1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

ATS American Truck Simulator Hakkında Dokuz Gözlem

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Kaanthos tarafından 25 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. [​IMG]

Rock Paper Shotgun editörü American Truck Simulator'ı oynadı ve oyun hakkındaki gözlemlerini yayımladı.

American Truck Simulator [http://americantrucksimulator.com/] Rock Paper Shotgun sitesinin 2016’nın en çok beklenen oyunlarından birisi oldu. Ata’sı olan Euro Truck Simulator 2, bir süreliğine makam favorisi olmuştur – geçen bir bakışta, terapötik (iyileştirici) bir hoşgörü yapmak yerine anlaşılmaz bir TIR ineklemesi görünüyor. Serbest yollar, aciliyet eksikliğinin yenilenmesi, hava, nereye gitmek istediğinizi sağlayan işleri seçme, göstergelerin sakin bir şekilde tik-tik-tik çalışması, özgürlük.

California ve Nevada için işlemi tersine çevirirsek – küçük kasabalar, büyük şehirler, daha büyük çöller ve hatta daha büyük gökyüzü – ve verilen söz ise dayanılmaz. Özet olarak kamyon şoförü fantezisi diyebiliriz. Peki doğru olabilir mi? Bunu anlamak için otoyolda birkaç saat geçirdim.

Unutmayın ben simülasyon-oyuncusu değilim, bu yüzden teknik detaylar hakkında benden fazla bir şey beklemeyin. Benim için her şey gerçeklerden uzak olmakta: yüklü bir şekilde hayat tarzı seçiminin içine doğru sıradan bir şekilde sürüş, Lynyrd Skynyrd‘ın verdiği mesaj gibi eve ve sağlığa hiçbir şekilde riske etmediği ve bunu gerçekten iyi yapıyor. İşte burada birkaç olumlu ve olumsuz nedenlerle anlatmaya çalışacağım.​

1) Yerel İnternet Radyoları hiç bu kadar uygun olmamıştı.

American Truck Simulator
    'ın kendi soundtrack’ı yok, ancak çeşitli online istasyonlardan canlı yayınları çekebiliyor. Sadece rastgele istasyonları seçerek, Elvis, Johnny Cash, Dolly Parton, Johnny Tillotson’s Poetry In Motion ve onlarca hiç duymadığım country müziklerini dinleyerek tedavi olmuş gibi hissettim kendimi. Bu muhteşem bir şey. Rap istasyonları, rock istasyonları, blues istasyonları ve hatta 90’ların korkunç caz istasyonları bile var. İstediğim herhangi bir Amerika'ya sahip olabilirim, istiyorum ve olacağım.

Dipnot: Sarhoş gibi sürmek kamera açısını ayarlamaya çok süre harcamaktan oluyor ve gözünü yolda tutmamaktan oluyor. Benim gibi olmayın...

2) Beklediğim kadar güzel değil.

Euro Truck Simulator 2'den farklı olarak daha parlak ve daha sıcak ışıkları olduğu ve kayalıklı çöl arazileri daha büyük gökyüzüyle özellikle daha çok çarpıcı görünüyor. Ama teknolojik level olarak Euro Truck Simulator 2 ile aynı diyebiliriz, sadece American Truck Simulator biraz daha Amerikan tarzı yorumlanmış tabii ki. Sıyrılmayı beceremeyen bir temel eksiklik var ve buna kanıt olarak özellikle yeşil doğanın hoş topraklarına doğru sürerseniz ağaçların gerçekten çok kötü olduğunu göreceksiniz. Anti-aliasing hala zar zor da olsa çalışıyor, ki bu da daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Hala imkansız olanı hayal ediyorum, birisinin bu oyun için Fallout bütçesine yapışması. Korkarım, söyledik artık...

3) Fallout 4’ten daha çok Fallout gibi hissettiriyor.

Tabii ki burada kimseye ateş edip kimseyi lootlamıyoruz ama Nevada’da olduğunuz zaman, idealize olmuş, nüfuslanmamış Amerika’da sürüyormuşçasına olan seyahat hissi, Fallout 3 veya 4‘ten daha güçlü. Boş-güzel çöl ortamları, dev, sevimsiz yol işaret levhaları, sevimli ve ironik olmayan doughnut marketleri, büyük şehirlere olan kırsal kasabaları için doğal araziden itibaren kademeli bir geçiş, uzay. Seyahat. Hatta küçük bir roleplay bile var: İşleri alırken, kazandığınız tecrübe puanlarını, daha verimli yakıt tüketimi için veya tehlikeli işler taşımaya izin verilmiş olmak için ve muhtemel bir kamyon imparatorluğu kurmak. Ben herhangi bir gün Minutemen (Amerika Bağımsızlık Savaşı'nda savaşmış bir grup asker) için tek-işleri alıyor olacağım.​

4) Arabalar muhteşem.

Amerikan
    resimlemesi yol trafiğini genişletmek için yaklaşımda bulunmuş. 60'ların yatlarından karavanlara, banka arabalarından siyah-beyazlı polis arabalarına, istediğiniz ve beklediğiniz Amerika bu. Abartılmış olabileceği hakkında bir fikrim yok ve çokta umurumda değil. Doğru olan bu, lanet olsun dostum.

5) Hemen hemen Optimus Prime elde ediyorsunuz.

Tır Simülator geleneklerinde, parasız ve kendi tırınız olmadan başlarsınız. Sadece araba kiralayıp ilk teslimatınızı yapabiliyorsunuz ve böylece kendi tırınızı almak için para biriktirebiliyorsunuz. Kendime büyük, kiraz kırmızısı Optimus Prime diyebileceğim kendime ait bir tır almadan. Ne yazık ki söylemeliyim saatler alıyor. Çünkü oyun böyle çalışıyor, maceramın başlaması için bana crimson Peterbilt sundu. Çok mutluyum. Kuşkusuz, klasik 80'ler Optimus düz yüzeyli Kenworth K100 kabinli ve peterbilt enkarnasyonlu Micheal Bay filmleriyle daha ilişkili. Ama yeterince yakın. Her neyse Micheal Bay yapmadan on yıllar önce 2 nesil Optimus yapmıştı. EVET BİLİYORUM BU HİÇ KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL.

6) Amerikana bir yana, kesinlikle Euro Truck Simulator 2‘den farklı hissettirmiyor.

Beklentilerinizi kontrol edin: bu tam anlamıyla bir devam filmi gibi gelmiyor fakat daha çok yeni bir ayar nakli gibi. Karizmayı yükseltmek için biraz daha parlak ve daha büyük uzunluklara gidiyor. Ama Euro Truck Simulator’un Amerika’yı yaptığından kaçış yok. (Yani Euro Truck Simulator 2 ile American Truck Simulator'ın bayağı bir benzer olduğunu vurguluyor.) Herhangi bir durumda bu kötü bir şey değil, yani ben Euro Truck Simulator 2’yi sevdiğim için American Truck Simulator’ı istiyorum. Ama eğer yeni dekorasyon veya yeni araçlar özellikle size gitmiyorsa, o zaman bundan fazla bir şey alamazsınız.

7) Dışarı çıkıp yürüyememek hiç bu kadar hayal kırıklığına sebep olmamıştır.

Oyunu öyle yapmışlar ki dışarı çıkıp yürümek istiyorsunuz ama maalesef bunu yapamıyorsunuz. Yol kenarında bir restoran görüyorum ve inip içine dalmak istiyorum resmen. Bir tepe görüyorum, tırmanmak istediğim. Bir göl görüyorum, içinde yüzmek istediğim. Bir kanyon görüyorum, kenarından atlamak ve ne olduğunu görmek istiyorum. Sanırım, dürüst olursan, Nevada’da yıldız vatandaşları isterdim. Bu ölçekteki bir oyun için tabii ki imkansızı istiyorum, o yüzden istemiyorum. Hayal ediyorum. Hayal etmemin sebebi ise, American Truck Simulator’ın GTA veya diğer sanal aksiyon oyunlarından çok daha iyi bir dünya inşa etmiş olması.Tabii ki detaylarda daha kısa ama güzel bir toprak var, büyük bir ülke, büyük bir gökyüzü ve arkanıza dönüp baktığınız zaman neler olabileceğini anlamak için sonsuz sayıdaki seçenekler.

8) Açılışta kara büyük ama devasa değil.

California ve Nevada kutuya dahiller ve Arizona’nın da ücretsiz bir şekilde eklenecek olmasıyla, sizi belli bir süre götürmeye yetecektir. Ama hızlandırılmış zaman arasında (2 saatlik bir sürüş yaklaşık 10 dakika sürüyor) ve olabilecek detayların sınırlandırmalar, bazı yollardan birkaç kez geçtim bile. Arizona’nın bütün farklılığı yaratacağından eminim, kendi Optimus’um için para biriktirirken dağda kaymaya bile gitmedim. Anlarsınız ya ;)

9) Seyir çok iyi hissettiriyor.

Yolların genişliği ve Euro Truck Simulator 2'deki gibi yolların kenarında olan topraklar ve şehirlerden dışarı çıktığınız zaman, arkanıza yaslanıp hepsini rahat bir şekilde izleyebileceğiniz bir kapsamlı arazi var. Bu gerçekten büyük bir farklılık, Euro Truck Simulator 2’nin bazen yaptığı bir açıklık var. Euro Truck Simulator ’ın faydalı olduğu bir filmsel gibi. Bazı insanların daha uzun, daha dar yolların daha az heyecanlı olduğunu düşünürken, bence bu sadece bir kamyon şoförünün hayata daha gerçekçi bakan bir uyarlanmasının fantezisi olduğunu düşünüyorum. Herneyse, meraklanmayın: şehir içindeki sonsuz kavşaklardan ve trafik ışıklarından güvenilir bir şekilde geçebileceksiniz.

Sonuç olarak en yakın zamanda bir USB Direksiyon alacağım.

American Truck Simulator, 3 Şubat tarihinde satışlara sunulacak. Yakında daha çok bilgi sahibi olacağız.

KAYNAK: ROCK PAPER SHOTGUN
    TÜRKÇE ÇEVİRİ: @Memduh Başgan
    ALINTI GÖSTERİLMEDEN PAYLAŞILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR!

2. HeroTurk

HeroTurk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    3
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Paylaşım için teşekkürler. Keşke bu incelemeyi yapan kişi simülasyon oyunları ile daha haşır neşir biri olsaydı, o zaman ETS ile ATS arasında daha detaylı farkları kaleme alabilirdi.

Zaten yeni oyun moturu vs beklemiyoruz ATS'de. Maksat farklı araçlar ile farklı mekanlarda zaman geçirmek. Hayırlısıyla bir çıksaydı.

3. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Plaka

0
    1
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Olumlu yönlerini ben gerçekten çok sevdim.SCS çalışıyor . Şu an da ETS için ayrı bir haber paylaştılar.Çeviriyorum hemen xD

ERKAN61 ve AhmetF bunu beğendi.
  4. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çevir çevir bekliyoruz. On numara Amerikan çekicileri ayrıca ETS 2 için Renault Range T gördüm orada :)

gazomania bunu beğendi.
  5. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Plaka

0
    1
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Şuraya bir DLC Gelecek diye bırakıyım da meraklanın xD

Soner 34, ERKAN61 ve gazomania bunu beğendi.
  6. Unique1992

Unique1992
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

32
    577
    474
    190
    Scania
    TruckersMP Profili
    oyunun haritası çok büyük değil herhalde bazı yerleri dlc olarak satacaklar

7. gazomania

gazomania
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

160
    255
    180
    Emeğin için sağol Kaan... Her gün yayınlanan ATS videoları gibi bu konu içinde verilen videolardan da anlaşılacağı üzere oyunda pek de bir değişiklik yok. Hayırlısı olsun.
    Biz girer kendimiz bakar tercüme eder merakımızı gideririz Başgan Bey :)

Son düzenleme: 26 Ocak 2016
    Kaan BATU ve Memduh Başgan bunu beğendi.
  8. KacaKTV

KacaKTV
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Oyun bana ETS2'den daha geride kalmış gibi geliyor. Grafik olarak çizim olarak daha yapmacık duruyor sanki, haulinden bir farkı yok gibi tırların çok oyuncakımsı bir görünümü var. Ama ets2 de gerçekmiş hissi veriyor nedense.

gazomania bunu beğendi.
  9. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Türkçe ekran görüntüleri geldi...

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.