1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Araba Değişikliği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve burakekker tarafından 19 Kasım 2019 başlatılmıştır.

1. SonDucatocuUgur

SonDucatocuUgur
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

34
    10
    16
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    ağzınıza sağlık <3 volkswagen grubunda tek sevdiğim araç golf 7.5 highline ve superB dir. yok passatmış, jettaymış uzak kalsınlar benden. aynı şekilde audi ve skodadaki araçlar...

passat gereksiz pahallı, arteonda aynı şekilde. golf 8 i söylemiyorum bile. şu zamana kadar yapılmış en iğrenç volkswagen olabilir...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Kasım 2019
    Ozan Ceylan, EmreG ve UlasCaNN bunu beğendi.
  2. Emir78

Emir78
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Güzellik kişiden kişiye değişir arabayı gömmeye gerek yok :D

Leno'X bunu beğendi.
  3. RS77

RS77

33
    1
    2
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam öncelikle iyi akşamlar düşündüğünüz jetta 1.6 tdi motor kodu yüksek ihtimal cayc dir euro5 dizel motor tahminen bu paralara alacağınız bir 1.6 tdi 100 bin kilometrelerin üstünde olacaktır bu yüzdende ülkemizdeki yakıt kalitesi kullanım stili ve bakım şartlarından ötürü enjektörlerde sıkıntı yaşıyabilirsiniz 1.6 tdi ın enjektör sorunu herkes tarafından bilinmekte bana kalırsa fluence ve egea için bu fiyatlar fazla ama ikisinden biri derseniz ben egea derim parçası gırla var usta konusunda sorun yaşamazsınız motor dayanıklıdır ama güvenlik konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim fransız gurubunda özelliklede citroen ve peugeot ta elektriksel problemler baş göstermekte bu eskiden beri gelen birşey uzun süre kullanacaksanız tavsiye etmem onun dışında size önerebileceğim araç 1.6 cdti 136 beygirlik bir astra j sedan olur sağlam dayanıklıdır motor zaten çok canlı çok güzel bir araç b7 kasa a4 alabilirsiniz a3 alabilirsiniz birazcık zorlarsanız bulursanız c6 kasa a6 bile bulabilirsiniz enes kılıç beyin yaptığı yoruma verdiğiniz cevapta fransızlar almanlardan daha konforlu tasarımı daha güzel demişsiniz tekrar düşünün derim zira g20 3 serisi audi a4 a5 a6 mercedes c a cla ki konfor olarakta üstün olan araçlardır fanatiklik yapmayalım tasarım konusunda fransızlar son 3-4 yıldır toparlamaya başladılar kendilerini ve hala tam olarak başarabilmiş değiller yeni 508 de bile çok eksiklikler bulunmakta.

Ek olarakta volkswagen evet yaklaşık 6 yıldır aynı tasarımı kullanmakta fakat güncelliğini hala koruyan eskimeyen bir tasarım ki yenilemeye başladılar bile

Kullanım stilinize ve bakımlarda kullandığınız yağa dikkat edin hocam aracınızdaki motor LSPI problemine yatkın bir motordur gerçi genel olarak düşük hacimli turbo benzinli araçlarda görülen sorun Low Speed Pre Ignition kısacası vuruntu çok fazla yüksek vites düşük devir gitmeyin biraz devirli gidin bu sorunun sonucu piston kırmaya kadar gider yağınızıda dexos1 gen2 onaylı kullanın marka olarakta önerim liqui moly special tec 5w30 dexos1 gen2

Zaten kullanırken yüksek viteste düşük devirde gaza oturduğunuzda vuruntuyu anlarsınız direksiyon titrer yüksek vites düşük devirde gaza yüklenmeyin vites düşürün hafiftende devirli kullanın

UlasCaNN ve Enes55 bunu beğendi.
  4. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Ben fiyat bakımından değil tasarım bakımından söyledim neyi alıntıladığımı okusaydın

5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    VW grubunun DSG şanzımanları ile ilgili şikayetler de var. Buna dikkat etmek de lazım. Arabadan pek anlamam (dış görüntüsüne bakıyorum sadece, arabam da yok zaten), okuduklarımı yazıyorum. Şimdi biri çıkıp "yukarıda anlatılan araçlarda dsg bile yok" derse bu mesajım atlanabilir bile. :D

Ozan Ceylan, Emir78 ve Leno'X bunu beğendi.
  6. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Haklsın bazen dsgler sorun çıkarta biliyor ama bunun önüne şöyle geçebiliriz:Vitesle çok ilişkiye girmemek lazım yani habire vites küçültüp yada büyütmemek lazım tabi bakımlarınıda kaçırmamak lazım

7. burakekker

burakekker

66
    12
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    dostum konuları çarpıtma anlayan anlıyor gereksiz yere saçma bir yorum yapmışsın bunlar olabilcek şeyler !

hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim sormak istedim şey aracın yıllı eski olduğundan babam biraz soğuk bakar duruma kast etiğim durum aracın yaşı büyük olcağından dolayı sizce bu durum ilerde sorun çıkartırmı ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Kasım 2019
  8. Kalpar

Kalpar
    Plaka

18
    384
    219
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    evet olabilcek şeyler bunlar haklısınız

9. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Abi konfor ve sürüş zevki diyorsun j kasada konfor yok diyebilirim inan fiestadan indim j kasa astraya geçince konfor bakımından eksiklik hissettim

10. Ozan Ceylan

Ozan Ceylan
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.325
    7.769
    255
    Şimdi herkes güzel yorumlar atmış ancak aracı nasıl,ne için kullanacağınız da önemli ve 70 bin civarı paraya çok daha iyi araçlar vardır fiat ve reno grubuna göre.Sonra sürüş zevki mi istiyorsunuz konfora mı düşkünsünüz bunları da yazmalısınız

UlasCaNN ve Razor3214 bunu beğendi.