1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Anakart Ram Desteği?

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve TahaInanli23 tarafından 4 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. TahaInanli23

TahaInanli23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    37
    28
    75
    Scania
    TruckersMP Profili
    selamün aleyküm abilerim kardeşlerim kendime bilgisayar toplayacağım benim babamın zamanında aldığı asus p5pl2-e marka anakartı kullanacağım ama anakartta 4 tane ram slotu (2 sarı 2 siyah) var internette araştırdım max. 4gb dd2 destekliyor ve 2x1 3x1 felan değişik değişik şeyler diyorlar (benim cahilliğim k.b.)
    şimdi gelelim sadede ben buna nasıl ram takarım şimdiden teşekkürler

anakartın fotosu:

2. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

Anakartın desteklediği bellek listesi bu şekildedir.

Bkz. https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5PL2-E/P5PL2-E_QVL.pdf

RAM'lerin modül olması gerektiğini söylüyor. Yani 2GB olan bir RAM'i tek slota takabilirsin yada 1GB olan bir RAM'i iki slota takabilirsin. RAM'leri takacağın soketin renk uyumuna dikkat et. Anakartın maksimum 2GB RAM desteği bulunmaktadır.