artık :P

8. UzmanCavus

UzmanCavus
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    @Enes55 şahinlerden fullersin artik senin aküyü hehehehe

Enes55 bunu beğendi.
  9. Samar Evladi

Samar Evladi
    Plaka

56
    27
    65
    DAF
    TruckersMP Profili
    Mutlu Akü 1000 Numara :D O Aldığın Akü Bozuktur Zaten Çokta Güzel Değil Mutlu Akü

Enes55 bunu beğendi.
  10. Mertcan39

Mertcan39
    Plaka

27
    373
    150
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    mutlu akü bu işlerin içinde iyilerdendir ben motosiket konusuna hakimim fakat akünün bozulmasındaki sebep araçtaki elektrik sorunlarıdır

Enes55 bunu beğendi.